Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Akcie » Zajímavá alternativa k nemovitostním fondům? Tyto 3 REIT fondy se chlubí dividendou 10 %

Zajímavá alternativa k nemovitostním fondům? Tyto 3 REIT fondy se chlubí dividendou 10 %

Zajímavá alternativa k nemovitostním fondům? Tyto 3 REIT fondy se chlubí dividendou 10 %
Zdroj: homeunion.com

Globální ekonomika se stále zotavuje z pandemie a nejinak tomu je v případě amerického hospodářství. Přesto se index S&P 500 obchoduje v okolí historicky nejvyšší hodnoty. Do toho přistupuje americká vláda k bezprecedentním fiskálním stimulům, rostou úrokové sazby na amerických vládních dluhopisech a investoři mají obavy z hyperinflace.

Skvělým lékem na podobnou nejistotu jsou dividendové akcie. Ať už je trh nahoře, dole nebo se pohybuje bokem, dividenda od solidní společnosti může být vítaným pasivním příjmem za jakékoliv tržní situace. Navzdory celé řadě lockdownů se dnes řada veřejně obchodovatelných společností utápí v hotovosti. A tuto hotovost se chystají vrátit akcionářům v podobě dividend či zpětných odkupů akcií.

Dividendy přitom mají kam růst, společnosti kótované v indexu S&P 500 momentálně vyplácejí historicky nejnižší dividendy – v průměru 1,49 %. Existuje ale spousta realitních investičních trustů – REITs, které vyplácejí mnohem vyšší dividendové výnosy.

REIT vyplácejí neobyčejně vysoké dividendy, protože je od nich ze zákona vyžadováno, aby každoročně distribuovali alespoň 90 % svého zdanitelného příjmu investorům.

Při obecně nízkých úrokových sazbách dluhopisů po celém světě, včetně těch korporátních, mohou investoři nalézt právě mezi nemovitostními burzovně obchodovatelnými fondy spolehlivý příjem ze svých investic.

Průměrný dividendový výnos společností kótovaných v indexu S&P 500.
Průměrný dividendový výnos společností kótovaných v indexu S&P 500. Zdroj: multpl.com

1. Annaly Capital Management

annaly-capital-management-logo

Annaly Capital Management je REIT, který se specializuje na investice do cenných papírů krytých hypotékami, za které ručí vláda USA. To jsou v podstatě bezrizikové hypotéky, které budou v případě problémů dlužníka se splácením uhrazené americkou vládou.

Podíl těchto „bezrizikových“ cenných papírů v portfoliu Annaly Capital Management je přitom více než 90 %. Tento REIT se tak ze třech jmenovaných jeví jako možná vůbec nejzajímavější investice. Přestože cena akcií tohoto REITu v posledních 12 měsících vzrostla o 69 %, stále REIT vyplácí dividendu odpovídající výnosu 10%.

2. Sachem Capital

sachem-capital-managementSachem Capital je podobně jako Annaly Capital Management hypotečním REITem. Společnost se specializuje na vznik, upisování, financování, servis a správu portfolia krátkodobých půjček zajištěných hypotečními zástavními právy k nemovitostem.

Cena akcií společnosti v loňském roce vzrostla o masivních 309,8 %, přesto společnost vyplácí akcionářům velmi zajímavý téměř 10% dividendový výnos.

3. Capstead Mortgage Corporation

Capstead-Mortgage-CorporationI třetí společností, kterou charakterizuje vysoce nadprůměrný dividendový výnos je hypoteční REIT. Capstead Mortgage Corporation opět investuje do cenných papírů zajištěných hypotékami a vydělává na rozdílu mezi krátkodobými a dlouhodobými úrokovými sazbami. Díky využití finanční páky je posléze schopná dosahovat velmi nadprůměrných výnosů.

Akcie společnosti vzrostly v minulém roce o 113,4 %, přesto tento REIT vyplácí dividendový výnos okolo 10 %.

Slovo závěrem:

Investoři jsou k hypotečním REITům přitahovaní právě díky vysoce nadprůměrné dividendě, která je obecně vyšší než u běžných nemovitostních investičních trustů.

Investice do těchto společností tak může přinést investorovi velmi zajímavý dividendový příjem, vyžaduje však také bližší studium daného odvětví.

Způsob, jakým tyto společnosti vydělávají peníze, nemusí být na první pohled zjevný, a proto byste neměli nakupovat tyto akcie bezhlavě pouze kvůli vysokému dividendovému výnosu.

Investoři, kteří by měli zájem o investici do „klasických“ REITů investujících do komerčních i nekomerčních nemovitostí, se mohou blíže podívat na náš článek o 3 REIT akciích nemovitostních společností předurčených k růstu i navzdory pandemii. Tyto společnosti nakupují například tovární haly, kanceláře a skladovací prostory, které posléze pronajímají a zisk z pronájmu rozdělují mezi akcionáře. Lze je tak využít i jako alternativu ke klasickým bankovním nemovitostním podílovým fondům.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo