Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak používat Discord Finex.cz: Průvodce pro začátečníky

Publikováno
Jak používat Discord Finex.cz: Průvodce pro začátečníky

Věříme v sílu kolektivního učení a sdílení. Chápeme, že nejlepší poznatky často vycházejí ze spojení různých pohledů na věc. Zároveň se chceme dostat do ještě užšího kontaktu s našimi čtenáři a komunitou a proto jsme zřídili vlastní Discord server.

Discord server Finex.cz nám jako univerzální nástroj pro hlasovou, video a textovou komunikaci umožňuje vytvořit virtuální centrum, kde se naše komunita může učit, sdílet informace a společně růst.

Pokud jste však na Discordu noví, nebo ho třeba ještě ani nemáte, chápeme, že možná tápete. V tomto článku proto najdete stručného průvodce používáním služby Discord. Ukážeme vám, že orientace v této platformě není tak složitá, jak by se mohla zdát, a zároveň vám vysvětlíme, co na našem serveru najdete a proč byste se k němu měli také připojit.

Poznámka

Počítačový program nebo mobilní aplikaci Discord si můžete stáhnout zde. Pokud ji nemáte, raději tak udělejte, protože ačkoliv má Discord i verzi do webového prohlížeče, práce s ním je mnohem jednodušší v samostatné aplikaci.

Obsah návodu na Finex.cz Discord

Co je Discord?

Discord je bezplatná komunikační platforma, která byla původně oblíbená mezi hráči PC her, ale nyní ji hojně využívají různé komunity pro interakci v reálném čase. Podobně jako Messenger umožňuje uživatelům posílat textové zprávy, ale tuto základní funkci dalece přesahuje – nabízí mnohem více funkcí, které usnadňují skupinovou komunikaci.

Discord poskytuje možnosti hlasového a video chatu, takže se můžete účastnit skupinových hovorů nebo konverzací jeden na jednoho. Lze jej považovat za spojení nejlepších funkcí různých komunikačních aplikací – Messenger, Slack, Clubhouse, Google Meets a mnoho dalších.

Určující funkcí, kterou se však Discord oproti ostatním komunikačním aplikacím odlišuje, je právě vytváření jednotlivých serverů – představit si je můžete jako takové digitální klubovny.

Každý server pak může mít několik kanálů, z nichž každý je věnován jinému tématu. Na rozdíl od Messengeru, kde mohou být skupinové chaty nepřehledné, proto Discord umožňuje organizovanější a efektivnější práci. Navíc se nemusíte omezovat jenom na server Finex.cz, můžete být součástí více serverů a na jedno kliknutí přecházet mezi různými komunitami.

Discord je nejen místem pro neformální konverzaci, ale také mocným nástrojem pro sdružování skupin lidí se společnými zájmy. Ať už se zajímáte o hry, finance, nebo si jen chcete popovídat s přáteli či lidmi s podobným zájmem, na Discordu najdete server pro každého.

To by vám mělo dát přibližnou představu o tom, jak a proč Discord funguje. Nyní se vrhněme na to, jak konkrétně aplikaci Discordu používat.

Jak používat Discord

Rozhraní Discordu lze obecně rozdělit do tří částí, na které narazíte na různých místech tohoto nástroje. Jsou to domovská obrazovka, soukromé zprávy a vaše servery. Pojďme si postupně projít každou z nich.

Běžná obrazovka Discordu
Běžná obrazovka Discordu

Výše uvidíte běžnou obrazovku, kterou uvidíte při otevření Discordu. V obrázku jsme zakreslili čísla pro ty nejdůležitější sekce a tlačítka, která byste měli ovládat. Jejich vysvětlení naleznete níže:

 1. Soukromé zprávy: Kliknutím na toto tlačítko otevřete sekci soukromých zpráv, pomocí kterých můžete komunikovat přímo s dalšími uživateli, aniž by vaši komunikaci kdokoliv sledoval.
 2. Seznam serverů: Pokud jste členem více serverů, všechny uvidíte ve sloupečku vyjádřené jejich logem. Klepnutím na některý z nich jej otevřete.
 3. Přidat server: Prostřednictvím tohoto tlačítka můžete vytvořit svůj vlastní server nebo se připojit k nějakému jinému serveru, jehož ID znáte.
 4. Prozkoumejte veřejné servery: Chcete na Discordu najít komunitu s podobnými zájmy? Prozkoumávat veřejné servery můžete prostřednictvím tohoto tlačítka.
 5. Seznam kanálů: Každý server má své jednotlivé kanály pro komunikaci o rozdílných tématech. Na našem serveru např. naleznete kanály zvlášť pro diskuzi o kryptoměnách a o akciích. V tomto panelu mezi nimi můžete přecházet.
 6. Komunikační okno: Největší prostor zabírá místo pro chat v jednotlivých místnostech. Zde se odehrává to nejdůležitější – zprávy dalších uživatelů píšících do daného kanálu.
 7. Profil: Kliknutím na profilový obrázek zde získáte přístup k nastavení vašeho profilu. V této liště si také můžete ztlumit mikrofon nebo zvuk v případě, že jste v kanálu vytvořeném pro volání.

Jak se dostanete na Discord Finex.cz?

Pokud se chcete připojit k Discord serveru, pak máte v podstatě dvě možnosti: Buď si tento server vyhledáte přímo v Discordu, nebo v případě, kdy máte odkaz na server, se k němu můžete připojit přímo přes tento odkaz – což je výrazně jednoduší.

V tuto chvíli postačí, když kliknete na zelené tlačítko níže a následně se budete řídit pokyny na obrazovce.

 1. Po kliknutí na tlačítko výše je třeba se na další stránce registrovat či přihlásit, máte-li již účet. K registraci ve službě vám postačí uvést email, uživatelské jméno, vytvořit si heslo a datum narození.
Připojení k Finex Discordu – krok 1.
Připojení k Finex Discordu – krok 1.
 1. Následně se před vámi otevře následuíjcí okno, klikněte na tlačítko “Přidat se k serveru Finex.cz”.
Připojení k Finex Discordu – krok 2.
Připojení k Finex Discordu – krok 2.
 1. Poté je třeba si přečíst uvítací pravidla. Pokud se rozhodnete pro volbu “Zatím se tu porozhlédnu”, nic jiného než kanál #uvítání-a-pravidla neuvidíte.
Připojení k Finex Discordu – krok 3.
Připojení k Finex Discordu – krok 3.
 1. Jakmile si pravidla přečtete, je ještě pro udělení přístupu na server nutné kliknout na zelenou fajfku pro vyjádření souhlasu s pravidly našeho serveru.
Připojení k Finex Discordu – krok 4.
Připojení k Finex Discordu – krok 4.

Teď už můžete začít náš server plně využívat a začít interagovat s dalšími členy komunity, případně klást otázky i našemu týmu.

Kanály Finex Discord serveru

Na našem serveru jsme již založili více než 10 kanálů, které jsou pro lepší přehlednost rozděleny do jednotlivých sekcí:

 • Základní informace: Zde v kanále uvítání-a-pravidla naleznete všechny potřebné informace a pravidla, které byste měli dodržovat – nebojte, byli jsme velmi struční. V kanále oznámení se dozvíte o nejdůležitějších novinkách na našem serveru i na webovém portálu Finex.cz. Do těchto kanálů jako běžní uživatele kvůli přehlednosti nemáte možnost psát.
 • Články: V této sekci naleznete dva kanály – nové-články a analýzy. Budete-li sledovat tyto kanály, neunikne vám žádná novinky z našeho webu, protože každý článek zde bude formou odkazu publikován. Do těchto dvou kanálů není možné psát.
 • Obecné: Zde naleznete opět dva kanály – diskuze a události. Do diskuze piště a sdílejte s dalšími členy naší komunity jakékoliv zkušenosti, postřehy a náměty na témata investování, obchodování, osobních financí a financí obecně. Případně můžete klást i věcné otázky. V kanálu události vás pak informujeme, na kterých konferencích a eventech se budete moci potkat s členy našeho týmu. Do tohoto kanálu opět přispívat nelze.
 • Finance: Tato sekce obsahuje další 4 kanály – investice, krypto-a-nft, trading a osobní finance. Do těchto kanálů přispívat můžete, svým obsahem se podobají diskuzi, ale jak jejich názvy napovídají, jsou již více tematicky zaměřené.
Zobrazení kanálu diskuze na serveru Finex
Zobrazení kanálu diskuze na serveru Finex

Tím jsme si představili ty nejdůležitější kanály. Na serveru pak naleznete i další – sekci Finex Premium, kde sdílíme unikátní obsah prémiovým uživatelům a část Off-Topic sloužící například k představení jednotlivých členů komunity, k volné diskuzi a sdílení vtipných obrázků či videí ze světa financí.

V sekci Podpora nám pak můžete klást jakékoliv dotazy stejně jako sdílet feedback a návrhy na zlepšení našeho Discord serveru i samotného webového portálu Finex.cz.

Slovo závěrem

Připojení k Finex Discord serveru, byť se tak na první pohled může zdát, určitě není složitý proces. Pravděpodobně máte zkušenost s registrací u akciového brokera, na investiční platformě nebo kryptoměnové burze, což zabere řádově více času a vyžaduje si poskytnout mnohem více informací.

Náš server se nebojíme označit za příjemný virtuální prostor, kde se scházejí podobně smýšlející jedinci, aby se učili, sdíleli zkušenosti a rostli.

A nemějte obavy, pokud budete potřebovat s čímkoli pomoci, bez obav se na nás obraťte. Naše dveře a komunikační kanály jsou vždy otevřené, abychom vám pomohli. Doufáme, že se již brzy uvidíme na Discordu!

Informace k mobilní aplikaci

Discord můžete kromě počítačového programu samozřejmě používat také jako mobilní aplikaci. Fungování mobilní aplikace je velmi podobné fungování počítačové verze, vše je pouze smrsknuto na menší obrazovku.

Líbil se vám tento článek?
13
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.