Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Rally 2023 byla past na býky, říká Morgan Stanley. Jaké akcie podle nich mají potenciál růst?

Rally 2023 byla past na býky, říká Morgan Stanley. Jaké akcie podle nich mají potenciál růst?

Rally 2023 byla past na býky, říká Morgan Stanley. Jaké akcie podle nich mají potenciál růst?
Zdroj: depositphotos.com

Letošní rok je jako na houpačce. Pozitivní začátek roku, při kterém mnoho akcií rostlo, vystřídalo vystřízlivění a cenový propad, který tyto zisky ihned smazal. Investiční banka Morgan Stanley dokonce predikuje, že novoročním růstem se akcioví býci vyčerpali, a že nyní bude na akciových trzích, obrazně řečeno, téct krev. Jaký vývoj akciových trhů predikuje investiční ředitel této banky a kde vidí naopak potenciál? To si povíme v tomto článku.

Cenový vývoj akciového indexu S&P500
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Investiční ředitel banky Morgan Stanley tvrdí, že akciový růst začátkem letošního roku byl pouze pastí na akciové býky, a že nyní dojde k vystřízlivění. Podle Mika Wilsona bude březen pro investory velmi rizikovým, protože by mohl započít nový medvědí trend.

Tomuto scénáři by nasvědčovala také rétorika amerického Fedu, jež počítá s dalším zvyšováním úrokových sazeb. Toto prohlášení motivovalo investory k přesunu kapitálu z akciového trhu do hotovosti, což způsobilo agresivní posílení amerického dolaru. I přes tyto negativní scénáře pro akciový trh banka Morgan Stanley predikuje růst akcií pro následující dvě společnosti. Pojďme si je představit.

1) Coursera

Tato společnost provozuje vzdělávací platformu, která převádí výuku do online prostoru. Společnost od svého založení vykazuje rostoucí tržby, přičemž první rok podnikání společnost utržila 184 milionů USD a predikce pro rok 2023 hovoří o tržbách 601 milionu USD. Coursera vykázala meziroční nárůst tržeb 26,12 %. Ovšem nevyplácí dividendu.

Týdenní cenový graf společnosti Coursera
Týdenní cenový graf společnosti Coursera
Zdroj: tradingview.com

Akcie Coursera od svého veřejného úpisu (IPO) pouze oslabují, přičemž se poslední tři měsíce obchodují na svých minimálních cenách a to pomocí nízké volatility. Tyto tři měsíce stačily, aby se okolo ceny 12 USD vytvořila silná volume zóna, která může predikovat cenovou vzpruhu tak, jak ji Morgan Stanley očekává.

Cenová predikce a hodnocení analytiků pro společnost Coursera
Cenová predikce a hodnocení analytiků pro společnost Coursera
Zdroj: tipranks.com

Tato banka není ovšem jediná, kdo predikuje akciový růst Coursera. Podle dalších šesti analytiků z Wall Street by tyto akcie měly v letošním roce dosáhnout až na metu 30 USD. Konzervativnější predikce počítají s růstem na 19 USD. Obě tyto předpovědi korespondují s rezistencemi popsanými v rámci technické analýzy. Podle predikcí by k poklesu akcií Coursera letos dojít nemělo.

2) Neurocrine Biosciences

Tato farmaceutická společnost vyvíjí a prodává léčiva pro neurologické, endokrinní a psychiatrické poruchy. Její akcie po atakování svých dlouhodobých maxim oslabují a to poměrně agresivním způsobem. Akcie Neurocrine Biosciences dlouhodobě vykazují rostoucí trend, který respektuje trendovou čáru. Právě ona je nejbližším supportem. Pokud by trendová čára pád akcií nezastavila, další support, podpořený silnou volume, se nachází až na ceně 40 USD.

Měsíční akciový graf společnosti Neurocrine Biosciences
Měsíční akciový graf společnosti Neurocrine Biosciences
Zdroj: tradingview.com

Společnost Neurocrine Biosciences vykázala meziroční nárůst tržeb 31,34 % a s růstem se počítá i na další dva roky. Rok 2023 by měla společnost inkasovat 1,81 miliardy USD a v roce 2024 2,1 miliardy dolarů. Společnost rovněž nevyplácí dividendy.

Cenová predikce a hodnocení analytiků pro společnost Neurocrine Biosciences
Cenová predikce a hodnocení analytiků pro společnost Neurocrine Biosciences
Zdroj: tipranks.com

Růst tržeb Neurocrine Biosciences je doprovázen i pozitivním očekáváním ohledně akciového růstu. Dvanáct analytiků predikuje růst akcií až na hodnotu 145 USD. Tento optimistický scénář by znamenal, že bude vytvořeno nové historické maximum. Konzervativní predikce očekávají dorovnání současných maxim na ceně 125 USD za akcii.

Závěr

Posilující americký dolar a nejnovější rétorika amerického Fedu podle banky Morgan Stanley, přinese na akciové trhy globální výprodej. Podle investičního ředitele této banky bude březen pro akcie velmi rizikový, a dokonce můžeme být svědky vzniku nového medvědího trendu. I přes tyto negativní prognózy, banka Morgan Stanley spatřuje potenciál k akciovému růstu u společností Coursera a Neurocrine Biosciences.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo