Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
komercni-banka-logo
Komerční banka termínovaný účet Bonus Invest – Recenze, úroky, podmínky
komercni-banka-logo
Bonus Invest termínovaný účet
komercni-banka-logo

Komerční banka termínovaný účet Bonus Invest – Recenze, úroky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 1. 4. 2024 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Bonus Invest termínovaný účet

Maximální úrok 6,00 % p.a.
Minimální vklad 5 000 Kč
Poplatek za předčasný výběr 250 Kč
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ne

Komerční banka má ve své nabídce termínovaný účet s investicemi Bonus Invest, který kombinuje vklad a investování do podílových fondů. Peníze vkládáte na 6 měsíců a zvýhodněná sazba 6,00 % p.a. platí pro vklady do výše 3 000 000 Kč. Podmínkou je investovat stejnou nebo vyšší částku, jakou máte na termínovaném účtu.

Bez provedení investic se zvýhodněné úročení neuplatní a získáte úrok 4 % p.a. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění. Termínovaný vklad si lze sjednat pouze na pobočce. Účet je veden jen v českých korunách.

Poznámka

Pro sjednání termínovaného účtu sice není podmínkou mít běžný účet MůjÚčet, ale abyste mohli plně využívat celou nabídku banky, tedy i mobilní aplikaci se vším všudy, budete tento účet potřebovat.

Recenze Komerční banky

Nevíte, co od Komerční banky čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Komerční banka je třetí největší bankou v České republice. Z většiny ji vlastní francouzská finanční skupina Société Générale. V České republice má 1,6 milionů klientů.

Nabízí služby retailového, investičního a podnikového bankovnictví. Také se zaměřuje na specializované služby, jako je stavební spoření, penzijní připojištění a další. Její velkou výhodou je široká síť poboček.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Komerční bance a jejich produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může termínovaný účet Bonus Invest od Komerční banky nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném účtu

Termínovaný účet Bonus Invest je v pásmu vkladů do 3 000 000 Kč při době uložení na 6 měsíců úročen maximální úrokovou sazbou 6,00 % p.a. na termínovaném účtu.

Podmínkou pro získání této sazby je uložení vkladu a vložení stejné nebo vyšší částky v českých korunách do podílových fondů, a to nejpozději do konce 2. měsíce následujícího po měsíci, ve kterém byl sjednán termínovaný účet.

Minimální vklad činí 5 000 Kč. Při splnění všech výše zmíněných podmínek vám bude navýšená základní úroková sazba 4 % p.a. o 2 % p.a. na zmíněných 6,00 % p.a. Sazba je pevná po celou dobu vkladu. Peníze vložené do investic se zhodnocují dle situace na trhu.

Pokud nesplníte podmínku investování, zvýhodněné úročení se neuplatní a získáte základní sazbu 4 % p.a.

Účet je veden pouze v CZK a je bez automatické obnovy. To znamená, že v den splatnosti se vklad automaticky převede na vámi předem vybraný účet nebo jej můžete vybrat.

  • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců (pásmo do 3 mil. Kč): 6,00 % p.a. (4 % p.a. v případě, že neinvestujete)

Komerční banka také nabízí spořicí účet Konto Bonus Invest, který kombinuje spoření s investováním a nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků – termínovaný účet

Za zřízení ani vedení termínovaného účtu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také převod z účtu na účet v rámci KB ve stejné měně a příchozí úhrada v Kč z jiné tuzemské banky či příchozí SEPA platba. Bez poplatku je i výběr vkladu při splatnosti.

Zasílání jednoho elektronického či poštovního výpisu z účtu měsíčně je také bez poplatků. Naopak vklad hotovosti v Kč na účet vedený v cizí měně stojí 1 %, min. 30 Kč, max. 1 000 Kč a vklad v hotovosti platných cizoměnových bankovek na účet v Kč stojí 1 %, min. 50 Kč, max. 500 Kč.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Předčasný výběr vkladu je zpoplatněn 250 Kč.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky: 0 Kč
  • Měsíční elektronický výpis: 0 Kč
  • Měsíční výpis poštou: 0 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: 250 Kč

Do aktuálního ceníku KB můžete nahlédnout na stránkách kb.cz.

Založení a přehled o účtu

Termínovaný účet od Komerční banky si můžete sjednat na kterékoliv pobočce Komerční banky. Ke sjednání potřebujete doklad totožnosti. Pokud ještě nejste klientem banky, potřebujete dva doklady totožnost. Schůzku vám bankéř zajistí na infolince 800 521 521.

Počítejte také s minimálním vkladem, který činí 5 000 Kč.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu ca 2,5 milionu korun.

Přihlášení do termínovaného vkladu Komerční banky probíhá jednoduše prostřednictvím internetového bankovnictví Moje banka na stránkách Kb.cz nebo v mobilní aplikaci Mobilní banka. K přihlášení potřebujete pouze své uživatelské jméno a heslo, případně si můžete sjednat KB klíč a přihlašovat se pomocí něj.

Abyste mohli mít pro obsluhu účtu aplikaci, je zde podmínka mít u banky i běžný účet. Pokud byste měli pouze termínovaný účet, mobilní aplikaci vám banka zřídí v pasivním režimu – znamená, že získáte pouze náhled a nic víc by s aplikací nebylo možné provádět.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínovaný vklad funguje tak, že jednorázově uložíte peníze na předem danou dobu a po tuto dobu zůstává výše vkladu stejná. Získané úroky se mohou automaticky převést na váš běžný účet MůjÚčet od Komerční banky. Termínovaný účet od KB je bez automatické obnovy, to znamená, že po uplynutí splatnosti se vám vklad převede na zvolený účet nebo jej můžete vybrat.

Úrokovou sazbu máte stejnou po celou dobu vkladu. Peníze vložené do investic se zhodnocují dle situace na trhu.

Další produkty od Komerční banky

Pro koho je vhodný termínovaný účet od Komerční banky?

Termínovaný úče od Komerční banky umožňuje získat celkem zajímavou úrokovou sazbu až 6,00 % p.a., a to při splnění výše zmíněných podmínek. Výhodou je, že se vám zhodnocují peníze jak na vkladu, tak i část vložená do investic. Již tím tak vytváříte určitou formu diverzifikace.

Samozřejmě také záleží, jakou investiční strategii si vyberete, a tedy jaký výnos získáte právě na investicích. Minimálně na vkladu ale můžete své peníze celkem zajímavě zúročit. Za velkou nevýhodu považujeme nutnost sjednání na pobočce a pro plné využívání mobilní aplikace také podmínku mít běžný účet u KB.

Další nevýhodou je podmínka minimálního vkladu, který je ale průměrně vysoký (v porovnání s ostatními bankami) a činí 5 000 Kč. Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat (u KB zaplatíte poplatek za předčasný výběr). To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u spořicích účtů.

Pokud chcete své finance skutečně zhodnotit, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný účet od KB? Podívejte se například na NEY duální vklad od Spořitelního družstva, který nabízí zhodnocení termínované části až 10,80 % p.a., které získáte, když vložíte další členský vklad ve výši 50 % z obnosu vloženého na termínovaný vklad.

Hodnocení Finex.cz

Termínovaný účet s investicemi

Termínovaný účet Bonus Invest od Komerční banky nabízí zvýhodněnou úrokovou sazbu 6,00 % p.a. u vkladů do výše 3 000 000 Kč. Podmínkou je investovat stejnou nebo vyšší částku do podílových fondů. Peníze, které vložíte do investic, se zhodnocují na základě situace na trhu. Vklad je uložen po dobu 6 měsíců, a v případě, že byste jej chtěli v průběhu vybrat, zaplatili byste poplatek za předčasný výběr 250 Kč a ještě byste přišli o zhodnocení. Nevýhodou tohoto vkladu je především nutnost sjednat si jej na pobočce. Pokud chcete produkt využívat se vším všudy - tedy jej plně spravovat v mobilní aplikaci, musíte si zároveň sjednat běžný účet u Komerční banky. I přes několik nevýhod je úroková sazba celkem zajímavá, ačkoliv stále zatím nedokáže pokrýt inflaci.

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný účet Bonus Invest od Komerční banky

Obecné informace o produktu
Jméno produktuBonus Invest termínovaný účet
PoskytovatelKomerční banka
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Sjednání online
Minimální vklad 5 000 Kč
Maximální úrok 6,00 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr250 Kč
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis 0 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo / KB klíč
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsícNeposkytuje.
3 měsíceNeposkytuje.
6 měsíců 6,00 % p.a.
12 měsícůNeposkytuje.
2 rokyNeposkytuje.
3 rokyNeposkytuje.
4 rokyNeposkytuje.
5 letNeposkytuje.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na6 měsíců
Typ úrokové míryFixní
Pásmové úročení
Běžný účet podmínkou
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokMaximální úrokovou sazbu 6,00 % p.a. získáte u vkladů do 3 000 000 Kč po dobu 6 měsíců při splnění podmínky investování do podílových fondů banky ve stejné nebo vyšší částce než u vkladu.
Maximální výše spořeníNeuvádí.
Připisování úrokůKe dni splatnosti.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.kb.cz/cs/ceny-a-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.kb.cz/cs/ceny-a-sazby
Ohodnoťte produkt Bonus Invest termínovaný účet
1
1

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat