Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

Novinka: Rozhodnutí soudu o binárních opcích

courtJe to už pár let, co byl regulovaný první broker na binární opce. V roce 2012 byl založen první regulační úřad CySEC a nyní je to ten nejhlavnější regulační úřad pro evropské brokery.

Do té doby a ještě pár let po tom byli však brokeři binárních opcí regulováni těmi samými úřady, které spravovaly internetová kasína a sázkové kanceláře. Bylo tedy na binární opce shlíženo jako na “hru náhod,” tedy jako sázky na něco, o čem rozhoduje náhoda.

To se však změnilo na začátku tohoto roku (v únoru 2015), kdy se odehrál případ v Holandsku. Jeden z holandských brokerů (optieclub), který měl svoji vlastní platformu, zažádal o regulaci od jejich tamního úřadu pro správu finančních trhů. Ten je však odkázal na úřad spravující hazardní hry.

Úřad pro regulaci hazardu poté začal soudní řízení o tom, do které kategorie se binární opce vlastně řadí, jelikož dle jejich mínění se o “hru náhod” nejedná. Soud rozhodl s (doufejme) celoevropskou platností, že výsledek obchodu binární opce není založen na náhodě a proto se na binární opce bude nahlížet jako na finanční nástroj, nikoli jako na hazard.

Zde si můžeme přečíst přepis soudního procesu (v holandštině 😀 ).

Co to znamená?

Je spousta lidí, kteří se mi ozývají do mailu a nebo i komentářů pod články, že binárním opcím nevěří. Většinou je přirovnávají k ruletě, která je pro nás ovšem velice nevýhodná. (výhra není 200 % z vložené částky, ale jen asi 180 %).

Teď už máme prokázáno, že to tak není a to nejen tím, že o tom rozhodl soud. Ale proto, že dopad kuličky u rulety je opravdu náhodný, nedá se ničím ovlivnit. Stejně tak zamíchání karet při blackjacku.

Binární opce se ale zabývají cenami komodit a akcií. Jejich chování se předpovídat dá a to podle ekonomických zpráv, nebo chování firem. Pokud firma pomalu krachuje, je jasné, že cena jejích akcií dlouhodobě klesá. My bychom tedy mohli investovat dlouhodobou opci put a měli bychom (téměř) jasnou výhru.

A teď mi řekněte, jak se dá ovlivnit roztočené kolo online rulety?

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.