Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Rychle rostoucí akcie Meta jsou stále levné. Vyplatí se do nich investovat?

Silná finanční pozice společnosti Meta Platforms a její růstový potenciál činí její akcie podhodnocenými. Růst o dalších 26 % by nebyl překvapením.

Publikováno
Rychle rostoucí akcie Meta jsou stále levné. Vyplatí se do nich investovat?
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Meta Platforms vyniká v konkurenčním odvětví sociálních médií a technologií nejen rozsáhlou uživatelskou základnou, ale také silnou finanční pozicí, o které svědčí i nedávné oznámení historicky první dividendy, které bylo zveřejněno 1. února spolu s výsledky hospodaření za rok 2023.

Přes významný růst, kterého akcie dosahují, mohou být podhodnocené.

Aktuální vývoj cen akcií Mety

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Porovnání s konkurencí

V porovnání s konkurenčními společnostmi v technologickém odvětví Meta vrací svým akcionářům kapitál více než obstojným způsobem.

Lépe je na tom například Alphabet, který nenabízí dividendu, ale za to v roce 2023 vynaložil na zpětný odkup akcií 62 miliard USD, což v poměru k jeho tržní kapitalizaci 1,93 bilionu USD odpovídá výnosu 3,20 %.

Mezitím Microsoft vrátil akcionářům 41,10 miliardy USD prostřednictvím dividend a zpětných odkupů, což představuje výnos 1,32 % vzhledem k jeho tržní kapitalizaci.

Dividenda, která bude Metu stát přibližně 5,10 miliardy USD ročně, představuje necelých 10 % jejího odhadovaného volného cash flow (FCF) ve výši 48 miliard USD za rok, takže je pro firmu jistě zvládnutelná.

Spolu s téměř 20 miliardami USD, které byly v loňském roce vyplaceny za zpětný odkup akcií, se jedná 2% výnos vůči tržní kapitalizaci společnosti, která se blíží 1,3 bilionu USD.

Pevné finanční základy

Fundamentální ukazatele růstu Mety jsou solidní, zejména volný cash flow. V loňském roce společnost vygenerovala FCF ve výši 43 miliard USD, přičemž se očekává, že v letošním roce tato částka vzroste na 48 miliard USD a do roku 2025 může dosáhnout 55 miliard USD, a to i po započtení významných kapitálových výdajů.

Marže FCF společnosti se odrazily od postcovidového minima 15,80% v roce 2022 na téměř 32 % v roce 2023. S předpovědí stabilní marže FCF přesahující 30% v příštích několika letech se finanční pozice společnosti Meta jeví jako solidní.

Finanční analytici předpovídají v letošním roce nárůst tržeb o 17,50 % na 158,50 miliardy USD a očekávají, že do roku 2025 se tržby vyšplhají na 178 miliard USD, což představuje působivou tříletou složenou míru růstu (CAGR) o více než 15 % do konce prognózovaného období.

Tržby i cash flow rostou s příjmy z reklamy, které Metě plynou díky rozšiřující se uživatelské základně Facebooku, WhatsAppu a Instagramu.

Průměrný počet uživatelů jejích produktů se v posledních třech letech zvyšoval o 6,40% ročně, přičemž prognózy naznačují potenciál téměř 5 miliard uživatelů do poloviny roku 2026.

Výhled růstu a ocenění akcií

Vzhledem k slibným prognózám FCF by mohly být akcie společnosti Meta výrazně podhodnocené. Pokud by společnost rozdělila 100% svých FCF ve formě dividend, výnos by se pohyboval kolem 3% tržní kapitalizace.

Při očekávaném růstu FCF by tržní kapitalizace mohla dosáhnout do konce roku 2024 1,60 bilionu USD a do roku 2025 až 1,83 bilionu USD.

To naznačuje, že akcie jsou o 26 % podhodnocené, s potenciální cenou za akcii 627 USD v tomto roce a 719 USD v roce následujícím.

Poznámka

Pokud počítáme, že FCF bude činit 3 % tržní kapitalizace i když vzroste na 48 miliard USD do konce roku, dosáhne v tomto období hodnota společnosti 1,598 bilionu USD a tím cena akcie 627 USD.

V roce 2025 bychom pak měli počítat 55 miliardami USD – hodnota společnosti by se tak měla vyšplhat na 1,831 bilionu USD a proto 719 USD za akcii

Průměrná cílová cena mezi analytiky přitom činí 542,13 USD za akcii, někteří analytici stanovili cílové ceny až na 575 USD za akcii.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete brokera Saxo Bank:

Favorit redakce

U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Výhody
  • Saxo Bank umožňuje obchodování s více než 70 tisíci aktivy zahrnující akcie, forex, CFD, komodity, opce aj.
  • Zákaznická podpora je dostupná v českém jazyce
Nevýhody
  • Zdanění českých dividend 35% sazbou. 15% sazba pouze pro klienty Platinum a VIP na vyžádání
  • Broker neumožňuje obchodování s frakčními akciemi

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎