Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
airbank-logo
Air Bank podnikatelský účet
airbank-logo
Air Bank podnikatelský účet
airbank-logo

Air Bank podnikatelský účetRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
11. 5. 2024
airbank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 4. místo -
90 %
Poslední aktualizace
11. 5. 2024

Podnikatelský účet s jednoduchou fakturací

Air Bank nabízí přehledný podnikatelský účet bez zbytečných poplatků za základní transakce a služby. Za vedení účtu, tuzemské transakce, inkasa či výběry z bankomatů Air Bank nic platit nebudete. Naopak, pokud byste chtěli vybírat z cizích bankomatů v ČR nebo v zahraničí, vyplatí se aktivovat si balíček za 100 Kč měsíčně. Air Bank pro své klienty navrhla fakturační systém "jednoduchá fakturace", který umožňuje vystavovat faktury v mobilním telefonu a získat ve fakturách přehled.

airbank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 4. místo -
90 %

Základní informace o Air Bank podnikatelský účet

Typ účtu Účet pro podnikatele
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Air Bank má ve své nabídce podnikatelský účet pro fyzické osoby, který si lze založit již od 16 let. Účet je zdarma a bez podmínek, včetně tuzemských úhrad, SEPA plateb, okamžitých plateb, trvalých příkazů a inkasa. Navíc umožňuje snadnou fakturaci přímo z mobilu.

Banka také nabízí spořicí účet s vedením zdarma, a to nejen v korunách, ale i v eurech a dolarech. Stejně tak podnikatelský účet lze vést v těchto třech měnách.

TIP

Pokud hledáte běžný účet pro fyzické osoby, podívejte se na Air bank běžný účet s vedením zdarma bez podmínek. Za poplatek si klient může připlatit další služby podle svých preferencí.

Recenze Air Bank

Nevíte, co od Air Bank čekat? Co na banku, její služby a produkty říkají ostatní?

Air Bank se prezentuje jako moderní banka, která vtrhla na český bankovní trh v roce 2011 se svou vizí nabízet klientům produkty za nulové nebo velmi nízké poplatky. Hlavní předností je propracované internetové bankovnictví, výhodnější úročení, a především co nejjednodušší bankovní služby.

Banka cílí hlavně na klienty, kteří v hojné míře využívají mobilní bankovnictví a online služby. Snaží se ovšem vyhovět i klientům, kteří stále ještě preferují osobní kontakt, i když počet poboček není tak vysoký, zatím jich funguje 32.

Banka Air Bank patří pod skupinu PPF a je ryze česká. Zaměřuje se hlavně na drobné klienty. Chcete se o bance a jejích dalších produktech dozvědět více informací? Přečtěte si naši podrobnou recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může podnikatelský účet od Air Bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí podnikatelský účet od Air Bank?

Podnikatelský účet od Air Bank funguje na stejném principu jako běžný Air Bank účet. Je zdarma a bez podmínek, a to včetně příchozích a odchozích tuzemských úhrad, trvalých příkazů, SEPA plateb a inkas.

K účtu banka poskytuje dvě debetní karty včetně jejich náhrady, v případě ztráty nebo krádeže. Výběry hotovosti máte u Air Bank zdarma z více než 2 000 bankomatů, mezi které patří bankomaty Air Bank i síť sdílených bankomatů.

Součástí účtu jsou okamžité úhrady zdarma během pár sekund. Pomocí vkladomatů Air Bank si můžete vkládat hotovost v korunách a zdarma. Pokud si potřebujete importovat nebo exportovat platby, zvládnete to hravě sami přímo v internetovém bankovnictví.

Účet lze kompletně spravovat v moderním internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci. Navíc lze používat pohodlné platby mobilem, a to s Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Konto je úročeno sazbou 0 % p.a.

Jak funguje “jednoduchá fakturace” od Air Bank?

Air Bank si pro podnikatele připravila aplikaci “jednoduchá fakturace”, pomocí které můžete pohodlně vystavovat faktury svým klientům prostřednictvím mobilního telefonu.

Výhodami je, že fakturace má neomezený počet odběratelů, které jednoduše vyhledáte v databázi firem, faktury mají QR kód pro snadné bezhotovostní placení a banka vás upozorní na blížící se splatnost faktury.

Zdroj: airbank.cz
Jak funguje "jednoduchá fakturace Air Bank".
Jak funguje “jednoduchá fakturace” Air Bank.

Sazebník poplatků

Jaké poplatky vás čekají u podnikatelského účtu Air Bank? Moc jich naštěstí není. Základní služby a transakce jsou zdarma, za poplatek si lze připlatit další služby.

Například pokud nechcete platit za každý výběr z bankomatů ostatních bank v ČR a v zahraničí jednorázový poplatek, můžete si zaplatit službu “výběry hotovosti ze všech bankomatů u nás i ve světě” za 100 Kč měsíčně a výběry tak budete mít zdarma.

  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Příchozí platby v ČR: 0 Kč
  • Odchozí platby v ČR: 0 Kč
  • Výběry z bankomatů Air Bank a sdílených bankomatů: 0 Kč
  • Výběry z cizích bankomatů v ČR i v EU: 35 Kč
  • Výběry z cizích bankomatů mimo EU: 100 Kč

Podrobné a pravidelně aktualizované informace o cenách najdete v sazebníku banky.

Založení účtu pro podnikatele

Podnikatelský účet u Air Bank si můžete sjednat v mobilní aplikaci, internetovém bankovnictví nebo prostřednictvím webového formuláře. Další možností je účet si založit osobně na některé z poboček Air Bank.

Co k tomu budete potřebovat?

Pro založení podnikatelského účtu je podmínkou minimální věk 16 let a mít české IČO. Nejste-li ještě klientem banky, také budete potřebovat doklady totožnosti a živnostenský list.

Pokud už máte účet u Air Bank

Pokud máte účet u Air Bank, podnikatelské konto si založíte v internetovém nebo mobilním bankovnictví.

V rámci žádosti o smlouvu pro podnikatele automaticky získáte podnikatelský běžný i spořicí účet v korunách (oba pak můžete vést v CZK, EUR nebo USD). Také dostanete jednu podnikatelskou kartu, a budete-li potřebovat, můžete si zdarma objednat i druhou.

Pokud u Air Bank účet nemáte

Pokud u Air Bank účet nemáte, založíte si ho přes mobilní aplikaci. Aby to bylo možné, musíte si nejprve založit běžný účet a po jeho aktivaci půjde založit ten podnikatelský.

Další variantou je založení přes webové stránky, kde si v žádosti zvolíte, že chcete podnikatelský účet. Tuto volbu najdete pod tlačítkem “Založit účet”. Při založení účtu přes webové stránky Air Bank není podmínkou zakládat běžný účet, ale rovnou bude možné zvolit ten podnikatelský.

Další možností je stavit se na kteroukoliv pobočku Air Bank.

Air Bank přihlášení k účtu

Air Bank má, jako moderní banka, pro své klienty připravené velmi propracované internetové bankovnictví s uživatelsky přívětivým rozhraním, ať už se jedná o rychlé převody peněz, QR kódy či šablony. Přihlášení je jednoduché.

Na internetových stránkách banky www.airbank.cz kliknete vpravo nahoře na ikonu Internetové bankovnictví a pak již zadáváte své přístupové údaje. Ještě jednodušší je přihlášení přes aplikaci My Air z vašeho mobilního telefonu. Stačí otevřít aplikaci, kliknout na ikonu klíče, ofotit QR kód a potvrdit v aplikaci.

Pokud využíváte raději mobilní aplikaci v My Air, máte na výběr hned z několika druhů zabezpečení. Přihlásit se můžete pomocí otisku prstu, skenem obličeje nebo standardně heslem.

Další produkty od Air Bank

Pro koho je vhodný účet pro podnikatele od Air Bank?

Podnikatelský účet od Air Bank je vhodný pro všechny podnikatele, kteří hledají jednoduchý a přehledný účet bez poplatků. Vedení účtu, tuzemské úhrady a výběry hotovosti z bankomatů Air Bank nebo ze sdílených bankomatů jsou zdarma. Další výhodou je fakturační systém, který umožňuje vystavovat faktury z mobilu.

Mínus vidíme ve zpoplatněných výběrech ze všech bankomatů u nás i ve světě, které jsou zpoplatněné formou služby navíc (100 Kč měsíčně). Stejně tak zpoplatněné jsou příchozí nebo odchozí zahraniční úhrady (mimo SEPA plateb).

K účtu automaticky získáte spořicí účet, který můžete vést nejen v korunách, ale i v eurech nebo dolarech. Stejně tak tento podnikatelský účet lze vést v těchto měnách.

Nezaujal vás podnikatelský účet Air Bank? Možná by pro vás byl vhodnější variantou účet pro podnikatele Konto PRO podnikání od Monety, které si můžete sjednat online a zdarma. Součástí účtu je jedna debetní karta, výběry ze všech bankomatů v ČR a v zahraničí, vklady prostřednictvím více než 186 vkladomatů Monety a 100 elektronických tuzemských transakcí.

Více informací o Air Bank podnikatelský účet

Obecné informace o produktu
Jméno produktuAir Bank podnikatelský účet
PoskytovatelAir Bank a.s.
Typ účtu Účet pro podnikatele
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD
Účet je určený proPodnikatele
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatek za vedení účtu 0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu 0 Kč
Výběr na přepážce 0 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ 35 Kč
Výběr z bankomatu EU 35 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU 100 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky Dle sazebníku dané banky.
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis100 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí100 Kč
Zahraniční platba příchozí100 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platbaNenabízí
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetMasterCard
Platební karta k účtu Debetní platební karta MasterCard
Poplatek za kartu0 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 100 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo, autentizační SMS, smart klíč v mobilu
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu50 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.airbank.cz/file-download/prehled-urokovych-sazeb
Sazebník poplatkůhttps://www.airbank.cz/file-download/cenik
Ohodnoťte produkt Air Bank podnikatelský účet
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat