Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nová studie prokázala, že Bitcoin spotřebovává o 35 % méně energie než banky

Nedávná studie srovnávala roční spotřebu energie Bitcoinem a bankami, resp. jejich datovými centry, pobočkami, bankomaty a infrastrukturou pro platební karty.

Nová studie prokázala, že Bitcoin spotřebovává o 35 % méně energie než banky
Zdroj: depositphotos.com

Studie provedená společností Payless Power, texaským maloobchodním prodejcem energie, porovnávala energetickou náročnost Bitcoinu (BTC) s tradičním bankovním systémem v kontextu celosvětových obav ze změny klimatu a spotřeby energie při těžbě bitcoinů.

Studie naznačuje, že spotřeba energie bitcoinovou sítí může být méně významná, než se běžně předpokládá, zejména ve srovnání s globálním bankovním sektorem.

Vstupní data

K získání údajů využila společnost Payless Power různé soubory dat a řadu předpokladů a extrapolací. Jako základ pro odhad spotřeby elektrické energie Bitcoinem použila index spotřeby energie v Bitcoinu a analyzovala čtyři hlavní faktory pro bankovní sektor, přičemž se primárně zaměřila na datová centra.

Analýza soukromých datových center Bank of America poskytla základní odhad, který byl následně extrapolován na 100 největších světových bank za předpokladu jednotné velikosti datových center a energetické náročnosti napříč bankami.

Dalšími třemi uvažovanými faktory byly spotřeba fyzických poboček bank, spotřeba bankomatů a spotřeba sítě kreditních a debetních karet.

Výsledky výzkumu

Srovnání spotřeby energie Bitcoinem a bankami zpochybňuje obecně rozšířený názor, že Bitcoin je velkým spotřebitelem energie.

Zjištění společnosti Payless Power ukazují na potenciál digitálních aktiv nabízet udržitelnější finanční systém a naznačují, že přijetí Bitcoinu v celosvětovém měřítku by mohlo naopak vést k energeticky účinnějšímu finančnímu sektoru.

Podle výzkumu spotřebuje blockchain ročně přibližně 167 terawatthodin (TWh) energie, zatímco spotřeba energie tradičního bankovního systému přesahuje 258 TWh ročně.

Většina spotřeby energie bankovního systému připadá na jeho datová centra, která podle odhadů spotřebují značných 225 TWh. Oproti tomu fyzické pobočky bank, bankomaty a sítě platebních karet, jako je VISA, spotřebují podstatně méně energie, a to 22,7 TWh, 2,9 TWh a 7,8 TWh.

Težba BTC tak vyžaduje o 35 % méně energie než operace bank.

Závěrem: Těžba BTC je nadějí, ne hrozbou

Tváří v tvář rostoucímu tlaku na zmírnění změny klimatu a snížení naší uhlíkové stopy by bylo rozumné zvážit přechod na energeticky účinné technologie namísto setrvávání u tradičních forem.

Ačkoli se energetická náročnost v mnohých myslích pojí spíš s těžbou Bitcoinu, studie ukázala, že mnohem větší problém s ní mají tradiční banky a vyvolala tím otázky o nezbytnosti a udržitelnosti těchto institucí.

Zdroj: hashrateindex.com
Výnosnost těžby BTC za 1 spotřebovanou kilowatthodinu
Výnosnost těžby BTC za 1 spotřebovanou kilowatthodinu

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
2

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.