Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » Termínovaný vklad pro podnikatele Banky CREDITAS

Termínovaný vklad pro podnikatele Banka CREDITAS - Recenze, úroky, podmínky

Základní informace o Termínovaný vklad pro podnikatele Banky CREDITAS

Maximální úrok

5,80 % p.a.

Minimální vklad

5 000 Kč

Poplatek za předčasný výběr

2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč

Poplatek za zřízení

0 Kč

Sjednání online

Ne

Banka CREDITAS nabízí termínovaný vklad pro podnikatele s úrokovou sazbou garantovanou po celou dobu vkladu. Pokud své finance uložíte na 6 měsíců, získáte maximální úrokovou sazbu 5,80 % p.a. Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

Termínovaný vklad si můžete sjednat v Regionálním firemním centru a na pobočce, nebo za vámi přijede bankéř. Podmínkou je sjednat si nejprve běžný účet. Pro vklady delší než 1 rok banka také nabízí vedení v měně EUR.

Banka Creditas také nabízí klasický spořicí vklad 1M s maximální úrokovou sazbou 6,00 % p.a.

Recenze banky Creditas

Creditas banka vznikla v roce 1996. Tehdy se jmenovala 1. Třebíčská záložna "spořitelní a úvěrní družstvo" a poskytovala své služby hlavně v Třebíči a okolí.

V roce 2010 došlo k velké změně, kdy se změnil název na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a společnost se začala zaměřovat na celý český trh. V roce 2015 požádala Creditas o bankovní licenci. Získala ji v roce 2016 a 1. ledna 2017 mohla vzniknout oficiální Banka Creditas.

Banka se orientuje především na služby platebního styku, spoření, termínované vklady a financování projektů českých firem. Vlastní více jak 37 poboček po celé ČR a je součástí investiční skupiny UNICAPITAL.

Zajímají vás produkty nabízené u Creditas? Jaké má výhody a nevýhody a další podrobné informace? Všechno najdete pěkně přehledně v naší recenzi Banky Creditas.

Creditas logo

Creditas

★ 89 %

Kód banky: 2250

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může termínovaný vklad pro podnikatele od CREDITAS nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Úroková sazba je určena pouze na základě doby trvání vašeho vkladu. Banka CREDITAS nabízí 5 možností, na jak dlouho svůj vklad můžete uložit: a to na 6 měsíců, 12 měsíců, 3 roky, 5 let a 10 let. Pokud si uložíte peníze na termínovaný vklad po dobu 6 měsíců, získáte maximální úrokovou sazbu 5,80 % p.a.

Při vložení peněz na 12 měsíců získáte úrokovou sazbu 5,20 % p.a. Vklady na 3 roky se úročí sazbou 3,50 % p.a. a vklady na 5 let jsou úročené 3,25 % p.a.

Počet termínovaných vkladů není omezen. Minimální výše termínovaného vkladu je 5 000 Kč nebo 250 EUR v případě cizoměnového vkladového účtu. Úroky jsou na běžný účet převáděné každý měsíc, klient s nimi tak může nakládat podle svých potřeb. Pro vybrané doby vkladu banka umožňuje připisování úroků na konci vkladu, čímž nabízí vyšší zhodnocení.

Pro vklady delší než 1 rok banka nabízí vedení v měně EUR, ale v tomto případě jsou úroky velmi nízké a pohybují se okolo 0,10 % p.a. – 0,60 % p.a. Minimální vklad pro měnu EUR činí 250 EUR.

 • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců: 5,80 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 12 měsíců: 5,20 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 3 roky: 3,50 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 5 let: 3,25 % p.a.
 • Úrok pro termínovaný vklad na 10 let: 2,75 % p.a.

Banka CREDITAS také nabízí Spořicí účet pro firmy a podnikatele s maximální dosažitelnou úrokovou sazbou 2,50 % p.a.

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení, vedení ani zrušení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také převod vkladu z běžného účtu CREDITAS i převod úroků a vkladu na běžný účet CREDITAS.

Zdarma je také elektronický výpis zaslaný e-mailem nebo prostřednictvím internetového bankovnictví. Výpis poštou je zpoplatněný částkou 25 Kč.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Předčasný výběr 20 % z termínovaného vkladu s převodem na navázaný Běžný účet je zdarma, ale je platný pouze pro Termínované vklady založené do 31. 5. 2020.

Předčasné ukončení termínovaného vkladu s převodem na navázaný běžný účet stojí 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč, ale je možné jen u termínovaných vkladů uzavřených do 31. 3. 2022.

 • Zřízení účtu: 0 Kč
 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Elektronický výpis: 0 Kč
 • Fyzický výpis poštou: 25 Kč
 • Předčasný výběr vkladu: 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč

Do aktuálního ceníku Banky CREDITAS můžete nahlédnout na stránkách creditas.cz.

Založení a přehled o vkladu

Termínovaný vklad pro podnikatele si můžete sjednat na pobočce nebo se specialistou u vás doma.

K založení termínovaného vkladu je podmínkou mít běžný účet pro podnikatele Banky CREDITAS. Pokud jste tedy novým klientem banky CREDITAS, nejprve vám na pobočce zřídí firemní účet, a poté budou pokračovat sjednáním termínovaného vkladu.

Pokud jste fyzická osoba podnikající, k založení termínovaného vkladu budete potřebovat občanský průkaz a živnostenský list nebo výpis ze živnostenského rejstříku.

Jste-li právnická osoba, přineste si na pobočku občanský průkaz a výpis z obchodního rejstříku. Druhou možností je kontaktovat jednoho ze specialistů banky, který přijede přímo k vám a pomůže vám se založením účtu.

Počítejte také s minimálním vkladem, který činí 5 000 Kč.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu cca 2,5 milionu korun.

Termínovaný vklad lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví CREDITAS Banking nebo v mobilní aplikaci CREDITAS Banking pro mobily. Přihlásit se můžete pomocí QR kódu nebo přihlašovacího jména, hesla a SMS kódu.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínované vklady jsou jednorázovým vkladem, na kterém se vám po dobu uložení peníze zhodnocují garantovanou úrokovou sazbou. Minimální výše vkladu u Banky CREDITAS je 5 000 Kč nebo 250 EUR.

Vklady jsou pojištěné, a to až do souhrnné výše odpovídající 100 000 EUR. Počet termínovaných vkladů není omezen, můžete si jich sjednat kolik chcete.

Vklady nejsou určené pro běžný platební styk a s uloženými penězi nelze po sjednané období volně disponovat.

Pro koho je vhodný termínovaný vklad pro podnikatele?

Termínovaný vklad pro podnikatele od CREDITAS si lze založit pouze k běžnému účtu, a to na pobočce, nebo za vámi přijede specialista banky. Vklad je určený pro právnické osoby nebo pro fyzické osoby podnikající. Úroky se připisují každý měsíc na běžný účet. Počet termínovaných vkladů není omezený, můžete si tak sjednat kolik vkladů potřebujete.

Nevýhodou je podmínka minimálního vkladu, který však oproti jiným bankám není tak vysoký. Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat. To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u spořicích účtů.

Za předčasný výběr u Banky CREDITAS zaplatíte poplatek, banka navíc v současné době předčasný výběr neumožňuje. Dřívější ukončení je možné jen u termínovaných vkladů uzavřených do 31. 3. 2022.

Ve srovnání s ostatními bankami je sazba u termínovaného vkladu pro podnikatele od CREDITAS mírně nadprůměrná. Pokud chcete své finance zhodnotit ještě o něco lépe, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad pro podnikatele od Banky CREDITAS? Podívejte se například na termínovaný vklad pro podnikatele od Monety Money Bank, kde není podmínkou disponovat běžným účtem u této banky.

Termínovaný vklad pro podnikatele s podmínkou běžného účtu
Termínovaný vklad pro podnikatele od Banky CREDITAS nabízí zajímavý úrok 5,80 % p.a. při době trvání vkladu 6 měsíců. Úroková sazba je sice mírně nadprůměrná, avšak současnou inflaci stále není schopna pokrýt. Založení i vedení vkladového účtu je zdarma, podmínkou však je sjednat si nejprve běžný účet. Nevýhodou je, že založení je možné pouze na pobočce nebo se specialistou banky u vás doma. Další podmínkou je minimální vklad 5 000 Kč, který však není zas tak vysoký ve srovnání s ostatními bankami. Tento termínovaný vklad je pro vás vhodný, pokud si chcete u Banky CREDITAS k běžnému účtu ještě bokem spořit garantovanou úrokovou sazbou, avšak bez možnosti předčasného výběru.
 • Celkem zajímavá úroková sazba
 • Založení i vedení vkladu zdarma
 • Garantovaný úrok na stanovenou dobu
 • Možnost vkladu v měně EUR
 • Neomezená výše vkladů
 • Podmínkou sjednání je běžný účet
 • Nízká úroková sazba u cizí měny
 • Podmínkou je minimální vklad 5 000 Kč
 • Již nelze zažádat o předčasný výběr

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad pro podnikatele od Banky CREDITAS

Obecné informace o produktu
Jméno produktuTermínovaný vklad pro podnikatele Banky CREDITAS
Typ účtu Termínovaný vklad pro podnikatele
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK, EUR
Sjednání online
Minimální vklad 5 000 Kč
Maximální úrok 5,80 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr 2 % z vybírané částky, min. 1 000 Kč
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu QR kód / Přihlašovací jméno + heslo + SMS kód
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsícNeposkytuje.
3 měsíceNeposkytuje.
6 měsíců5,80 % p.a.
12 měsíců5,20 % p.a.
2 roky3,75 % p.a.
3 roky3,50 % p.a.
4 rokyNeposkytuje.
5 let3,25 % p.a.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na6 měsíců
Typ úrokové míryFixní
Pásmové úročení
Běžný účet podmínkou
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ bankyNeposkytuje.
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 6 měsíců.
Maximální výše spořeníNeomezená výše vkladu.
Připisování úroků Úroky jsou připisovány na běžný účet každý měsíc.
Pojištění vkladů
Poslední aktualizace1. 5. 2023
Sazebník úrokových sazeb https://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/dokumenty-sazby-a-ceny/
Sazebník poplatkůhttps://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/dokumenty-sazby-a-ceny/

Ohodnoťte produkt Termínovaný vklad pro podnikatele Banky CREDITAS


Připojte se k diskuzi

Další Produkty, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo