Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Platforma založená na blockchainu Cardano má vyřešit digitální propast v Africe

Publikováno
Platforma založená na blockchainu Cardano má vyřešit digitální propast v Africe
Zdroj: shutterstock.com

V dnešní době je pro některé jedince téměř nepředstavitelné, že polovina světové populace nemá přístup k internetu. Smutnou realitou je, že většina této populace se nachází v Africe.

Přestože pro mnoho lidí znamená internet zábavu, práci, komunikaci s přáteli atd., online služby hrají podstatnou roli ve zdravotnictví či vzdělávání a v rozvojovým zemím mohou významně pomoci v zajištění hospodářského růstu a podpoře začlenění na globální trh.

Pokud by se tedy podařilo internet rozšířit mezi většinu populace v Africe, mnozí věří, že by to mohlo pomoci jak ve vzdělávání, o čemž jsou již dnes značné pozitivní studie, ale také v komunikaci se zbytkem světa.

Problém je, že každý region v Africe zaznamenává naprosto odlišný růst, což velmi znesnadňuje položení kabelů pro kvalitní internet a propojení populace se světem jako celku. Dle odhadů Světové banky by tak mohlo trvat nejméně deset let a vyžadovat cca 100 miliard dolarů, aby kontinent získal přístup k širokopásmovému internetu.

Tým stojící za 3air však věří, že jejich řešení zkrátí čas pro zavedení internetu o 50 %, a navíc jen za zlomek nákladů.

3air technologie – v čem spočívá?

3air, blockchainová platforma s vlastním tokenem založeným na síti Cardano, má za cíl tuto digitální propast v Africe vyřešit partnerstvím se společností K3 Telecom, švýcarským poskytovatelem širokopásmového připojení specializujícím se na infrastrukturu – a to pomocí nové technologie, která dokáže přenášet kvalitu jako optika. Širokopásmový internet, digitální TV a IP telefonie přes vzduch. Tato technologie má údajně schopnost propojit miliony lidí a uspokojit potřeby rozvojových zemí.

Sandi Bitenc, generální ředitel společnosti 3air, uvedl:

“Není nic ani vzdáleně srovnatelného s tím, co nabízí 3air. Máme fungující řešení, které propojí nespojitelné v Africe a přivede miliony uživatelů k platformě 3air. To umožní národu hladovému po změně přeskočit celou generaci technologie.”

V současné podobě společnost 3air nabízí snadný přístup k digitálním službám, mimobankovním platbám, udržitelnému sdílení širokopásmového internetu, vlastnictví hardwaru a správě digitální identity. Cílem společnosti je přivést lidi s omezeným přístupem k internetu nejprve online a poté je nalodit na platformu 3air, která používá token 3air.

Platforma nabídne uživatelům digitální ID založená na řešení Atala PRISM společnosti Cardano k ověření identity uživatele při zachování soukromí a bezpečnosti dat. Jakmile budou uživatelé identifikováni, budou si moci otevřít bankovní účty online, žádat o mikropůjčky, podnikat a podílet se na online práci, vzdělávání, telehealth a dalších. Pro místní obyvatelstvo v nepropojených regionech to představuje obrovský skok vpřed a posilování místních ekonomik.

Kde se šířka pásma snoubí s udržitelností

Jedním z hlavních problémů je, že současné modely širokopásmového internetu nejsou udržitelné. Tradičně se sdílení šířky pásma vyskytuje v obchodním modelu ISP. V tomto modelu je určité množství šířky pásma zakoupeno a několikrát prodáno koncovému uživateli. Aby se však náklady snížily, model spoléhá na to, že kupující nevyužijí svou plnou šířku pásma a zbytky se použijí ve sdíleném modelu. I se zavedenými zásadami jsou náklady stále považovány za příliš vysoké a objevují se také obavy týkající se bezpečnosti a soukromí.

Společnost 3air si to uvědomuje, a proto také vymyslela, jak by mohl být tento model udržitelný, aby motivoval klíčové hráče, včetně ISP, operátora přístupového bodu, držitele tokenu a uživatele. Silná komunitní motivace je dále udržována používáním tokenu 3Air, který poskytuje hlasovací práva a správu nad financováním projektu a nadcházejícím spalováním tokenů.

Mezi další případy použití tokenu 3air patří tzv. staking. V tomto případě budou uživatelé, kteří vlastní hardware společnosti, motivováni připojit se k internetu a využívat staking. Společnost pak může stakovat tokeny jménem uživatele, ponechat je uzamčené po dobu nejméně jednoho roku a odměňovat držitele prostřednictvím týdenních výplat.

Rozšíření dosahu

Tým pokračoval v dosahování několika silných partnerství. Přivedl na platformu 3air více než 2000 uživatelů a otevřel dveře dalším milionům v Africe, kteří hledají řešení. Po dvou úspěšných soukromých kolech předprodeje projektu spouští 3air svůj veřejný předprodej, který platformě umožní rozšířit svůj dosah do Nigérie. Řešení je již plně osvědčené a funkční.

Sponzorské a růstové iniciativy

Společnost 3air si vybudovala silnou sledovanost napříč sociálními médii a kanály pro zasílání zpráv, bojuje za demokratizovaný širokopásmový přístup k internetu a používání platforem založených na blockchainu na africkém kontinentu.

Tým pořádá různé eventy, týdenní AMA a zveřejňuje pravidelné aktualizace o průběhu svého předprodeje, aby podnítil zapojení širší veřejnosti. Komunita kolem projektu je přesvědčena, že společnost splní své ambiciózní cíle růstu a pomůže Africe na cestě k začlenění na globální trh.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.