Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

AMD hospodářské výsledky jsou venku. Akcie padají

AMD překonává očekávání díky působivým prodejům čipů pro umělou inteligenci. Akcie i tak klesly. Které byznysy AMD byly úspěšné a kterým se nedařilo?

Publikováno
AMD hospodářské výsledky jsou venku. Akcie padají
Zdroj: depositphotos.com

Přední polovodičová a čipová společnost Advanced Micro Devices (AMD) ve své zprávě o výsledcích za první čtvrtletí překonala očekávání Wall Street.

Zisk na akcii ve výši 62 centů mírně překonal předpovědi analytiků o jeden cent, zatímco její tržby za čtvrtletí dosáhly 5,47 miliardy dolarů, což je těsně nad očekávanými 5,46 miliardy dolarů.

I přes tyto pozitivní výsledky zaznamenaly akcie AMD v prodlouženém obchodování 7% pokles.

Aktuální vývoj akcií AMD

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost pozoruhodně vylepšila svou ziskovost, když vykázala čistý zisk ve výši 123 milionů dolarů , na rozdíl od čisté ztráty ve výši 139 milionů dolarů ve stejném období loňského roku.

Kromě toho se její celkové tržby oproti předchozímu roku zvýšily přibližně o 2 %.

V umělé inteligenci se AMD dařilo

Segment datových center společnosti AMD zaznamenal impozantní 80% meziroční nárůst a vygeneroval tržby ve výši 2,3 miliardy dolarů, což bylo z velké části připsáno prodeji čipů řady MI300 pro umělou inteligenci.

Tyto čipy svými schopnostmi v oblasti umělé inteligence (AI) konkurují čipům od Nvidie a těší se oblibě ze strany technologických gigantů, jako jsou Microsoft, Meta a Oracle.

Lisa Su, generální ředitelka společnosti AMD, vyjádřila důvěru ve vývoj AI čipů a odhalila plány na nové čipy a nástupce současné generace.

Su zdůraznila úzký vztah společnosti s jejími předními zákazníky v oblasti umělé inteligence, kteří aktivně poskytují zpětnou vazbu, jež formuje plán vývoje produktů společnosti.

Uvedení řady MI300 na trh koncem roku 2023 bylo úspěšné, protože tržby od té doby přesáhly 1 miliardu dolarů.

Společnost AMD je v tomto segmentu optimistická a předpokládá, že v roce 2024 dosáhnou prodeje AI čipů 4 miliardy dolarů, což znamená výrazný nárůst oproti lednové předpovědi 3,5 miliardy dolarů.

Poznámka

Pro srovnání, Nvidia, klíčový hráč v oblasti serverových čipů s umělou inteligencí, vykázala za čtvrtletí končící lednem v segmentu datových center tržby ve výši 18,4 miliardy dolarů.

Další segmenty a výhled

Herní segment AMD zaznamenal výrazný meziroční pokles o 48 % na 922 milionů dolarů, což bylo způsobeno snížením prodeje čipů pro herní konzole a osobní počítače.

Segment vestavěných zařízení, zahrnující produkty z akvizice společnosti Xilinx v roce 2022, vykázal meziroční pokles tržeb o 46 % na 846 milionů USD, čímž zaostal za očekáváním Wall Street ve výši 942 milionů USD.

Na druhou stranu klientský segment, zahrnující původní činnost společnosti AMD v oblasti procesorů pro čipy a osobní počítače, vykázal v prvním čtvrtletí meziroční nárůst tržeb o 85 % na 1,4 miliardy dolarů, což naznačuje možné oživení po loňském propadu prodeje osobních počítačů.

Společnost AMD je navíc známá svými CPU a Su naznačila potenciální nárůst tržního podílu v segmentu serverových procesorů, kterému tradičně dominuje Intel, díky zlepšující se poptávce po procesorech AMD na rozvíjejícím se trhu serverů s umělou inteligencí.

Při pohledu do budoucna se prognóza společnosti AMD pro aktuální čtvrtletí shoduje s očekáváním analytiků, kteří předpokládají tržby ve výši přibližně 5,7 miliardy dolarů, což znamená potenciální meziroční růst o přibližně 6 %.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎