Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové burzy » OKEx

Recenze burzy OKEx – návod, zkušenosti, poplatky

Základní informace o OKEx

V češtině?

Ne

Sídlo společnosti

Valetta, Malta

Poplatky za obchod

0 – 0,15%

OKEx je jedna z novějších kryptoměnových burz, kterou roku 2017 založil čínský podnikatel Star Xu. V současnosti burza sídlí – pod hlavičkou OKEx Malta Ltd. – ve Vallettě, hlavním městě Malty. V květnu 2018 se OKEx stala z pohledu zobchodovaného objemu tokenů největší kryptoburzou na světě.

Na OKExu je možné obchodovat se stovkami kryptoměnových párů formou jak spot, tak i margin tradingu (v poměru až 100:1) nebo s deriváty. Platforma burzy nabízí základní i pokročilé obchodní příkazy a hodí se spíše pro pokročilé tradery.

Obsah recenze OKEx

1.Platforma a spot trading na burze OKEx2.Pokročilé možnosti obchodování na OKEx3.Návod: založení účtu na burze OKEx4.Nákup a výběr kryptoměn na burze OKEx5.Burza OKEx a poplatky6.Limity na burze OKEx7.Zkušenosti s burzou OKEx8.Vaše zkušenosti s burzou OKEx (komentáře)

Platforma a spot trading na burze OKEx

Burza OKEx vás příjemně překvapí šíří své nabídky. Můžete zde obchodovat s více než 140 kryptoměnami v necelých čtyřech stovkách měnových párů. Pravidelně zalistovávání nových virtuálních měn (snadno je vyfiltrujete na domovské stránce) nabízí zajímavé obchodní příležitosti.

Trading probíhá přes pětici platforem (spot, margin atd.). Chcete-li na nich obchodovat, je potřeba převést tokeny z hlavního účtu (fund account) na účet dané platformy (spot account, margin account apod.) – v uživatelském přehledu (dashboard) tento převod provedete přes odkaz „transfer“.

Směna za fiat měny sice není možná, tokeny ale přímo na stránákách burzy můžete koupit platební kartou, SEPA úhradou nebo bankovním převodem. Burza je vedena v 11 jazykových mutacích; čeština zahrnutá není.

Platforma pro spot obchodování

Základem obchodní platformy je svíčkový graf, který zobrazuje vývoj ceny měnového páru v čase. Součástí výchozího zobrazení grafu jsou mj. klouzavé průměry (moving avereges) za posledních 7 a 30 dní.

V liště nad grafem je možné měnit časové období vývoje ceny a přidat vážený klouzavý průměr nebo Bollingerova pásma. Pokročilým traderům je zde k dispozici široká paleta indikátorů a nástrojů (trendové čáry, Fibonacciho linie a další).

Pod grafem cenového vývoje najdete diagram zobchodovaného objemu za určitý časový úsek, hned pod ním je MACD histogram. Další souhrnné ukazatele zobrazíte ze zápatí grafu.

V záhlaví stránky lze přepínat mezi měnovými páry nebo přejít na platformu pro pákové obchodování (viz žlutá šipka). Order book naleznete napravo od grafu, seznam posledních obchodů pak v pravé části stránky.

Spot tradingová platforma OKEx recenze
Spot tradingová platforma OKEx

V obchodovacím formuláři v pravém dolním rohu lze přepínat mezi prodejem a nákupem. Oproti jiným burzám nabízí spot platforma rovnou 7 obchodovacích příkazů.

 • limit order – nákup či prodej tokenů za předem určenou cenu,
 • market order – okamžitý nákup či prodej za nejlepší tržní nabídku,
 • stop limit – umístění nabídky na prodej či nákup tokenů při dosažení definované hodnoty,
 • stop market – nákup či odprodej tokenů za nejlepší tržní nabídku při dosažení předem definované ceny.

Pokročilí obchodníci mohou využít i příkazy Trail, Iceberg, TWAP a Advanced limit (s trojicí obchodních nástrojů: Post Only, Fill or Kill a Immediate or Cancel). Historii transakcí a open orders naleznete v zápatí stránky.

Aplikace a peněženka

Mobilitu obchodování zajišťuje aplikace OKEx – Bitcoin/Crypto Trading Platform (dostupná pro iOS i Android). Vedle tradingu umožňuje půjčování digitálních aktiv od jiných uživatelů. Součástí aplikace je také softwarová peněženka, kterou stáhnete i pro operační systémy Windows a MacOS.

Pokročilé možnosti obchodování na OKEx

Margin trading

Na OKEx lze obchodovat s až 10násobnou pákou. Přestože jiné burzy nabízí pákové obchodování v poměru až 100:1 (např. KuCoin), margin platforma OKEx vyniká možností margin tradingu desítek měnových párů v nejrůznějších kombinacích (podobně jako třeba Binance).

Nemáte-li dostatek vlastního kapitálu, můžete si tokeny pro obchodování vypůjčit od burzy; denní úroky se odvíjí od druhu kryptoměny a výše páky. Lze si půjčit až 5násobek vlastních prostředků.

Druhou možností je C2C půjčka od jiného tradera. Vystavené nabídky s informacemi o objemu tokenů, úrokovou sazbou – 0,01 až 0,1 % – a dobou zápůjčky naleznete v aplikaci. Vystavit zde můžete i svou nabídku.

Obchodování kryptoměnových derivátů

Zkušeným traderům nabízí OKEx obchodování kryptoměnových derivátů v páru s Tetherem až na 100násobnou páku.

Při obchodování futures můžete vypršení kontraktu – dle obchodovaného kryptoměnového páru – nastavit na 1 či 2 týdny, popř. 3 nebo 6 měsíců. Bližší informace naleznete na tomto odkazu. Trvalé swapování nabízí nástroj Perpetual Swap. Podrobnější info naleznete zde.

VIDEO: návod pro obchodování kryptoměnových derivátů na OKEx

 

Platforma Earning

Dlouhodobým držitelům kryptoměn (hodlerům) nabízí OKEx několik možností zhodnocení virtuálních tokenů: kromě termínovaných vkladů a šetření můžete využít výpočetní výkon vlastního počítače (a vlastní tokeny) pro sdílenou těžbu kryptoměn.

Těžit můžete kryptoměny založené na protokolech:

Návod: založení účtu na burze OKEx

registrace okex recenzeK registraci na OKEx stačí zadat e-mailovou adresu (nebo telefonní číslo) a heslo. E-mailem či SMS zprávou vám přijde 6místný kód – po jeho zadání do formuláře se dostanete do dashboardu, kde vás burza vyzve k vložení (převodu) tokenů nebo jejich nákupu.

Stejně jako u jiných kryptoměnových burz, i pro uvolnění všech funkcí (výběr tokenů, využívání pokročilých možností tradingu apod.) je nutné účet na OKEx zabezpečit následujícími způsoby:

 • spárování s mobilem – nutné pro zasílání informačních zpráv a potvrzovacích kódů; synchronizace probíhá SMS zprávou a e-mailem,
 • dvoufázové ověření (2FA) – doplňující bezpečnostní prvek pro přihlášení a změnu hesla,
 • funds password – heslo pro převod tokenů v rámci různých obchodovacích platforem,
 • anti-phishing code – unikátní fráze, která se vloží do každého e-mailu od OKEx; slouží jako pojistka pro případ phishingového útoku.
Všechna nastavení bezpečnosti naleznete na profilu v sekci „Account Security“
Všechna nastavení bezpečnosti naleznete na profilu v sekci „Account Security“

Důležitou součástí zabezpečení je verifikace. OKEx nabízí celkem 3 úrovně (s každou dochází ke zvýšení limitů výběrů a obchodování).

První úroveň (KYC 1) vyžaduje sdělení jména a čísla dokladu (občanský nebo řidičský průkaz, popř. pas):

recenze OKEx verifikace
Verifikace na OKEx

Další úrovně ověření identity vyžadují mj. naskenování dokladu, sdělení data narození a nahrání fotografie obličeje v předepsaném formátu (KYC 2), popř. videa s prohlášením (KYC 3). Schválení pokročilých KYC může trvat i několik dní.

Nákup a výběr kryptoměn na burze OKEx

Přímo na burze koupíte za české koruny (a desítky dalších fiat měn) pět kryptoměn (USDT, BTC, ETH, XRP, LTC). Platit lze kreditní kartou, bankovním či SEPA převodem. Nákup je podmíněný verifikací uživatele.

Kryptoměny můžete také převést (na tzv. Fund Account). Při převodu se ujistěte, že zadáváte správný účet – každá kryptoměna má svou vlastní adresu a pokud zadáte transfer např. bitcoinů na etherový účet, o své tokeny nenávratně přijdete.

Minimální výše vkladu se liší podle kryptoměny, např. 0,00005 bitcoinu, 0,0001 litecoinu nebo 0,01 etheru. U některých virtuálních měn (XRP, EOS a další) je při vložení a výběru nutné uvést tzv. tag kvůli identifikaci transakce – bližší informace najdete tady.

Výběr tokenů je podmíněný ověřením identity a nastavením příslušných bezpečnostních opatření. Limity výběru najdete dále.

Burza OKEx a poplatky

Vložení tokenů na burzovní účet je zdarma. Poplatky za výběr se liší dle typu kryptoměny – např. 0,0004 BTC, 0,003 ETH, 0,1 XRP nebo 0,88 USDT.

Poplatky za obchodování závisí na tom, zda kryptoměny prodáváte (makers) či nakupujete (takers). Záleží také na finančním objemu, který jste v posledních 30 dnech zobchodovali – a na množství OKB tokenů, které držíte (viz dále).

Poplatky za spot trading se u makers pohybují ve výši -0,01 až 0,1 % (při obchodování velkých finančních objemů vám burza část financí vrátí). Takers platí z provedeného obchodu 0,03 až 0,15% poplatek.

Recenze OKEx - poplatky
Poplatky na OKEx

Podrobnosti o poplatcích za derivátové obchodování naleznete zde.

U pákového obchodování se výše poplatku odvíjí od typu obchodované kryptoměny a výše páky. Přehledné zpracování najdete na tomto odkaze („margin interest rate“).

Za zprostředkování C2C půjčky OKEx zatím žádné poplatky neúčtuje.

Limity na burze OKEx

Limity výběru se liší podle úrovně ověření identity. Podrobné informace naleznete v administraci v sekci „withdraw“. Pro ilustraci – na druhé úrovni (KYC 2) jsou limity následující:

Kryptoměna 24hodinový limit výběru
BTC 500
LTC 10 000
ETH 1 000
ETC 50 000
USDT 500 000

Tradingové limity jednotlivých kryptoměnových párů naleznete v této tabulce.

U C2C půjček je minimální výše úvěru 200 dolarů, maximální 1 000 000 $.

OKB tokeny

Součástí ekosystému burzy OKEx jsou OKB tokeny vystavěné na technologii ERC-20. Při držení určitého množství OKB snižují obchodovací poplatky, které lze pomocí tokenů i uhradit.

Tokeny není možné těžit, lze je ale zakoupit – k 5. 4. 2020 byla se cena OKB pohybovala okolo hodnoty 4,61 $ za token. Vedle burzy OKEx je koupíte např. na platformě Bitfinex.

Deflaci ceny brání OKEx zpětným vykupováním a pravidelným pálením OKB. Z celkového množství 300 milionů tokenů jich bylo k začátku dubna 2020 zničeno přes 17 milionů.

Zabezpečení a zákaznická podpora burzy OKEx

Vedle standardního zabezpečení uživatelských účtů (2FA, oddělená hesla pro uživatelský a fundingový účet, anti-phishing kód) podporuje OKEx uživatele v hledání případných bezpečnostních chyb. Případné nálezy provozovatelé odměňují vyplacením v etherech. Podrobné informace o bezpečnostním designu burzy si můžete přečíst zde.

OKEx nabízí rozsáhlou nápovědu a spojení s podporou pomocí online chatu či ticketovacího systému.

Zkušenosti s burzou OKEx

Kryptoměnová burza OKEx je rozhodně jednou z těch důvěryhodnějších firem, které pro obchodování tokenů a kryptoměn můžete využít. Stejně jako u každé burzy však ale zde i tak existuje jisté riziko vykradení účtu, a to hlavně pokud nedodržíte základní bezpečnostní opatření.

Nováčkům nabízí OKEx zajímavý bonus. Při nákupu tokenů za minimálně 100 dolarů dostanete jako dárek bitcoiny v hodnotě 10 dolarů.

Pro maximálně bezpečnost vždy doporučujeme větší množství kryptoměn dlouhodobě držet na hardware peněženkách – např. Trezor nebo Ledger!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

 • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky

Máte i Vy s burzou OKEx nějaké zkušenosti? Nebo se chcete na něco zeptat? Napište nám do diskuze pod článkem!

Přívětivost pro čechy 50%
Přívětivost platformy 85%
Poplatky 90%
Dostupné možnosti 90%
Registrace a verifikace 85%
Důvěryhodnost značky 80%
80 %
8. místo
Jedna z největších kryptoměnových burz. Vhodná pro zkušené obchodníky. Možnost derivátového tradingu s pákou až 100:1 a zadávání pokročilých obchodních příkazů. Také příležitost zhodnotit vlastní aktiva prostřednictvím poolové těžby, termínovaných vkladů či C2C půjček.

Jméno firmyOKEx
Webová stránkahttps://www.okex.com/
V češtině?
Sídlo společnostiValetta, Malta
Minimální obchod0.1 USD
Počet aktiv144
PákaAž 100:1
Poplatky za obchod0 - 0,15%
Poplatky za vklad/výběrVklad zdarma. Výběr 0,0004 BTC
Metody vkladuKryptoměny
Metody výběruKryptoměny
Měna účtuBitcoin + stablecoiny
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovatKryptoměny a stablecoiny
Podporované kryptoměnyVíce než 140 kryptoměn

Diskuze k tomuto článku: 11 komentářů
Pavel

Úspěšná registrace proběhla. Po dalších pokusech o přihlášení to oznamuje, že uživatel, nebo tel, nebo email. již existuje. Heslo je uvedeno správně!!!! Nelze se tudíž opětovně přhlásit na svůj již založený účet. Je to neuvěřitelné, nedovolil bych si převést finannce na účet ke kterému už nemám přístup….

Portál Finex.cz

Dobrý den, Pavle. K přihlášení a registraci slouží dva rozdílné formuláře. Je důležité vždy vyplňovat ten správný (Login pro přihlášení a Sign up pro registraci).

Děkuji

Když je okex 8. nejlepší kryptoburza tak proč mi bezdůvodně zastavili vklad cca 400$ v LTC??? Ty vase podplacený recenze si strčit doprdele. Myslel sem že krypto může být díky decentralizaci revoluce ve finančním systému, ale jak se tak přesvědčuji prakticky, tak asi bude lepsi věřit zkorumpovaným vládám, když si i ty „nejlepší burzy“ můžou dovolit okrádat investory.

Portál Finex.cz

Dobrý den, od OKEx jsme nikdy žádnou platbu neobdrželi, ani jsme s nimi v tomto ohledu nikdy nebyli v kontaktu. Nicméně jedná se o burzu, kterou spokojeně používají statisíce uživatelů a věříme, že Váš problém je jen jakýmsi nedorozuměním, doporučujeme proto kontaktovat přímo jejich zákaznickou podporu, která by Vám měla být schopna pomoci.

Tomáš

Dobrý den, u této burzy shledávám jako jistou nevýhodu toho, že se více alternativní měny musí směnit pouze přes známější tokeny, tj. musíte koupit nebo převést tokeny z jiného účtu a ty pak směnit za měnu, kterou chcete. Mohou tam vznikat dodatečné kurzové rozdíly. Chci se zeptat, jakou máte zkušenost s výběrem prostředků na této burze ? Přímý prodej měny lze uskutečnit pouze do Juanů a to není do většiny českých bank možné.
Jaké jsou jiné možnosti ?

Martin

Skúsenosti nemám dobré. Snažil som sa poslať krypto z tejto burzy na inu a na stánke Okex mam status: úspešne poslané. Ale nič mi neprišlo na adresu daného coinu kde som to posielal. Moje správy ignorujú.

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Mrzí nás, že nemáte dobré zkušenosti – prosím, zkontrolujte, zda jste adresu pro výběr zadal 100% stejně jako adresu, na kterou jste chtěl kryptoměny přijmout. Poté se podívejte do blockchain exploreru, zda na danou adresu kryptoměny přišly. Pokud ne, kontaktujte OKEx s těmito důkazy, rozhodně by Vám měli vyhovět.

Jiří

Na burze shledávám jak problém, že když si chce člověk zakoupit kryptoměny, tak musí využít zvláštní a zbytečné služby „Paxful“ nebo některé jiné, která stojí téměř 10 USD. Desetidolarový bonus je tedy jen klam. Tomuto se nelze vyhnou, ani když člověk použije Google pay či platbu platební kartou. Je to tak nebo se pletu?

Magazín Finex

Dobrý den, Jiří. Nakupujete kryptoměny kartou? Pokud ano, to pravděpodobně bude ten problém. Za zprocesování platby kartou se totiž téměř vždy platí tučné poplatky. Většinou je výhodnější nakoupit přes směnárnu a poté si BTC na burzu přesunout. A nebo využijte Binance – pokud vím, momentálně probíhá „akce“ kdy při nákupu kartou v CZK neplatíte žádné poplatky.

Jiří

Já bych si tam normálně převedl kryptoměny, které mám již dávno v peněžence/na jiných kryptoúčtech, můj příspěvek měl spíše upozornit na na 10USD bonus, který na svých stránkách inzerují a následně investory o něj zase oberou. Jinak moc děkuji za pěknou recenzi v českém jazyce nejen pro tuto službu.

Magazín Finex

Děkujeme i my za Váš komentář. Ať se daří!

Připojte se k diskuzi

RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo