Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

Jak číst grafy binárních opcí pro začátečníky

Určitě všichni víme, jak vypadá takový jednoduchý čárový graf. Je to jen prostá čára, která jde nahoru a dolů závisle na tom, jak se pohybuje kurz.  Svíčkový graf vypadá sice odlišně, ale ukazuje nám ve skutečnosti úplně to samé, dokonce ještě více. V tomto článku si ukážeme, jak jednoduché je svíčkové grafy číst, i když to může vypadat složitě.

Co jsou to svíčkové grafy

Ukázka čárového grafu

Svíčkový graf

Ukázka svíčkového grafu

Kromě otevírací a zavírací ceny svíčkový graf ukazuje také fluktuaci ceny, tedy kam až se cena vyšplhala, nebo spadla před tím, než byla svíčka uzvřena. Pokud nevíte, o čem mluvím, čtěte dál!

Svíčkové grafy se staly nejpreferovanější volbou mezi všemi novodobými obchodníky. Proč? Protože ukazují mnohem více, než se na první pohled může zdát.

U každého grafu můžeme zvolit tzv. timeframe, což je prakticky jen volba, jak velké časové období jedna svíčka představuje. Nejčastější volby jsou 1 minuta, 5 minut, 15 minut, 30 minut, 1 hodina, 4 hodiny, 1 den, 1 týden, 1 měsíc. Při obchodu s binárními opcemi využijeme nejvíce asi pouze první tři.

Pokud máme tedy nastavený timeframe na 5 minut a na grafu vidíme 20 svíček, každá z nich tedy představuje 5 minut a na grafu vidíme průběh kurzu za posledních 100 minut.

TIP: Pokud jste v obchodování binárních opcí noví a nevíte si rady co a jak, určitě se vám hlavou honí spousta otázek. Ale ve skutečnosti je velice těžké doporučit nějaké tipy. Každý se učí nějak jinak. Někdo potřebuje videa, někomu stačí si něco přečíst a někdo si vše chce vyzkoušet pěkně sám. Každopádně určitě doporučuji číst si tento web. Zde naleznete nějaké tipy pro začátečníky a odpovědi na často kladené dotazy můžete najít zde.

Jak číst svíčkové grafy

Svíce se dělí na dva typy – anglicky BULLISH (neboli rostoucí) a BEARISH (klesající). Pokud tedy vidíme BULLISH svíce, kurz roste a naopak. Velikost svíce ukazuje, kde cena začala a kam se vyvinula. Každá svíce má ještě dva knoty (anglicky wicks). Knoty představují fluktuaci ceny, tedy – jak vysoko, nebo nízko se za určitou dobu (timeframe svíce) se kurz dostal, ale nezůstal tam.

Vysvětlění svíčkového grafu binárních opcí

Graf vývoje ceny při timeframe 5 minut

 • A – Kurz, kde cena začala
 • B – V době pěti minut se kurz dostal až takhle nízko
 • C – A taky takhle vysoko
 • D – Po 15 minutách byl kurz takový

Doufám, že jsem vše vysvětlil jednoduše, protože to opravdu jednoduché je. Pokud však máte jakékoli otázky, nebojte se napsat mi komentář pod článek, nebo se zeptat v diskuzi.

 

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

20 komentářů k “Jak číst grafy binárních opcí pro začátečníky”

 1. Zdravim, jak se Vam daří nováčci?? jelikož jsem taky nováček tak se chci nejdriv VAs zeptat jak vam to jde..dekuji za odpoved

 2. Ahoj Štěpáne. Dotaz na MT4. Mám demo účet u IQ Option a zkouším si obchodovat. Time frame mám M30. V MT4 mám taky M30, ale ten graf je úplně jiný. MT4 mám staženou od XM a obchoduji EURUSD.Jak to je. MT4 má aktuální data?

  1. Tak jsem na to nejspíš přišel. Měl jsem jinak nastavené svíčky. Na demu na 10 vteřin a v MT4 na 5 minut.

 3. Zdravím, jako začátečníka by mě zajímalo jak aktivují ty svíčky u IQ option.. Nemuzu to nikde najit.. Jde to vubec na mobilni aplikaci? Dekuji za odpověď.

 4. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, kde najdu názvy a používání grafovych linní.
  Děkuji Radka

 5. Ahojky.Jsem úplný začátečník a momentálně zkouším demo účet + teorii (clanky)Chtěla bych se zeptat jestli pro mne jako začátečníka se hodí obchodovat v takzvaném turbo nebo radši zůstat v klasických opcí kde si jde volit minutové intervaly.A jestli se jde v turbo systému orijentovat podle Pin baru.Děkuji Jarka

   1. Ahoj také začínám zatím v demu u IQ Option Zajímalo by mě proč TURBO nedoporučuješ ? Díky za odpověď.

    1. Ahoj Libore, je to jednoduché, ty pohyby na 30 sekund se dají hroooozně špatně předpovídat. Právě proto jim momentálně jde CySEC po krku a brzy budou už pouze 300 sekund (5 minut) nejméně.

 6. rád bych se chtěl zeptat, myslím si, že jsem pochopil návodu co jste zmínil, ale když to tělo svíce hodně dlouhý to znamená přesně co, nebo co vlastně obsahuje v telě svíce, rozhodování obchodníků nebo ….? nebo co znamená hodně dlouý knot nebo co nám vlastně ten dlouhy knot naznačuje? Díky moc Tom

 7. Musím říci, že je to velice zajímavé a především přínosné pro úplné začátečníky, ale i pro zkušenější. Něco takového jako je tento kurz, kde jsou pojmy a postupy vysvětlovány jednoduše s ohledem na začínající binárníky jsem hledal. Díky

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.