iqoption robot
Tento článek pojednává o binárních opcích, které momentálně obchodovat nelze u žádné firmy v EU. Existuje však alternativa s názvem FX Opce. Více o tom zde: Co jsou FX Opce?

Bezesporu jeden z nejinovativnějších brokerů IQOption přichází s jednou z největších novinek roku 2016 na trhu binárních opcí. Pro uživatele zpřístupnili vytváření automatických obchodních robotů, jejich testování a samotné kopírování obchodů.

POZOR: Broker IQ Option již žádné roboty nenabízí. Všechny informace na této stránce jsou tedy zastaralé. Více informací můžete najít zde: konec robotů u IQ Option.

Jak vypadá obchodování s IQOption roboty v praxi?

Nejdříve je třeba otevřít si http://robots.iqoption.com. Odtud se dostaneme do tzv. katalogu iqoption robotů. Zde si zvolíme jednoho z několika tisíc robotů, které někdo vytvořil.

iqoption katalog robotů
Takto vypadá katalog robotů. Nyní k dispozici 1239 robotů

Jednotilivé roboty si můžeme rozkliknout a kouknout se na bližší statistiky. V těchto bližších statistikách se můžeme mimo jiné dočíst např. kolik obchodníků tohoto robota používá (Copiers) a součet toho, kolik pomocí tohoto robota už obchodníci celkově investovali. Když totiž chcete kopírovat robota, můžete si zvolit výšku jednotlivých transakcí a proto každý investuje jen tak, kolik chce. Někdo $1 a někdo třeba $1000.

IQ Option logo

Celkové hodnocení

92/100

 • Demo účet zdarma
 • Upravitelná a intuitivní platforma
 • Broker není v češtině
 • Na starých počítačích se platforma může sekat

Hlavní výhoda

Lze obchodovat FX Opce!

U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Moje zkušenosti s roboty IQOption

Co bych to byl za obchodníka, kdybych nějaké ty roboty hned nevyzkoušel? 🙂

Samozřejmě jsem jeden robot spustil a napnutě čekal, co se bude dít. Ze začátku bylo vše super OK. Ale pak jsem byl překvapený jak pozitivně, tak i negativně. A proč? Čtěte dál!

iqoption robot výsledky
Výsledky spuštěného robota.

Nastavil jsem robota na obchodování s $ 1 – co by se mohlo stát, že? Maximálně přijdu o pár dolarů. Ale! To jsem nevěděl, že všechny roboty mají nastavené automatické používání martingale. A tak se tato částka sama postupně zvyšovala.

Po prvním dnu byl zisk nějakých pěkných $ 14 – to je dobré, skoro všechny obchody vyšly. Ale druhý den robot udělal pár špatných obchodů v řadě a samozřejmě se všechen zisk ztratil. Dokonce jsem šel do mínusu.

Díky tomu, že jsem roboty sám zkoušel, jsem získal pár zajímavých poznatků.

Tip: Jak používat IQOption robota?

uzavřené obchody IQ Option robota

Protože IQOption používá martingale (co je martingale) tak je velice nebezpečné obchodování s malým kapitálem. Celkově je všechno obchodování s martingale nebezpečné, obzvlášt pokud nevidíte jak obchody probíhají.

Proto jsem se rozhodl robota radši vypnout. Podle mě je obchodování s roboty iqoption velice zajímavá příležitost, ale nemyslím si, že by na tom mohl kdokoli dlouhodobě zbohatnout.

Na suprové fungování martingale systémů je totiž potřeba, aby člověk měl co nejvíce peněz na účtě a i tak je to nebezpečné.

Co si o IQOption robotech myslíte vy? Napište mi do komentářů!

Více informací o IQOption

4 KOMENTÁŘE

 1. Taky jsem roboty zkoušel… Mají to dobře udělané ten IQOption vše jak má být ale většina těch robotů dojede na tom že zvyšují ty obchody.. Já teda naštěstí vydělal asi 50 USD ale ten poslední obchod byl fakt o fous tak jsem se na to vyprd a už obchoduju jen s Real Signály…

  • Obchoduji uz delsi dobu s IQ Option a muzu rict, ze je to absolutne nejleosi Broker co jsem se zatim setkal. Ono kdyz Vam celkem bezne uzna obchod na zisk s rozdilem 0.0001 Pipu, tak proste vite, ze to nejsou smejdi jako ti ostatni, co zahybou s kvotou proti vam.

   S roboty jsem si ted zacal hrat a uz par vlastnich vytvoril- vlastni tvorba je opravdu detska hra. Absoultne jednoduce i s integrovanou moznostu backtestingu (da ma sice trochu problemy u scalpovacich testu, protoze vetsionou dojde ke “crash” pri testovani delsich obdoni). Pri testovani 1 a vice mesicu je potreba si kazdy mesic otestovat zvlast, protoze dohromady to nikdy nedopadne dobre a system je pretizen.

   ps: K tomu Martingale (tedy to zvedani objemu)- to je samozrejme sebevrazda. Jediny duvod, kdy to ma smysl je, kpokud mam opravdu dobre vyladenou strategii s rozumnou uspesnosti- pak si pomoci rozumne nastaveneho Martingale (1-3 osobne vic ne) vyrovnam Equity do plynulosti. Zaroven je ale bezpodminecne nutne nastavit STOP, nebo Reset Pocitani napr. po 3-4 a vice obchodech (vychazi z vysledku backtestu)- Jinak je to sebevrazda vzdycky. Nenecham si prece vymazat mesicni zisky, jenom kvuli tomu ze se nejakej hnup nekde s vestou odbouchne.

   pps: Martingale je mozne nejen zmenit (nastaveni z defaultnich 10 na mene), ale i uplne odstranit, nebo napr. vymenit za investovani pomoci % Bilance. Staci si jakoukoliv strategii otevrit v “constructor” a vymenit “Martingale” za jiny typ.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.