Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo KuCoin Shares
KCS
KuCoin Shares (KCS) – Kurz, graf ceny, kde koupit

$10,27 (229,7 Kč)

+5,12 % za 7 dní

Logo KuCoin Shares

KuCoin Shares (KCS) – Kurz, graf ceny, kde koupit

Graf KCS

$10,27 (229,7 Kč)

+5,12 % za 7 dní

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf kurzu KuCoin Shares

Kalkulačka: KCS to CZK

KCS
CZK

Informace o kryptoměně KuCoin Shares

Kryptoměna (nebo spíše token) KuCoin Shares běží na síti ERC20, tzn. na blockchainu Etherea. KCS byl založen v roce 2017 společně s burzou KuCoin a jedná se o utility token používaný burzou KuCoin a zároveň token zastřešující síť Kucoin Community Chain (KCC).

Využití KCS bylo už od začátku směřováno na burzu, podobně jako konkurenční Binance využívá svou kryptoměnu BNB. Držitelé KCS obchodující na KuCoin CEX se proto mohou dočkat snížených poplatků a KuCoin bonusu, díky němuž je pro uživatele k dispozici pravidelný pasivní příjem skrz vyplácení 50 % hodnoty z celkových vybraných poplatků za obchodování na burze.

Obsah článku o KuCoin Shares

Úvod do ekosystému KCS a sítě KCC

Kryptoměna KCS zažila krátce po svém ICO v roce 2017 strmý nárůst, během kterého její cena vyrostla až na 20 dolarů. Pomohlo zejména ideální načasování vzhledem k právě probíhajícímu bullrunu. Poté zažila však cena KCS významný propad až k ceně cca 0,3 dolaru. V den psaní tohoto článku (12. 8. 2021) se její cena stále pohybovala na 11 dolarech.

I přes nepříznivý cenový vývoj však tým stojící za tokenem KCS a burzou KuCoin stále usilovně pracuje na vývoji a dle jejich vyjádření usilují o pozici mezi prvními 10 kryptoměnami v žebříčku tržní kapitalizace.

Tokeny KCS slouží primárně pro vyplácení bonusů držitelům KCS na burze KuCoin formou dividend z profitů burzy a také pro platbu poplatků za obchodování na této burze. Uživatelé pro placení poplatků pomocí KCS motivování tím, že díky tomu mohou dosáhnout slev dosahujících až 80 %.

Další využití pro kryptoměnu KCS je při nákupu nových startupových projektů v KuCoin Spotlight. Jedná se o platformu podobnou launchpadu přímo na stránkách KuCoin CEX. Uživatel zde může nakoupit mince nových projektů při offeringu za KCS.

Vydávání nové kryptoměny Lithium na Kucoin Spotlight
Vydávání nové kryptoměny Lithium na Kucoin Spotlight

Na Kucoin Spotlight jsou k dispozici nové projekty průměrně jednou za měsíc, více informací naleznete na oficiálních stránkách KuCoin Spotlight.

Při představování KCS není možné vynechat ani novou a rozrůstající se síť KuCoin Community Chain, což je, znovu jako paralela BSC, nově vznikající ekosystém na vlastním blockchainu, který by postupně měl nahradit využívání blockchainu Etherea.

Na platformě KCC vzniká, podobně jako na BSC a ERC20, velké množství nových projektů, kde řada z nich má relativně velký potenciál. Oproti BSC a ERC20 je však KCC síť v době psané tohoto článku stále ještě v zárodku a skutečný boom teprve očekává. Kryptoměna KCS je zde pak použita jako primární platidlo, vůči které jsou vedeny veškeré obchody.

Stejně jako na ETH síti je jedním z nejdůležitějších středobodů decentralizovaná burza UniSwap a BSC má PancakeSwap, tak KCC svým uživatelům nabízí KoffeeSwap.

Rozhraní decentralizované burzy KoffeeSwap
Rozhraní decentralizované burzy KoffeeSwap

Rozhraní burzy je opět velice podobné PancakeSwapu či UniSwapu, kdy uživatel si může vybrat mezi zobrazením typu Pro či Basic, přičemž, jak název napovídá, jednodušší zobrazení Basic neobsahuje graf a pokročilá nastavení obchodů.

Na síti KCC však existuje více burz. Další příkladem může být KuSwap. Všechny tyto burzy ale fungují na stejném principu – AMM. Některé z těchto burz mají další pomocné funkce jako Bridge pro přesouvání tokenů mezi jednotlivými blockchainy, nebo poskytování likvidity. Některé burzy mají i své vlastní kryptoměny, jako např. KUS u KuSwap. Jádrem všeho v síti KCC je však kryptoměna KCS, pomocí které jsou veškeré obchody vyřizovány.

Tým stojící za KCS

Za kryptoměnou KCS stojí tým vývojářů se sídlem v Singapuru, kteří dle svých slov provádí hluboký průzkum blockchain technologií už od roku 2011. Základ technické infrastruktury pro KuCoin vybudovali již v roce 2013. Vývoj burzy a kryptoměny však trval až do roku 2017.

Společnost jako taková byla založena v roce 2013 následujícími osobnostmi:

 • Michal Gan – CEO. Technický expert zaměřený na finance. Za svou kariéru prošel společnostmi jako Ant Financial nebo Alibaba Group,
 • Eric Don – COO. Systémový architekt a vývojář, který pracoval např. ve firmách YOULIN.COM, KITEME, REINIOT,
 • Top Lan – CTO. Stará se o technickou stránku burzy, jedná se o technického experta open source projektů a manažera několika mainsreamových projektů na GitHubu,
 • a další…

Výhody a nevýhody KuCoin Shares

Investování do kryptoměny KCS má řadu a výhod, ale samozřejmě i nevýhod. Ačkoliv se může na první pohled zdát o další klon Binance, KCS je charakteristický i několika zajímavými vlastnostmi:

Výhody

 • Držení kryptoměny KCS na burze KuCoin automaticky generuje pasivní zisk z prováděných transakcí na burze
 • Tým se o kryptoměnu a burzu aktivně stará, probíhající pálení chce stihnout co nejdříve
 • Velký potenciál sítě KCC může radikálně zvýšit cenu KCS v budoucnu
 • Držení kryptoměny KCS odemyká mnoho možností v investicích do startupů na KCC
 • Obchodování KCS na KuCoinu sebou nese nízké poplatky 

Nevýhody

 • Na první pohled je KCS včetně burzy KuCoin silně podobná Binance, což může odradit ty, kteří již s Binance, BSC a BNB mají zkušenosti
 • KCS je přímo vázaný na úspěch burzy KuCoin – pokud bude mít problémy burza, bude se snižovat cena KCS
 • KCC síť může být ohrožena scamy stejně hodně jako síť BSC či ERC20, což může rovněž negativně ovlivnit KCS a KCC

Historický vývoj KCS

Jak již bylo zmíněno, KCS je společně s burzou s námi už od konce roku 2017. Po bullrunu na přelomu let 2017 a 2018 se kurz KCS dlouhou dobu držel na hodnotě kolem 4-5 dolarů, přičemž během roku 2021 se ale jeho hodnota zvýšila téměř zpět na 20 USD.

Za svou existenci KuCoin stále modernizuje svoji centralizovanou burzu a vytváří nové nástroje, které jsou uživatelům k dispozici. Umožňuje nejen spotové obchodování, ale také obchodování na páku, obchodování futures a tvorbu již zmíněného pasivního příjmu.

Při všech těchto operacích je token KCS využíván po celou dobu celou existenci burzy.

Poslední rok byl pro KCS enormně důležitý, a to zejména kvůli uvedení KCC do reálného provozu v létě roku 2021. Cena kryptoměny KCS na tyto zprávy velmi silně reagovala.

Logo KuCoin Shares
KuCoin Shares/KCS
Načítání
Načítání
Kupte si KCS

Logo sponzora Koupit!

Tým stojící za KuCoinem i jeho blockchainem a tokenem je silně ambiciozní a do KCC vkládá velkou důvěru. Argumentuje zejména nízkými poplatky při obchodování KCS na Burze KuCoin a obecně na KCC, dále vyzdvihuje zajímavé možnosti pro pasivní příjem.

Těžba, ICO a tokenomika KuCoin Shares

V současné době není možné KCS těžit. Mince byly předtěženy při ICO v roce 2017, které trvalo od 13. srpna 2017 až do 1. září 2017.

Při ICO byly tokeny KCS k dispozici vůči BTC, 1 BTC v té době mělo hodnotu zhruba 20 000 KCS. Část mincí byla už před ICO distribuována mezi zakladatele (70 000 000 KCS) a mezi angel investory (30 000 000 KCS). Zbylých 100 000 000 bylo k dispozici v ICO.

Podle whitepaperu KCS provádí KuCoin už od začátku své existence každé čtvrtletí tzv. buyback v hodnotě alespoň 10 % svého čistého zisku a nakoupené KCS okamžitě spálí. Po každém pálení uveřejňuje adresu na transakci s převodem na burn adresu (0x000000…) a tím dodržuje svůj slib transparentnosti.

Při ICO byla k dispozici celková zásoba dosahující 200 milionů mincí, tým KCS však těmito buybacky a pravidelným pálením usiluje o jeho snížení na 100 milionů. Podle vyjádření z 16. 03. 2021 proto výkup a pálení zrychlí z čtvrtletní periody na měsíční.

Kde KCS nakoupit?

Kryptoměnu KCS je možné ze začátku získat pouze nákupem, přičemž ideální je samozřejmě nákup přímo na burze KuCoin. Burza KuCoin, stejně jako Binance a jiné burzy, umožňuje vklad na účet uživatele ve stablecoinech či jiných kryptoměnách. Formou běžných měn (platební kartou, ApplePay, Google Pay či pomocí jiných peněženek) je ale možné provést ne vklad, nýbrž přímý nákup KCS, bitcoinů nebo jiných tokenů.

Nákupem na burze KuCoin se ihned dostanete k pasivnímu příjmu podle toho, jak velké množství KCS zde držíte. Podmínkou pro vyplácení denní dividendy je však držet minimálně 6 KCS.

Mechanismus automaticky přerozděluje podíl podle držených mincí v peněžence uživatelem. Celková přerozdělovaná částka číní 50 % ze všech vybraných KCS na poplatcích za obchodování za určité období.

KCS je možné samozřejmě nakoupit i na jiných burzách. Příkladem Je MEXC, ProBit Global, Pro Bit nebo Bitmax.

Peněženka pro KCS

Kryptoměnu KCS je možné držet přímo na burze KuCoin nebo jiných burzách. Jedná se o nejjednodušší způsob, který sebou však přináší riziko krádeže, pokud burza podlehne hackerskému útoku.

Pokud se však rozhodnete využít plných možností sítě KCC pro nákupy různých small-cap projektů běžících na síti KCC, budete muset převést své KCS do softwarové peněženky, kterou poté propojíte s decentralizovanými burzami na KCC síti.

Příkladem takových peněženek je např. Metamask Nebo Trust Wallet. Pro obchodování na decentralizovaných burzách na KCC je však silně doporučována Metamask. Např. DEX KoffeeSwap ve chvíli psaní tohoto článku jinou softwarovou peněženku nepodporovala.

Alternativou jsou ale také samozřejmě hardware peněženky. Na trhu jsou nejznámější výrobci Ledger a Trezor. Nejlepší cestou je využít softwarovou peněženku Metamask přímo propojenou s hardware peněženkou a mít tak veškeré kryptoměny v bezpečí.

Hodnocení Finex.cz

KuCoin Shares

KCS je kryptoměna vytvořená burzou KuCoin. Jedná se o základní utility token používaný KuCoinem. Má potenciál pro pasivní příjem a odemyká uživateli možnosti pro obchodování na síti KCC. 

Více informací o KuCoin Shares

KryptoměnaKuCoin Shares
SymbolKCS
Lze těžit?
Aktuální počet tokenů95 820 962
Maximální počet tokenů-
Obchodní objem (24h)$159 859
Tržní kapitalizace$972 653 593
Změna ceny za 24h1,38 %
Ohodnoťte kryptoměnu KuCoin Shares
2
0

Autor

Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kryptografie, kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. V současnosti působí také jako správce financí v rámci investiční skupiny Icecaps Capital, v níž se zaměřuje na využití strojového učení v algoritmickém obchodování.

Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Další Kryptoměny, které by vás mohly zajímat