Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
creditas banka logo
Creditas termínovaný vklad pro podnikatele
creditas banka logo
Creditas termínovaný vklad pro podnikatele
creditas banka logo

Creditas termínovaný vklad pro podnikateleRecenze, úroky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
5. 6. 2024
creditas banka logo

Hodnocení Finex.cz

- 6. místo -
90 %
Poslední aktualizace
5. 6. 2024

Termínovaný vklad pro podnikatele s podmínkou běžného účtu

Termínovaný vklad pro podnikatele od Banky CREDITAS nabízí zajímavý úrok 4,70 % p.a. při době trvání vkladu 1 měsíc. Úroková sazba je sice mírně nadprůměrná, avšak současnou inflaci stále není schopna pokrýt. Založení i vedení vkladového účtu je zdarma, podmínkou však je sjednat si nejprve běžný účet. Nevýhodou je, že založení je možné pouze na pobočce nebo se specialistou banky u vás doma. Další podmínkou je minimální vklad 5 000 Kč, který však není zas tak vysoký ve srovnání s ostatními bankami. Tento termínovaný vklad je pro vás vhodný, pokud si chcete u Banky CREDITAS k běžnému účtu ještě bokem spořit garantovanou úrokovou sazbou, avšak bez možnosti předčasného výběru.

creditas banka logo

Hodnocení Finex.cz

- 6. místo -
90 %

Základní informace o Creditas termínovaný vklad pro podnikatele

Maximální úrok 4,70 % p.a.
Minimální vklad 5 000 Kč
Poplatek za předčasný výběr 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ne

Banka CREDITAS nabízí termínovaný vklad pro podnikatele s úrokovou sazbou garantovanou po celou dobu vkladu. Pokud své finance uložíte na 1 měsíc, získáte maximální úrokovou sazbu 4,70 % p.a. Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

Termínovaný vklad si můžete sjednat v Regionálním firemním centru a na pobočce, nebo za vámi přijede bankéř. Podmínkou je sjednat si nejprve běžný účet. Banka také nabízí vedení vkladu v měně EUR, přičemž termínovaný vklad na 1 a 2 roky v měně EUR je od 1. srpna 2023 úročen 3 % p.a. namísto původních 0,1 % p.a.

Poznámka

U Banky CREDITAS potřebujete k termínovanému vkladu mít běžný účet pro podnikatele od CREDITAS. Lze jej sjednat v korunách i v cizích měnách bez podmínek. Sjednání i vedení účtu a běžné transakce na něm jsou zdarma.

Recenze banky Creditas

Creditas banka vznikla v roce 1996. Tehdy se jmenovala 1. Třebíčská záložna “spořitelní a úvěrní družstvo” a poskytovala své služby hlavně v Třebíči a okolí.

V roce 2010 došlo k velké změně, kdy se změnil název na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a společnost se začala zaměřovat na celý český trh. V roce 2015 požádala Creditas o bankovní licenci. Získala ji v roce 2016 a 1. ledna 2017 mohla vzniknout oficiální Banka Creditas.

Banka se orientuje především na služby platebního styku, spoření, termínované vklady a financování projektů českých firem. Vlastní více jak 37 poboček po celé ČR a je součástí investiční skupiny UNICAPITAL.

Zajímají vás produkty nabízené u Creditas? Jaké má výhody a nevýhody a další podrobné informace? Všechno najdete pěkně přehledně v naší recenzi Banky Creditas.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může termínovaný vklad pro podnikatele od CREDITAS nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Úroková sazba je určena pouze na základě doby trvání vašeho vkladu. Banka CREDITAS nabízí 5 možností, na jak dlouho svůj vklad můžete uložit: a to na 6 měsíců, 12 měsíců, 3 roky, 5 let a 10 let. Pokud si uložíte peníze na termínovaný vklad po dobu 1 měsíce, získáte maximální úrokovou sazbu 4,70 % p.a.

Při vložení peněz na 12 měsíců získáte úrokovou sazbu 3,40 % p.a. Vklady na 3 roky se úročí sazbou 2,75 % p.a. a vklady na 5 let jsou úročené 2,75 % p.a.

Počet termínovaných vkladů není omezen. Minimální výše termínovaného vkladu je 5 000 Kč. Úroky jsou na běžný účet převáděné každý měsíc, klient s nimi tak může nakládat podle svých potřeb. Pro vybrané doby vkladu banka umožňuje připisování úroků na konci vkladu, čímž nabízí vyšší zhodnocení.

 • Úrok pro termínovaný vklad na 1 měsíc: 4,70 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 3 měsíce: 4,60 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců: 4,10 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 12 měsíců: 3,40 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 3 roky: 2,75 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 5 let: 2,75 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 10 let: 3,00 % p.a. (připisování úroků na konci období)

U vkladu na 1 rok v měně EUR činí úroková sazba 3 % p.a. Pro vklady uložené na 1 měsíc činí úrok 2,5 % p.a., vklady na 3 měsíce mají úrok 2,7 % p.a. a vklady na 6 měsíců se úročí 2,8 % p.a. Vklady na 2 roky se dokonce úročí úrokovou sazbou 3,00 % p.a. Minimální vklad pro měnu EUR činí 250 EUR.

Banka CREDITAS také nabízí Spořicí účet pro firmy a podnikatele s maximální dosažitelnou úrokovou sazbou 2,50 % p.a.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení, vedení ani zrušení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také převod vkladu z běžného účtu CREDITAS i převod úroků a vkladu na běžný účet CREDITAS.

Zdarma je také elektronický výpis zaslaný e-mailem nebo prostřednictvím internetového bankovnictví. Výpis poštou je zpoplatněný částkou 25 Kč.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Předčasný výběr 20 % z termínovaného vkladu s převodem na navázaný Běžný účet je zdarma, ale je platný pouze pro Termínované vklady založené do 31. 5. 2020.

Předčasné ukončení termínovaného vkladu s převodem na navázaný běžný účet stojí 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč, ale je možné jen u termínovaných vkladů uzavřených do 31. 3. 2022.

 • Zřízení účtu: 0 Kč
 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Elektronický výpis: 0 Kč
 • Fyzický výpis poštou: 25 Kč
 • Předčasný výběr vkladu: 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč

Do aktuálního ceníku Banky CREDITAS můžete nahlédnout na stránkách creditas.cz.

Založení a přehled o vkladu

Termínovaný vklad pro podnikatele si můžete sjednat na pobočce nebo se specialistou u vás doma.

K založení termínovaného vkladu je podmínkou mít běžný účet pro podnikatele Banky CREDITAS. Pokud jste tedy novým klientem banky CREDITAS, nejprve vám na pobočce zřídí firemní účet, a poté budou pokračovat sjednáním termínovaného vkladu.

Pokud jste fyzická osoba podnikající, k založení termínovaného vkladu budete potřebovat občanský průkaz a živnostenský list nebo výpis ze živnostenského rejstříku.

Jste-li právnická osoba, přineste si na pobočku občanský průkaz a výpis z obchodního rejstříku. Druhou možností je kontaktovat jednoho ze specialistů banky, který přijede přímo k vám a pomůže vám se založením účtu.

Počítejte také s minimálním vkladem, který činí 5 000 Kč.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu cca 2,5 milionu korun.

Termínovaný vklad lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví CREDITAS Banking nebo v mobilní aplikaci CREDITAS Banking pro mobily. Přihlásit se můžete pomocí QR kódu nebo přihlašovacího jména, hesla a SMS kódu.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínované vklady jsou jednorázovým vkladem, na kterém se vám po dobu uložení peníze zhodnocují garantovanou úrokovou sazbou. Minimální výše vkladu u Banky CREDITAS je 5 000 Kč nebo 250 EUR.

Vklady jsou pojištěné, a to až do souhrnné výše odpovídající 100 000 EUR. Počet termínovaných vkladů není omezen, můžete si jich sjednat kolik chcete.

Vklady nejsou určené pro běžný platební styk a s uloženými penězi nelze po sjednané období volně disponovat.

Další produkty od Banky Creditas

Pro koho je vhodný termínovaný vklad pro podnikatele?

Termínovaný vklad pro podnikatele od CREDITAS si lze založit pouze k běžnému účtu, a to na pobočce, nebo za vámi přijede specialista banky. Vklad je určený pro právnické osoby nebo pro fyzické osoby podnikající. Úroky se připisují každý měsíc na běžný účet. Počet termínovaných vkladů není omezený, můžete si tak sjednat kolik vkladů potřebujete.

Nevýhodou je podmínka minimálního vkladu, který však oproti jiným bankám není tak vysoký. Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat. To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u spořicích účtů.

Za předčasný výběr u Banky CREDITAS zaplatíte poplatek, banka navíc v současné době předčasný výběr neumožňuje. Dřívější ukončení je možné jen u termínovaných vkladů uzavřených do 31. 3. 2022.

Ve srovnání s ostatními bankami je sazba u termínovaného vkladu pro podnikatele od CREDITAS mírně nadprůměrná. Pokud chcete své finance zhodnotit ještě o něco lépe, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad pro podnikatele od Banky CREDITAS? Podívejte se například na termínovaný vklad pro podnikatele od Monety Money Bank, kde není podmínkou disponovat běžným účtem u této banky.

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad pro podnikatele od Banky CREDITAS

Obecné informace o produktu
Jméno produktuCreditas termínovaný vklad pro podnikatele
PoskytovatelCreditas
Typ účtu Termínovaný vklad pro podnikatele
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK, EUR
Sjednání online
Minimální vklad 5 000 Kč
Maximální úrok 4,70 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu QR kód / Přihlašovací jméno + heslo + SMS kód
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsíc4,70 % p.a.
3 měsíce4,60 % p.a.
6 měsíců4,10 % p.a.
12 měsíců3,40 % p.a.
2 roky2,75 % p.a.
3 roky2,75 % p.a.
4 rokyNeposkytuje.
5 let 2,75 % p.a.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na1 měsíc
Typ úrokové míryFixní
Pásmové úročení
Běžný účet podmínkou
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ bankyNeposkytuje.
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 1 měsíc.
Maximální výše spořeníNeomezená výše vkladu.
Připisování úroků Úroky jsou připisovány na běžný účet každý měsíc.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/dokumenty-sazby-a-ceny/
Sazebník poplatkůhttps://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/dokumenty-sazby-a-ceny/
Ohodnoťte produkt Creditas termínovaný vklad pro podnikatele
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat