Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » Bitcoin legální měnou v Arizoně?

Bitcoin legální měnou v Arizoně?

Zdroj: dailynewsday.com

Zpráva o návrhu zákona republikánské senátorky Wendy Rogers v pátek obletěla svět a zejména v kryptoměnové sféře způsobila velké reakce. Pokud by byl tento zákon schválen, bitcoin by se v Arizoně, která je jedním ze států USA, stal legálním platidlem. Bitcoinem by tím pádem bylo možné platit dluhy, veřejné poplatky a dokonce i daně.

V současné době je BTC legálním platidlem pouze v malé středoamerické zemičce El Salvadoru. Je důležité podotknout, že v El Salvadoru je stále legálním platidlem také americký dolar. Tato změna není dolar za bitcoin, BTC je pouze přidán jako další možnost platby.

Tento návrh tedy není až tak radikální, jak by se mohlo na první pohled zdát a pokud by v Arizoně tento zákon opravdu prošel, byl by to obrovský krok směrem k mainstreamové adopci bitcoinu. Nicméně šance na schválení tohoto zákona jsou bohužel poměrně nízké.

Největší překážkou ke schválení je samotná ústava USA, která neumožňuje jednotlivým státům vytvářet si vlastní zákonné platidlo a i pokud by se tento problém podařilo legislativně obejít, zákon stále musí projít senátem a sněmovnou státu Arizona, než by ho arizonský guvernér Doug Ducey mohl podepsat.

Také samotná senátorka Wendy Rogers, která se zákonem přišla, je poměrně kontroverzní postavou. Senátorka má vazby na protivládní skupinu Oath keepers podporující konspirační teorie QAnon. Je tedy možné, že celý tento zákon je spíše snaha o zviditelnění, než seriózní návrh zákona.

Tato zpráva ale i přes pravděpodobnou neúspěšnost schválení zákona poukazuje na stále zvyšující se zájem o kryptoměny ze strany amerických politiků, a to i přes současný propad cen.

Senátorka Rogers není zdaleka jediná, kdo se zaměřuje na toto téma; Například republikánský kandidát na guvernéra Texasu Don Huffines také nedávno prohlásil, že v případě svého zvolení udělá z BTC zákonné platidlo a starostové New Yorku a Miami zase chtějí brát část svých výplat v bitcoinu.

Na druhou stranu je zde ale samozřejmě také mnoho politiků, kteří se proti kryptu staví velmi negativně. Nezbývá tedy než doufat, že pro-krypto křídlo nakonec vyhraje. Negativní vývoj v USA by totiž s velkou pravděpodobností ovlivnil celý krypto sektor.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo