Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
moneta-bank-logo
Moneta termínovaný vklad pro podnikatele
moneta-bank-logo
Moneta termínovaný vklad pro podnikatele
moneta-bank-logo

Moneta termínovaný vklad pro podnikateleRecenze, úroky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
11. 5. 2024
moneta-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 10. místo -
90 %
Poslední aktualizace
11. 5. 2024

Termínovaný vklad pro podnikatele se zajímavým úrokem

Termínovaný vklad pro podnikatele od Monety Money Bank nabízí celkem zajímavou úrokovou sazbu při vkladu na 3 měsíce, ani tento úrok však stále není schopen pokrýt inflaci. Výhodou je založení i vedení vkladu zdarma. Klient však musí splnit podmínku minimálního vkladu 40 000 Kč a peníze nesmí po určitou dobu vybrat, jinak zaplatí poplatek za předčasný výběr. Tento termínovaný vklad je určený pro fyzické osoby podnikající nebo pro právnické osoby, které si chtějí odkládat peníze bokem mimo běžný či spořicí účet. Zároveň však vědí, že nebudou tyto finance po určitou dobu potřebovat.

moneta-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 10. místo -
90 %

Základní informace o Moneta termínovaný vklad pro podnikatele

Maximální úrok 4,70 % p.a.
Minimální vklad 40 000 Kč / 1 500 EUR / 1 500 USD
Poplatek za předčasný výběr min. 0,5 %, max. 6 % ze zůstatku na účtu
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ne

Moneta Money Bank nabízí pro podnikatele jednorázový termínovaný vklad s neomezenou maximální částkou vkladu, stačí vložit alespoň 40 000 Kč / 1 500 EUR / 1 500 USD. Úroková sazba činí až 4,70 % p.a. při uložení peněz na 3 měsíce, a je platná na celý zůstatek. Při uložení na 6 měsíců získáte úrok 4,00 % p.a. a na 12 měsíců 3,50 % p.a.

Úroková sazba platí po celou dobu vkladu. Sjednání probíhá na pobočce banky, obsluhovat jej následně můžete v Internet Bance nebo ve Smart Bance.

Poznámka

Moneta Money Bank také nabízí též termínovaný vklad pro fyzické osoby nepodnikající. Maximální úroková sazba činí až 4,70 % p.a. a platí na celý zůstatek při vkladu po dobu 3 měsíců.

Recenze Moneta Money Bank

Nevíte, co od banky Moneta Money Bank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Moneta Money Bank vznikla z původní finanční společnosti Agrobanka, která byla založena roku 1990. Prodělala několik změn, nakonec se však osamostatnila a v roce 2016 se z ní stala ryze česká banka.

Snaží se držet krok s dobou a neustále vylepšuje svou nabídku produktů. Jedním z úspěšných kroků bylo vytvoření mobilní aplikace Smart Banka, která získala mnoho ocenění a sklízí úspěch mezi uživateli.

Moneta má okolo 1 500 000 klientů a nabízí širokou nabídku produktů pro osobní i firemní bankovnictví. Aktuálně se může chlubit 152 pobočkami a 556 bankomaty.

Zajímá vás více informací o této bance a jejích dalších produktech? Podívejte se na naši podrobnou recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může termínovaný vklad pro podnikatele od Monety nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Moneta Money Bank nabízí podnikatelům jednorázový termínovaný vklad s maximální úrokovou sazbou až 4,70 % p.a., která platí na celý zůstatek při vkladu po dobu 3 měsíců.

Maximální částka vkladu není omezena, stačí vložit aspoň 40 000 Kč / 1 500 EUR / 1 500 USD.

  • Úroková sazba pro termínovaný vklad na 3 měsíce v CZK: 4,70 % p.a.
  • Úroková sazba pro termínovaný vklad na 6 měsíců v CZK: 4,00 % p.a.
  • Úroková sazba pro termínovaný vklad na 12 měsíců v CZK: 3,50 % p.a.

U Monety Money Bank si můžete (ale nemusíte) k termínovanému vkladu sjednat také spořicí účet pro podnikatele – Spořicí účet pro živnostníky a firmy s maximální úrokovou sazbu 3,35 % p.a. bez podmínek a s neomezenou výší vkladu.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad Moneta

Za zřízení ani vedení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také vklad hotovosti na účet vedený v korunách. Bez poplatků jsou dále příchozí a odchozí tuzemské elektronické úhrady.

Pro termínované vklady není možné zadat zahraniční odchozí úhradu, termínované vklady nepřijímají ani příchozí zahraniční úhradu. Zaslání výpisu měsíčně poštou a mimořádného výpisu je u termínovaných vkladů zdarma.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Předčasný výběr vkladu je zpoplatněn min. 0,5 %, max. 6 % ze zůstatku na účtu.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky: 0 Kč
  • Měsíční elektronický výpis: 0 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: min. 0,5 %, max. 6 % ze zůstatku na účtu

Do aktuálního ceníku Monety můžete nahlédnout na stránkách Moneta.cz.

Založení a přehled o vkladu

Termínovaný vklad pro podnikatele si mohou založit fyzické osoby podnikající a právnické osoby. Založení je možné pouze na pobočce Monety.

Právnické osoby

U právnických osob předloží pověřená osoba občanský průkaz a druhý doklad totožnosti a dále Výpis z obchodního rejstříku, případně jiný právně způsobilý doklad, který prokazuje právní subjektivitu – např. zřizovací listinu, registraci u ministerstva nebo osvědčení.

Fyzické osoby podnikající

Fyzické osoby podnikatelé předloží občanský průkaz a též druhý doklad totožnosti. Dále je potřeba předložit doklad o přidělení identifikačního čísla, případně živnostenský list nebo koncesní listinu.

Počítejte také s minimálním vkladem ve výši podle úrokového lístku. Tato výše je u Monety určena podle měny, kterou si zvolíte při založení účtu – 40 000 Kč / 1 500 EUR / 1 500 USD.

Vložit peníze, a následně je vybrat, je možné vždy v den splatnosti termínovaného vkladu.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu zhruba 2,5 milionu korun.

Termínovaný vklad lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví Internet Banka nebo v mobilní aplikaci Smart Banka. K přihlášení potřebujete pouze své uživatelské jméno a heslo.

Na jak dlouho lze termínovaný vklad sjednat?

O době uložení peněz do termínovaných vkladů rozhodujete sami. Na výběr máte ze tří základních typů vkladů: krátkodobé (od 7 dní až po 1 rok), střednědobé (na 1 až 2 roky) a dlouhodobé (na tři až 5 let).

Kromě délky smlouvy se od sebe termínované vklady liší také úrokovou sazbou. Obvykle platí pravidlo, že čím delší délku smlouvy si zvolíte, tím lepší úrokovou sazbu získáte.

Další produkty od Monety

Komu je určený termínovaný vklad pro podnikatele od Monety?

Termínovaný vklad pro podnikatele je, jak už název napovídá, určený všem podnikatelům nebo fyzickým osobám podnikajícím, které chtějí své peníze zhodnotit jistým úrokem. Za velkou nevýhodu považujeme podmínku minimálního vkladu, který činí 40 000 Kč / 1 500 EUR / 1 500 USD.

Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat (u Monety zaplatíte poplatek za předčasný výběr). To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u spořicích účtů. Za další nevýhodu považujeme možnost vklad sjednat pouze na pobočce.

Sazba u termínovaného vkladu od Monety je sice mírně nadprůměrná oproti termínovaným vkladům pro podnikatele jiných bank, ale přesto stále nedokáže překonat inflaci. Pokud chcete své finance skutečně zhodnotit, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad od Monety? Podívejte se například na termínovaný vklad pro podnikatele od Banky Creditas, která nabízí zajímavější úrokovou sazbu.

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad pro podnikatele od Monety

Obecné informace o produktu
Jméno produktuMoneta termínovaný vklad pro podnikatele
PoskytovatelMoneta
Typ účtu Termínovaný vklad pro podnikatele
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK, EUR, USD
Sjednání online
Minimální vklad 40 000 Kč / 1 500 EUR / 1 500 USD
Maximální úrok 4,70 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr min. 0,5 %, max. 6 % ze zůstatku na účtu
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis0 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu ID (přihlašovací jméno) + heslo
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsíc0,01 % p.a.
3 měsíce4,70 % p.a.
6 měsíců4,00 % p.a.
12 měsíců3,50 % p.a.
2 roky0,15 % p.a.
3 roky0,15 % p.a.
4 roky0,15 % p.a.
5 let0,15 % p.a.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na3 měsíce
Typ úrokové míryfixní
Pásmové úročení
Běžný účet podmínkou
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 3 měsíce.
Maximální výše spořeníNení omezena
Připisování úrokůK datu ukončení vkladu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.moneta.cz/dokumenty-ke-stazeni/sazebniky
Sazebník poplatkůhttps://www.moneta.cz/dokumenty-ke-stazeni/sazebniky
Ohodnoťte produkt Moneta termínovaný vklad pro podnikatele
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat