Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nová kryptoměna na Binance! Vyplatí se investovat do Neutronu (NTRN)?

Publikováno
Nová kryptoměna na Binance! Vyplatí se investovat do Neutronu (NTRN)?
Zdroj: binance.com

Největší kryptoměnová burza na světě Binance zalistovala v úterý úderem 14. hodiny novou kryptoměnu Neutron (NTRN). Uživatelé jej mohou obchodovat v párech NTRN/USDT, NTRN/BTC a NTRN/BNB.

Neutron je zároveň 38. projektem spuštěným v rámci Binance Launchpoolu, platformy pro inovativní a slibná řešení, v rámci níž mohou uživatelé burzy i menší množství NTRN získat zdarma za to, že na určitý čas zastakují burzovní minci BNB nebo stablecoiny TUSD či FDUSD. Farmaření tokenů poběží od 11. 10. do 31. 10.

Jak Neutron funguje a co umožňuje?

Neutron vyvíjí zónu umožňující vývojářům snadné vytváření cross-chain decentralizovaných aplikací v rámci Inter-Blockchain Communication Protokolu (IBC) ve známém a robustním ekosystému Cosmos (ATOM). Důvodem, proč používat Neutron, je tedy i zmíněný Cosmos Hub, hlavní blockchain, který má na starost komunikaci a přenos dat mezi jednotlivými nezávislými zónami.

Zdroj: neuotron.org
Prezentované přednosti platformy Neutron

Platforma pro chytré kontrakty od Neutronu se jmenuje CosmWasm a krom jiného umožňuje i kompatibilnost jakýchkoli programů napsaných v jazyce Rust (ten se používá např. pro dApps na Solaně (SOL) nebo Aptosu (APT)) s celým Cosmos ekosystémem. Co se týče bezpečnosti, je celá platforma zabezpečována 190 000 zastakovanými mincemi ATOM (v době psaní článku v hodnotě 1,3 milionu USD).

Kryptoměna NTRN je pak nativní mincí platformy a zóny Neutron. Spuštěna byla v červnu 2023 a její celkové množství je pevně zastropováno na 1 miliardě NTRN. V oběhu se ke dni zalistování na Binance nacházelo 22 % všech mincí.

NTRN slouží k placení síťových poplatků (gas), dále jako governance token, tedy jeho držitelé mohou hlasovat o návrzích na budoucí směřování projektu a v neposlední řadě se v rámci Neutron DeFi ekosystému může používat třeba jako kolaterál.

Distribuci a plán uvolňování mincí privátním investorům vidíte na grafech níže. Důležité je zmínit, že mince v Treasury (27 %) ovládají v rámci governance právě držitelé NTRN a mince v Reserve (24 %) se budou odemykat na základě on-chain aktivity na Neutronu. Tedy čím více aktivní síť bude, tzn. čím více uživatelů a transakcí, tím rychleji se NTRN odemknout a naopak.

Zdroj: binance.com/en/research
Distribuce a plán uvolňování mincí NTRN
Líbil se vám tento článek?
2
2

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.