Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
airbank-logo
Air Bank podnikatelský spořicí účet
airbank-logo
Air Bank podnikatelský spořicí účet
airbank-logo

Air Bank podnikatelský spořicí účetRecenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace
11. 5. 2024
Autor recenze
Poslední aktualizace
11. 5. 2024
airbank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
90 %

Spořicí účet pro podnikatele s podmínkou pro získání úroku

Podnikatelský spořicí účet Air Bank získáte se založením podnikatelského konta. Záleží pak na vás, zda budete spoření využívat či nikoliv. Podmínkou, abyste získali maximální úrokovou sazbu 3,75 % p.a. u vkladů do 250 000 Kč je zaplatit alespoň 5x měsíčně podnikatelskou kartou. Výhodou tohoto spořicího účtu je intuitivní ovládání a možnost spořit do tzv. obálek. Účet navíc můžete vést v EUR nebo USD také zdarma.

airbank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
90 %

Základní informace o Air Bank podnikatelský spořicí účet

Běžný úrok 0 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 3,75 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ano

Podnikatelský spořicí účet od Air Bank získáte rovnou se založením podnikatelského účtu. Zřízení i vedení obou účtů je zdarma. Výhodou je, že peníze máte kdykoliv po ruce a můžete je snadno převést na své podnikatelské nebo běžné konto.

Aby se vám spoření úročilo, je však nutné splnit podmínku – 5x zaplatit podnikatelskou kartou. Další měsíc se vám bude podnikatelský spořicí účet úročit bonusovou úrokovou sazbou 3,75 % p.a. do výše vkladu 250 000 korun. Při nesplnění této podmínky se účet úročí čistou nulou.

Info

Spořicí účet vám banka automaticky založí k podnikatelskému účtu Air Bank. Podívejte se na naši recenzi účtu pro podnikatele.

Recenze Air Bank

Nevíte, co od Air Bank čekat? Co na banku, její služby a produkty říkají ostatní?

Air Bank se prezentuje jako moderní banka, která vtrhla na český bankovní trh v roce 2011 se svou vizí nabízet klientům produkty za nulové nebo velmi nízké poplatky. Hlavní předností je propracované internetové bankovnictví, výhodnější úročení, a především co nejjednodušší bankovní služby.

Banka cílí hlavně na klienty, kteří v hojné míře využívají mobilní bankovnictví a online služby. Snaží se ovšem vyhovět i klientům, kteří stále ještě preferují osobní kontakt, i když počet poboček není tak vysoký, zatím jich funguje 32.

Banka Air Bank patří pod skupinu PPF a je ryze česká. Zaměřuje se hlavně na drobné klienty. Chcete se o bance a jejích dalších produktech dozvědět více informací? Přečtěte si naši podrobnou recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může podnikatelský spořicí účet od Air Bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Podnikatelský spořicí účet Air Bank

Podnikatelský spořicí účet od Air Bank je “přidružený” účet, který vám banka založí automaticky při sjednávání podnikatelského účtu. Hlavní výhodou je uživatelská přívětivost, kterou toto spořicí konto nabízí.

Peníze si z něj převedete na běžný nebo podnikatelský účet jediným tahem prstu. Navíc je máte kdykoliv po ruce a můžete si je hned vybrat.

Další výhodou je, že spoření si lze uvnitř účtu rozčlenit do tzv. obálek a označit štítky. Internetové bankovnictví i aplikace na mobilním telefonu jsou přehledné a snadno se ovládají.

Úročení pod podmínkou 5x plateb kartou

Za velké mínus považujeme to, že v základní nabídce se zůstatky do 250 tisíc, nad 250 tisíc a nad milión ročně úročí čistou 0. Zde tedy postrádáme jednu ze základních funkcí spořicího účtu, který by měl peníze úročit alespoň o něco málo více než běžný bankovní účet. Abyste vůbec získali úročení, musíte splnit následující podmínku.

Jakmile platíte podnikatelskou kartou v měsíci alespoň 5×, příští měsíc se vám peníze začnou úročit sazbou 3,75 % p.a. (do zůstatku 250 tisíc korun). Nad 250 000 Kč do 500 000 Kč se vložené peníze úročí 2,75 % p.a. Úroky jsou vám připsány příští měsíc, první den v měsíci. Abyste stále získávali úrok 3,75 % p.a., je třeba každý měsíc splnit podmínku pěti plateb kartou.

U cizoměnového eurového a dolarového účtu není potřeba splnit podmínku plateb kartou, ty se “úročí” automaticky, ale pouze mizivou sazbou 0,1 % p.a.

Úrokové sazby Air Bank:

 • Zůstatky do 250 tis. Kč: 3,75 % p.a.
 • Zůstatky od 250 tis. Kč do 500 tis. Kč: 2,75 % p.a.
 • Zůstatky od 500 tis. Kč do 1 mil. Kč: 0,1 % p.a.
 • Zůstatky nad 1 mil. Kč: 0 % p.a.
 • Spořicí účet v EUR: 0,1 % p.a.
 • Spořicí účet v USD: 0,1 % p.a.

Z uvedeného vyplývá, že namísto spořícího účtu je vhodné u AirBank využívat spíše jiné typy spoření. AirBank nabízí Zonky rentiér, investiční platformu Portu, podílové fondy a doplňkové penzijní spoření.

Sazebník poplatků u spořicího účtu Air Bank

Založení spořícího účtu je zcela zdarma, zdarma je i vedení účtu a veškeré příchozí a odchozí platby. Zdarma je i založení spořícího účtu v cizí měně (EUR, USD).

 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Do aktuálního ceníku Air Bank můžete nahlédnout na stránkách airbank.cz.

Založení spořicího účtu Air Bank

Spořicí účet pro podnikatele získáte rovnou se založením podnikatelského účtu u Air Bank. Poté bude záležet pouze na vás, zda splníte podmínku 5x plateb kartou, a získáte tak úrokovou sazbu 3,75 % p.a. Nesplníte-li 5 plateb kartou měsíčně, váš účet se bude úročit výstavním úrokem 0 % p.a. a nemělo by vůbec smysl jej zakládat.

Jak probíhá založení podnikatelského účtu Air Bank?

Podnikatelský účet u Air Bank si můžete sjednat v mobilní aplikaci, internetovém bankovnictví nebo prostřednictvím webového formuláře. Další možností je účet si založit osobně na některé z poboček Air Bank.

Co k tomu budete potřebovat?

Pro založení podnikatelského účtu je podmínkou minimální věk 16 let a mít české IČO. Nejste-li ještě klientem banky, také budete potřebovat doklady totožnosti a živnostenský list.

Pokud už máte účet u Air Bank

 • Podnikatelské konto si založíte v internetovém nebo mobilním bankovnictví.
 • V rámci žádosti o smlouvu pro podnikatele automaticky získáte podnikatelský běžný i spořicí účet v korunách (oba pak můžete vést v CZK, EUR nebo USD). Také dostanete jednu podnikatelskou kartu, a budete-li potřebovat, můžete si zdarma objednat i druhou.

Pokud u Air Bank účet nemáte

 • Snadno si ho založíte přes mobilní aplikaci. Aby to bylo možné, musíte si nejprve založit běžný účet a po jeho aktivaci půjde založit ten podnikatelský.
 • Další variantou je založení přes webové stránky, kde si v žádosti zvolíte, že chcete podnikatelský účet. Tuto volbu najdete pod tlačítkem “Založit účet”. Při založení účtu přes webové stránky Air Bank není podmínkou zakládat běžný účet, ale rovnou bude možné zvolit ten podnikatelský.

Další možností je stavit se na kteroukoliv pobočku Air Bank.

Air Bank přihlášení k účtu

Air Bank má, jako moderní banka, pro své klienty připravené velmi propracované internetové bankovnictví s uživatelsky přívětivým rozhraním, ať už se jedná o rychlé převody peněz, QR kódy či šablony. Přihlášení je jednoduché.

Na internetových stránkách banky www.airbank.cz kliknete vpravo nahoře na ikonu Internetové bankovnictví a pak již zadáváte své přístupové údaje. Ještě jednodušší je přihlášení přes aplikaci My Air z vašeho mobilního telefonu. Stačí otevřít aplikaci, kliknout na ikonu klíče, ofotit QR kód a potvrdit v aplikaci.

Pokud využíváte raději mobilní aplikaci v My Air, máte na výběr hned z několika druhů zabezpečení. Přihlásit se můžete pomocí otisku prstu, skenem obličeje nebo standardně heslem.

Obálková metoda spoření

Úročení účtu bez bonusové sazby je nulové, přesto má spořicí účet několik výhod. Banka každý týden představuje pro klienty nové slevy a kupóny, které si můžete stáhnout v internetovém bankovnictví.

Zajímavá je možnost obálkové metody spoření. V rámci jednoho spořicího účtu si můžete vytvořit nejrůznější obálky (štítky s účelem spoření) a přehledně spořit na konkrétní nákup nebo účel. Takových obálek můžete mít až 10 s různými jmény.

Další produkty od Air Bank

Další varianty spoření u Air Bank

 • Zonky Rentiér – půjčujete peníze přes službu Zonky, každý měsíc můžete mít rentu z výnosů. Výnos může dosáhnout až 3 % ročně.
 • Platforma Portu – profesionálně sestavené investiční portfolio na míru, bez nutnosti obsluhy, to je Portu.
 • Podílové fondy – výběr z několika typů fondů dle výnosu a míry rizika, bez nutnosti obsluhy.
 • Doplňkové penzijní spořeníspoření na penzi se státní podporou, s možností výběru po 60. roce života.

Přehled poplatků a parametrů pro Air Bank podnikatelský spořicí účet

Obecné informace o produktu
Jméno produktuAir Bank podnikatelský spořicí účet
PoskytovatelAir Bank
Typ účtu Spořicí účet pro podnikatele
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, USD, EUR
Účet je určený proPodnikatele
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo, autentizační SMS, Smart klíč v mobilu
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 0 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 3,75 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokStačí 5x měsíčně zaplatit kartou a klient získá bonusový úrok až 3,75 % p.a. u vkladů do 250 000 Kč.
Další podmínkySpořicí EUR a USD účet se úročí 0,1 % p.a. bez nutnosti splnit podmínku a nehledě na výši vkladu.
Vklady Do 250 000 Kč 3,75 % p.a.
Vklady Nad 250 000 Kč do 500 000 Kč 2,75 % p.a.
Maximální výše spořeníNeuvádí
Připisování úrokůMěsíčně
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.airbank.cz/file-download/prehled-urokovych-sazeb
Sazebník poplatkůhttps://www.airbank.cz/file-download/cenik
Ohodnoťte produkt Air Bank podnikatelský spořicí účet
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat