Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna spořicí účet pro děti
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna spořicí účet pro děti
logo banky ceska sporitelna

Česká spořitelna spořicí účet pro dětiRecenze, úroky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
3. 6. 2024
logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
95 %
Poslední aktualizace
3. 6. 2024

Spořicí účet pro děti se zajímavým úrokem

Spořicí účet pro děti od České spořitelny je spoření s bonusovou úrokovou sazbou. Pokud chcete tento bonusový úrok získat, musíte splnit podmínku minimální úspory 50 korun měsíčně. Při nesplnění získáte pouze základní úrokovou sazbu, která není příliš zajímavá. Výhodou účtu jsou téměř nulové poplatky (založení, vedení účtu zdarma, tuzemské úhrady, elektronické výpisy, vklady, výběry...) a také možnost peníze kdykoliv vybrat. Jedná se o průměrný spořicí účet pro děti, jehož založení není podmíněno využíváním dalších produktů od České spořitelny.

logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
95 %

Základní informace o Česká spořitelna spořicí účet pro děti

Běžný úrok 4,00 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5,00 % p.a.
Sjednání online Ne
Běžný účet podmínkou Ne

Česká spořitelna nabízí spořicí účet pro děti bez poplatků za sjednání a vedení. Získat můžete výhodný úrok až 5,00 % p.a. u vkladů do 100 000 Kč. Podmínkou je uspořit každý měsíc alespoň 50 korun. Pokud tuto podmínku dítě nesplní, získá úrokovou sazbu 4,00 % p.a.

Se spořením pro děti máte všechny peníze kdykoliv k dispozici. Pokud si je tedy dítě bude chtít vybrat průběžně, tak může. Na spořicí účet si navíc může ukládat peníze i jednorázově, například pokud dostane finanční dar od babičky nebo si vydělá své první peníze z brigády. Není zde požadován žádný minimální vklad ani zůstatek.

Poznámka

Česká spořitelna má ve své nabídce dětský běžný účet zdarma s vlastní debetní kartou od 8 let věku dítěte. Více o tomto účtu se dozvíte v naší recenzi.

Recenze České spořitelny

Nevíte, co od České spořitelny čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Česká spořitelna je největší bankou v České republice, a zároveň bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Je součástí finanční skupiny Erste Group, která operuje ve střední a východní Evropě a řadí se mezi největší poskytovatele finančních služeb v těchto oblastech Evropy.

Banka nabízí široké portfolio služeb jak pro jednotlivce, tak pro malé a střední podniky, města a obce. Financuje ale také velké korporace a poskytuje služby finančním trhům. V České republice disponuje více než 396 pobočkami a 1 738 bankomaty či transakčními terminály.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o České spořitelně a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může spořicí účet pro děti od České spořitelny nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na dětském spořicím účtu České spořitelny

Spoření pro děti od České spořitelny nabízí základní úrokovou sazbu u zůstatků do 100 000 Kč 4,00 % p.a. Pokud si ale dítě každý měsíc uspoří z kapesného alespoň 50 korun, banka mu na spořicí účet připíše úrok u vkladů do 100 000 korun 5,00 % p.a. Část zůstatku nad 100 000 korun se “úročí” sazbou 0,01 % p.a.

Pokud si vaše dítě uspoří například v květnu alespoň 50 korun, zvýhodněné úročení se na účtu promítne až v dalším měsíci. To znamená, že úrok 5 % p. a. banka připíše na konci června, tedy o měsíc později.

Abyste vy nebo vaše dítě mohli s ČS spořit, nemusíte být klientem, ani využívat žádný další produkt. Vy určujete, kolik peněz si na účet uložíte a kdy. Můžete spořit pravidelně libovolnou částku nebo nárazově vložit, kolik chcete. Na jedno rodné číslo můžete sjednat jedno spoření pro děti.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků u spoření ČS

Sjednání a vedení spořicího účtu pro děti u České spořitelny je zdarma, stejně tak bezhotovostní tuzemské příchozí a odchozí úhrady. Zdarma jsou také hotovostní transakce, jako je vklad a výběr hotovosti na pobočce a vklad vkladomatem. Bez poplatků je elektronický výpis, naopak výpis poštou stojí 50 korun.

  • Vedení spořicího účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Do aktuálního ceníku České spořitelny můžete nahlédnout na stránkách csas.cz.

Založení a přehled o spořicím účtu

Založení spoření pro děti u České spořitelny je zdarma. Sjednání je možné telefonicky nebo na pobočce. Potřebovat budete svůj průkaz totožnosti a rodný list dítěte. Pokud chcete, aby mohlo dítě svůj spořicí obsluhovat, je nutné jej přivést na pobočku i s jeho dokladem totožnosti (občanský průkaz, pas).

Účet pro děti určený ke spoření lze založit dětem do 18 let. Spodní věková hranice není uvedena. Ke spoření se nevydává platební karta, tu mohou získat děti od 8 let věku u běžného účtu od České spořitelny. Jeho sjednání ale není podmínkou.

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví George nebo v mobilní aplikaci. Přihlášení do účtu probíhá na stránkách csas.cz pomocí klientského čísla / uživatelského jména, data narození, hesla a SMS kódu. Přihlašování je zbytečně zdlouhavé.

Řešením je přihlášení pomocí George klíče, kdy zadáte své uživatelské jméno a v telefonu vám vyskočí notifikační zpráva, kterou otevřete a dostanete se do aplikace George klíč. V aplikaci zadáte svůj 6místný PIN nebo potvrdíte otiskem prstu.

Pokud máte zřízenou Bankovní IDentitu, můžete si místo klientského čísla zvolit libovolné unikátní uživatelské jméno, které si snáze zapamatujete.

Další produkty od České spořitelny

Pro koho je spoření pro děti od ČS vhodné?

Po splnění podmínky minimálního měsíčního spoření 50 korun získáte celkem zajímavou úrokovou sazbu, vezmeme-li v potaz, že se jedná o dětské spoření. Nesplníte-li podmínku, úroková sazba je automaticky o 1 % p.a. nižší, což je celkem znatelný rozdíl.

Výhodou je, že se založením a využíváním spořicího účtu se děti učí finanční gramotnosti, a mohou si šetřit kapesné nebo peníze z brigád. Účet nejprve obsluhujete vy, jako zákonný zástupce. Následně, pokud si to přejete, banka nastaví možnost, aby s prostředky mohlo disponovat i dítě. Výhodou je, že nemusíte být klientem banky ani využívat žádné další produkty.

Nezaujalo vás spoření pro děti od České spořitelny? Podívejte se například na spořicí účet Junior od Komerční banky, který nabízí zajímavé úročení.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt spořicí účet pro děti České spořitelny

Obecné informace o produktu
Jméno produktuČeská spořitelna spořicí účet pro děti
PoskytovatelČeská spořitelna
Typ účtu Spořicí účet pro děti
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Sjednání online
Internet banking
Zabezpečení bankingu George klíč / login + heslo + SMS
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 4,00 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5,00 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokBonusovou sazbu 5,00 % p.a. klient získá u vkladů do 100 000 Kč včetně, pokud splní podmínku uspoření alespoň 50 Kč měsíčně.
Další podmínkyNejsou
VkladyDo 100 000 Kč včetně 4,00 % p.a.
VkladyNad 100 000 Kč 0,01 % p.a.
Maximální výše spořeníNa spoření si lze převést jakoukoliv částku, omezení tam není.
Připisování úrokůMěsíčně
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik
Sazebník poplatkůhttps://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik
Ohodnoťte produkt Česká spořitelna spořicí účet pro děti
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat