Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
theta network
THETA
Kryptoměna Theta Network (THETA) – Kurz, graf vývoje, kde koupit?
Graf THETA

$2,92 (65,3 Kč)

+2,1 % za 7 dní

theta network

Kryptoměna Theta Network (THETA) – Kurz, graf vývoje, kde koupit?

Graf THETA

$2,92 (65,3 Kč)

+2,1 % za 7 dní

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf kurzu Theta

Kalkulačka: THETA to CZK

THETA
CZK

Informace o Theta Network

Theta Token (THETA) je nativní kryptoměna blockchainu Theta, který je součástí úplně první decentralizované sítě pro přenos dat s názvem Theta Network. Cílem tohoto projektu je zvýšit kvalitu a rychlost přenosu dat (zejm. videa) při současném snížení nákladů a rozdělení zisků z přenosu mezi všechny účastníky sítě. Řešením jsou z velké části sami uživatelé, kteří ve prospěch ostatních uživatelů a za odměnu poskytují síti vlastní nevyužité úložiště, výpočetní výkon a internetové připojení.

Obsah článku

Úvod do kryptoměny Theta

Hodnota kryptoměny do značné míry závisí na tom, zda má její síť nějaké reálné využití, nejlépe když je to něco, za co lidé ochotně utrácejí peníze. To je v případě tokenů THETA splněno, protože plní významnou roli v decentralizované síti Theta Network. Ta přitom řeší problémy s rychlostí přenosu videa zcela revolučním způsobem, a to jak z technologického, tak i ekonomického hlediska. A kdo dnes nekouká na videa, že?

Přenos a streaming videa se v posledních letech stal významným odvětvím digitálního průmyslu a točí se v něm zajímavé peníze. Samotná videa dnes tvoří cca dvě třetiny všech dat přenesených přes internet a jejich podíl se má podle společnosti Cisco v roce 2022 zvýšit na 82 %. Má to ale jeden háček. Současný centralizovaný přenos videí je velmi drahý a pomalý. Videa se přitom natáčí v čím dál vyšší kvalitě, takže tyto problémy se budou ještě prohlubovat. Videa proto často “zamrzávají” a spouštějí se v nízké kvalitě. A aby to nestačilo, veškerý zisk za přenos videa připadne několika centralizovaným provozovatelům přenosové sítě.

Ekosystém sítě Theta Network naproti tomu umožňuje výdělek i běžným lidem, pokud ve prospěch ostatních uživatelů sítě “nasdílí” vlastní nevyužité internetové připojení, úložiště nebo výpočetní výkon svých zařízení. Theta Network totiž využívá decentralizovanou architekturu uzlů, které může provozovat v zásadě kdokoli, v podstatě si stačí stáhnout a nainstalovat aplikaci. Poté je kapacita uzlu využita pro zlepšení parametrů sítě ve prospěch dalších uživatelů (na podobném principu funguje také sdílení souborů BitTorrent).

Decentralizace přenosu dat v rámci sítě Theta Network nejen snižuje náklady na přenos, ale také umožňuje streamování vysoce kvalitních videí téměř bez načítání. Decentralizovaná peer-to-peer (P2P) síť totiž přenáší data daleko efektivněji, než síť centralizovaná. Je to z toho důvodu, že decentralizované síti není namáhán jeden centralizovaný přístupový bod, ale uživatelé stahují data z uzlů, které jsou jim nejblíže, takže datový provoz se rozloží na více bodů v síti.

Ve finále mají z účasti na síti Theta Network prospěch téměř všichni:

  • divákům se rychleji načítají videa;
  • provozovatelé uzlů “těží” kryptoměnu TFUEL; a
  • video platformy (např. THETA.tv) mají nižší náklady na přenos videa.

Zrychlením a zlevněním přenosu dat pomocí decentralizace se ale ambice Theta Labs Inc. nevyčerpávají.

Cílem týmu vývojářů je také umožnit tvůrcům obsahu zcela nové způsoby zpeněžení (tzv. monetizace) v oblasti médií, sportu a zábavy, jako to v současné době činí např. Patreon nebo OnlyFans. Za tímto účelem byl vyvinut nástroj pro mikroplatby. Theta se samozřejmě zajímá také o NFT, zejména v souvislosti s tokenizací lístků na kulturní akce a fanouškových předmětů.

Zdroj: Forkast.news
Logo blockchainu theta
Logo blockchainu theta

Může být trochu matoucí, že síť Theta Network je ve skutečnosti tvořena dvěma velmi odlišnými sítěmi:

  1. Zatímco na blockchainu Theta jsou, stručně řečeno, evidovány transakce s tokeny;
  2. samotný přenos videa a dalších médií zajišťuje síť s názvem Theta Edge Network.

Pojďme se nyní na rozdíl mezi oběma sítě podívat:

1. síť – Blockchain Theta

Podrobné informace o blockchainu Theta (a síti Theta Network obecně) vyplývají z tzv. whitepaperů, které jsou dostupné na oficiálních stránkách.

Technologicky je blockchain Theta velmi podobný blockchainu Ethereum. Nejen že podporuje spouštění chytrých kontraktů (smart contracts) a tvorbu na nich založených decentralizovaných aplikací (dApps), ale také zřizování decentralizovaných organizací (DAO) a vytváření vlastních tokenů a NFT.

Blockchain Theta je rovněž tzv. EVM kompatibilní, takže zde fungují aplikace napsané pro Ethereum a pro vývojáře je snadné začít psát appky přímo pro Thetu. Kromě toho Theta přes API umožňuje cross-chain interakci s aplikacemi z jiných blockchainů (Ethereum, BNB Smart Chain, Polygon a další). O vykonávání chytrých kontraktů se stará Theta Virtual Machine, což je – podobně jako Ethereum Virtual Machine (EVM) na síti Ethereum – virtuální výpočetní stroj.

Tokeny TNT-20

Blockchain Theta také umožňuje vytváření vlastních tokenů a za tímto účelem vznikl tokenový standard TNT-20, jehož zdrojový kód je kopií známého standardu ERC-20 (který byl vytvořen pro blockchain Ethereum). Díky tomu je např. posílání TNT-20 tokenů v praxi totožné, jako posílání ERC-20 tokenů. TNT je zkratka pro Theta Network Token a vlastní TNT-20 tokeny si můžete podle svých představ vytvořit v Theta Token Minteru.

Metoda dosažení konsensu

Shody ohledně toho, jaké transakce budou zapsány, je na blockchainu Theta dosahováno prostřednictvím originálního konsensuálního protokolu Multi-BFT Proof of Stake, který má dvě úrovně uzlů a umožňuje zapojení velkého počtu uzlů při zachování vysoké transakční rychlosti.

Poznámka

Díky tomu dosahuje blockchain Theta až 1 000 zpracovaných transakcí za vteřinu. Pro srovnání, blockchain Bitcoinu zpracuje za vteřinu pouze přibližně 5 transakcí.

Jak bylo výše naznačeno, běh blockchainu Theta zajišťují dva druhy uzlů:

V první linii jsou tzv. Enterprise Validator Nodes (dále “validátorské uzly”), kterých je v současnosti 16, a provozují je (vedle Theta Labs, Inc.) velké korporace, jako např. Google, Sony nebo Samsung.

Validátorské uzly mají významnou úlohu, protože navrhují a produkují bloky nových transakcí, které mají být přidány do blockchainu Theta. Takto vytvořené bloky jsou následně dokončovány tzv. strážnými uzly (Guardian Nodes), které provozují mj. i běžní lidé. V současnosti je aktivních přes tři tisíce strážných uzlů.

Strážné uzly dohlížejí na funkčnost validátorských uzlů a také na to, aby bloky přidávané do blockchainu neobsahovaly škodlivý kód. V případě, že se blok jeví v pořádku, dají na něj strážné uzly “pečeť” a blok je přidán do blockchainu.

Strážné uzly hrají důležitou roli v bezpečnosti blockchainu Theta, protože tvoří druhou vrstvu ochrany proti hackerům. Provozovat strážný uzel může každý, kdo má alespoň 1 000 THETA coinů a dostatečně výkonný počítač.

Jméno konsensuálního protokolu (multi-level BFT) tedy reflektuje fakt, že rozdělení nodů na validátory a strážce poskytuje víceúrovňové zabezpečení.

Architektura Multi-Level BFT konsensu
Architektura Multi-Level BFT konsensu

K úhradě transakčních poplatků na blockchainu Theta slouží již zmíněná kryptoměna TFUEL. Takže když chcete jakýmkoli způsobem používat blockchain Theta, např. poslat THETA coiny, interagovat s decentralizovanou aplikací nebo třeba vyrazit NFT, musíte vždy mít na své peněžence dostatek TFUEL coinů k úhradě transakčního poplatku.

Transakční poplatek za běžnou platbu činí 0,3 TFUEL, spuštění vlastního chytrého kontraktu vyjde na 20 TFUEL a interakce s chytrým kontraktem stojí 1 TFUEL.

S ohledem na cenu TFUEL tokenů je blockchain Theta podstatně levnější, než poplatky na Ethereu, kde by odeslání tokenu vyšlo na 1,5 USD, spuštění chytrého kontraktu na 155 USD a interakce s chytrým kontraktem na 14 USD.

Poznámka

Z toho plyne, že transakce jsou na Thetě cca o 90 – 95 % levnější, než na blockchainu Ethereum.

Síť Theta Network je open source, takže vývojáři a partneři na ní mohou vytvářet a spouštět vlastní decentralizované aplikace (dApps). Možností využití Thety je opravdu mnoho, každopádně Theta se zaměřuje především na zábavu a média (eSports, hudba, TV a filmy, výuka na dálku, live streaming a další).

První dApp na Thetě byla právě THETA.tv, za kterou stojí právě Theta Labs, Inc. THETA.tv je platforma pro živé streamování videa (např. poker, gaming, hudba, sport atd.). Dalšími spuštěnými dApps jsou Samsung VR, Cinedigm, Shout! Factory, Pandora.tv a Play Labs. ThetaSwap pak je první spuštěná decentralizovaná směnárna na blockchainu Theta. ThetaSwap používá open-source systém chytrých kontraktů známý založený na architektuře AMM (automatizovaný tvůrce trhu), podobné té, kterou používá UniSwap. ThetaSwap umožňuje svým uživatelům non-custodial (tj. bezpečnou) směnu TFUEL tokenu a také vlastních TNT20 tokenů, vyražených na Thetě. V budoucnu má být spuštěno též obchodování s THETA tokeny.

2. síť – Theta Edge Network

Neméně důležitou součástí sítě Theta je vedle blockchainu Theta také síť Theta Edge Network, jež pomocí technologie edge computing zajišťuje decentralizovaný přenos a ukládání dat. Za používání Theta Edge Network se platí v TFUEL tokenech prostřednictvím chytrého kontraktu.

Tato síť je tvořena tzv. “okrajovými uzly” (Theta Edge Nodes), které může provozovat obecně kdokoli s počítačem, mobilem nebo chytrou televizí a připojením k internetu. Dále existují i tzv. “elitní okrajové uzly” (Elite Edge Nodes), které se od běžných okrajových uzlů liší především v tom, že k jejich provozování je navíc nutné uzamknout pro staking minimálně 10,000 TFUEL tokenů.

Okrajové uzly ukládají do své paměti (cache) nejčastěji stahovaná videa v určitém regionu. Jakmile si chce někdo přehrát video, které je uloženo v cache místního okrajového uzlu, stáhne se mu odsud. Tím se předchází přenosu dat z centrálního datacentra přes centralizovanou infrastrukturu, protože je to drahé a pomalé. V současnosti je v síti Theta Edge Network zapojeno přes 130 tisíc okrajových uzlů ze všech koutů světa, které kromě úložiště sdílejí též nevyužité internetové připojení a výpočetní výkon.

Zdroj: Theta Network
Mapa uzlů Theta Edge Network
Mapa uzlů

Provozovatelé okrajových uzlů dostávají odměnu v TFUEL za každé video, které přenesou dalším uživatelům sítě Theta. Provozovatelé elitních okrajových uzlů navíc dostávají odměnu za staking.

Po posledním upgradu navíc mohou provozovatelé okrajových uzlů streamovat přes Theta Edge Network vlastní videa nebo využívat počítačový výkon zapojených uzlů pro vlastní projekty (mezi existující využití patří např. výzkum vakcín nebo transkódování videa). Podrobné informace, jak spustit a používat Theta Edge Node, naleznete znovu na oficiálních stránkách.

Tokenomika Theta

Jak už jsme si řekli, blockchain Theta má dvě nativní kryptoměny: THETA a TFUEL. V oběhu je přesně 1 miliarda THETA coinů a tento počet se podle dosavadního plánu nemá nikdy změnit. Všechny THETA coiny byly vytvořeny již při spuštění blockchainu a byly distribuovány mezi poradce (1,23 %), partnery (12,5 %), tým THETA (7,49 %), rezervní fond (36,28 %) a fond pro potřeby sítě (12,5 %).

Při primárním prodeji bylo distribuováno zbylých 30 % zásoby THETA coinů za cenu 0,067 USD za kus, takže společnost Theta Labs, Inc. takto získala celkem 20 000 000 USD.

Nejpoužívanější burzou pro obchodování THETA coinu je Binance a poté OKX, Huobi či Mandala Exchange.

Zdaleka nejobchodovanějším měnovým párem je THETA/USDT. Překvapivě měnový pár THETA/BTC má podíl pouze 6,65 %. Na burzách je drženo 27 % THETA coinů a přibližně 60 % všech THETA coinů je uzamknuto pro staking. Celkem existuje už přes 30 tisíc peněženek, které drží THETA coin. (Data k březnu 2022).

Druhá nativní kryptoměna pro blockchain Theta, TFUEL, plní podobnou úlohu, jako ether na blockchainu Ethereum, takže slouží jako “palivo” (gas), které je nutné uhradit za používání sítě Theta Network.

Při spuštění mainnetu (2019) bylo za každý 1 THETA coin vytvořeno 5 TFUEL tokenů, takže celkem bylo vytvořeno 5 miliard TFUEL tokenů. Zásoba TFUEL coinů ale na rozdíl od THETA coinů není stabilní, protože neustále dochází k vytváření nových tokenů (odměny pro provozovatele uzlů), což vytváří inflační tlak na cenu TFUEL.

Na druhou stranu ale současně dochází i ke snižování počtu TFUEL tokenů. TFUEL tokeny použité k úhradě transakčních poplatků jsou totiž tzv. spáleny, tedy účinně zničeny a odstraněny z oběhu, což je naopak protiinflační impuls. Přibližně 40 % TFUEL coinů pak je uzamknuto pro staking v souvislosti s provozováním uzlů. Vysoký podíl uzamknutých tokenů zpravidla snižuje volatilitu ceny tokenu.

Vývoje ceny tokenů THETA a TFUEL

Aktuální cena
Změna
Theta Network / THETA
Načítání
Načítání
Načítání
Theta Fuel / TFUEL
Načítání
Načítání
Načítání

Spolupráce a partneři Theta Network

Legitimitu projektu v zásadní míře zvyšují osobnosti a společnosti, které na Theta Network různými způsoby spolupracují. Poradcem projektu např. není nikdo jiný, než Steve Chen, spoluzakladatel YouTube a dále Justin Kan, spoluzakladatel Twitch. Jedná se tedy o odborníky, kteří o videu na internetu něco málo vědí.

Velmi blízký vztah k síti Theta Network mají také společnosti Google, Sony, Samsung, CAA, Binance, Blockchain, gumi Cryptos a DHVC, protože provozují tzv. validátorské uzly. Tyto společnosti se tedy přímo podílí na fungování sítě Theta.

Theta rovněž obsahuje prémiový obsah na základě exkluzivních dohod s Katy Perry, NASA, Fail Army, World Poker Tour a s hollywoodskými studii Lionsgate a Metro Goldwyn Mayer.

Popularita těchto partnerů může přivést další uživatele sítě Theta, což může z dlouhodobého hlediska zvýšit hodnotu kryptoměny THETA a TFUEL. V lednu 2022 dokonce došlo ke zveřejnění informace, že Theta spolupracuje na NFT projektu s populární stanicí Fuse TV a pravděpodobně i na něčem větším.

Výhody a nevýhody tohoto systému

Výhody tokenu THETA

  • Revoluční technologie řešící reálný problém, ve kterém je spousta peněz (decentralizovaný přenos videí);
  • Spolupráce s renomovanými odborníky a významnými partnery;
  • Vysoká transakční rychlost a nízké poplatky za používání sítě.

Nevýhody tokenu THETA

  • K provozování uzlů je potřeba minimálně 1 000 THETA tokenů, což je relativně významná investice;
  • Velká část tokenů byla rozdána vývojářům a partnerům projektu.

Historie projektu Theta

Společnost Theta Labs, Inc. se sídlem v San Francisco byla založena v roce 2017 a jejími zakladateli byli Mitch Liu a Jieyi Long. Liu má titul z prestižní univerziti MIT (počítačové vědy a inženýrství) a také bohaté zkušenosti z herního a video průmyslu.

Byl mezi zakladateli společnosti Gameview Studios, která vytváří mobilní hry pro Android i iOS, nebo též společnosti Tapjoy, která realizuje reklamu ve videích. Long má zase titul z Northwestern University (počítačové inženýrství) a zkušenosti např. z automatizace, gamingu, virtuální reality a rozsáhlých distribuovaných systémů. Publikoval několik vědeckých článků a má několik patentů v oblasti virtuální reality, blockchainů a streamování videí.

Liu a Long spolu rovněž založili streamingovou platformu THETA.tv. Ve vedení Thety je dále Ryan Nichols, který předtím dělal ředitele ve společnosti Tencent, která stojí za aplikací WeChat, což je nejpoužívanější mobilní aplikace na světě (přes miliardu aktivních uživatelů za měsíc, zejména z Číny).

Primárním cílem Theta Labs, Inc. bylo vyřešit problémy s přenosem videí v původním projektu, kterým je video streamingová platforma THETA.tv. Tímto řešením má být právě Theta blockchain, jehož mainnet byl spuštěn v březnu 2019.

Nicméně již v roce 2017 začala fungovat Theta Network, která podporovala ERC-20 tokeny a v prosinci téhož roku byla integrována do video platformy SLIVER.tv. Primární prodej THETA coinů (ICO) začal 8. ledna 2018 a skončil 8. února 2018.

Při ICO byli klíčovými členy týmu Mitch Liu, Jieyi Long a Ryan Nichols. Od roku 2018 pak bylo možné obchodovat THETA coiny jako ERC-20 tokeny na blockchainu Ethereum. Po spuštění mainnetu byly všechny ERC-20 THETA tokeny zkonvertovány na nativní kryptoměnu THETA a přeneseny na blockchain Theta.

Těžba kryptoměny THETA

Protože blockchain Theta nepoužívá k dosažení konsensu protokol Proof of Work, ale variantu protokolu Proof of Stake, technicky vzato není možné kryptoměnu THETA těžit (alespoň ne v tom smyslu, v jakém se těží např. BTC).

Přesto i na blockchainu Theta existuje několik možností, jak získat nějaké ty tokeny “bez práce”. Tou možností je primárně provozování strážného uzlu.

Poznámka

Pro spuštění strážného uzlu je potřeba uzamknout pro staking 1 000 THETA coinů. Odměna za provozování uzlu je vyplácena v TFUEL tokenech a odpovídá podílu na nově vytvářených TFUEL tokenech, kterých je vytvářeno cca 250 milionů ročně

.

Kolik TFUEL tokenů provozovatel strážného uzlu obdrží, záleží na tom, kolik THETA tokenů uzamknul při vytváření uzlu pro staking. Pokud počet uzamknutých tokenů např. odpovídá 1 % všech uzamknutých THETA tokenů, obdrží provozovatel strážného uzlu přesně 1 % nově vytvořených TFUEL tokenů. Aktuálně činí výnos z provozování strážného uzlu přibližně 3 % ročně. Reálný výnos z takové investice závisí na aktuálním cenovém poměru mezi THETA a TFUEL tokeny.

Další formy “těžby” je provozování okrajového a elitního okrajového uzlu. Odměna je v obou případech vyplácena v TFUEL tokenech, nicméně v případě okrajového uzlu je odměna navázána na množství přenesených videí, v druhém případě hraje roli také počet TFUEL tokenů uzamknutých pro staking. Zatímco v případě elitního krajového uzlu musí být uzamknuto alespoň 10 000 TFUEL tokenů, pro spuštění okrajového uzlu není potřeba uzamykat pro staking žádné tokeny.

Kde koupit tokeny kryptoměny THETA?

Mezi nejlepší místa, kde kryptoměnu THETA koupit, patří zejména burzy s nejvyšší likviditou, tedy Binance, KuCoin, Huobi, OKX nebo FTX.

Favorit redakce

Výhody
  • Opravdu propracovaná a funkční platforma
  • Nízké poplatky
Nevýhody
  • Kontakt zákaznické podpory bývá složitý
  • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Peněženka pro kryptoměnu Theta

Kryptoměna THETA může být držena na oficiální peněžence Theta Wallet, která je dostupná pro iOS a pro Android. Existuje také webová verze, jakož i rozšíření pro internetový prohlížeč, které může sloužit jako login do dApps.

Je ale i několik dalších možností, jak kryptoměnu THETA ukládat, přičemž záleží na tom, k čemu ji chcete používat a kolik jí chcete držet.

Nejbezpečnější je držet kryptoměny na hardwarové peněžence (cold wallet), jako je Trezor nebo Ledger. Ty se mohou připojit k oficiální webové peněžence zde. Jsou ale o něco méně uživatelsky přívětivé a také oproti mobilním aplikacím něco stojí. Hardware peněženky se tedy hodí spíše pro držení velkého objemu kryptoměny THETA a pro pokročilejší uživatele.

Favorit redakce

Výhody
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
Nevýhody
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Další možností jsou softwarové peněženky, které jsou jednoduché a zdarma. Dají se stáhnout ve verzi pro mobil nebo pro počítač a liší se i v tom, zda jsou tzv. custodial nebo non-custodial.

U méně bezpečných custodial peněženek jsou soukromé klíče ke kryptoměnám spravovány a zálohovány poskytovatelem služeb. Bezpečnější non-custodial peněženky využívají k uložení soukromých klíčů vaše vlastní zařízení. I když jsou softwarové peněženky pohodlné, jsou považovány za méně bezpečné, než hardwarové peněženky. Softwarové peněženky jsou proto vhodnější pro držení menšího množství kryptoměny THETA a obecně pro začínající uživatele.

Podobné jako softwarové peněženky jsou i webové peněženky, které jsou rovněž zdarma, jednoduché na použití a navíc ani není potřeba nic instalovat. Fungují totiž jako doplněk internetového prohlížeče na libovolném zařízení. Nejsou ale považovány za tak bezpečné, jako softwarové, natož hardwarové peněženky, protože provozovatel peněženky má v dispozici soukromé klíče k drženým kryptoměnám. Webové peněženky se proto nejlépe hodí pro držení malého množství kryptoměny THETA a také pro uživatele, kteří často obchodují.

Na závěr si dovolíme zdůraznit, že kryptoměna THETA je evidována na vlastním nativním blockchainu Theta a nejedná se tedy již o ERC-20 token, který by bylo možné používat na blockchainu Ethereum. Obdobně Theta Wallet podporuje pouze kryptoměny nativní pro blockchain Theta, tj. kryptoměny THETA a TFUEL, a dále tokeny splňující tokenový standard TNT20. Z toho plyne, že pokud pošlete na Theta Wallet nekompatibilní token, může dojít k jejich nenávratné ztrátě. Stejně tak nelze doporučit posílat kryptoměny THETA, TFUEL nebo TNT20 tokeny do nekompatibilní peněženky/adresy, protože by mohlo dojít k nenapravitelné ztrátě Vašich tokenů.

Závěr a zhodnocení projektu a kryptoměny Theta (THETA)

Síť Theta Network představuje inovativní řešení problémů s přenosem videa, které je zajímavé nejen z technického, ale i ekonomického hlediska. Kryptoměna THETA díky tomu má reálné a unikátní využití. Jedná se bezesporu o jeden z nejzajímavějších projektů na kryptoscéně vůbec, za kterým navíc stojí věhlasní odborníci, partneři a investoři.

Není proto divu, že cena kryptoměny THETA se za rok 2021 zvýšila 200x a na chvíli se dostala i mezi deset nejhodnotnějších kryptoměn podle tržní kapitalizace.

Hodnocení Finex.cz

Theta Network

Kryptoměna THETA je součástí decentralizované sítě Theta Network, která revolučním způsobem a v rámci duální architektury kombinuje technologii blockchainu a edge computing. Cílem tohoto projektu je zrychlit a zlevnit streamování videa a spravedlivěji rozdělit zisky z provozování a používání datové infrastruktury. Každý zde může získávat odměny za sdílení nevyužité kapacity svého zařízení nebo internetového připojení ve prospěch ostatních uživatelů sítě Theta Network. S kryptoměnou jsou rovněž spojena hlasovací práva a je nezbytná k provozování strážného uzlu, který se podíl na potvrzování transakcí na blockchainu Theta. Kromě toho blockchain Theta podporuje také chytré kontrakty, dApps, DAO, vydávání vlastních tokenů a NFT.

Více informací o Theta Network

KryptoměnaTheta Network
SymbolTHETA
Lze těžit?
Aktuální počet tokenů1 000 000 000
Maximální počet tokenů1 000 000 000
Obchodní objem (24h)$41 721 401
Tržní kapitalizace$2 925 286 223
Změna ceny za 24h-2 %
Ohodnoťte kryptoměnu Theta Network
12
1

Autor

Ahoj, jmenuji se Tomáš, je mi 30 let a v každodenním životě se živím jako právník se specializací na finanční právo. Kryptoměny považuji za budoucnost nejen v oblasti financí. A protože se rád učím nové věci a také rád píšu, psát pro Finex o kryptu byla pro mě jasná volba.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Další Kryptoměny, které by vás mohly zajímat