Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Novinka: Rozhodnutí soudu o binárních opcích

Publikováno
Novinka: Rozhodnutí soudu o binárních opcích

Je to už pár let, co byl regulovaný první broker na binární opce. V roce 2012 byl založen první regulační úřad CySEC a nyní je to ten nejhlavnější regulační úřad pro evropské brokery.

Do té doby a ještě pár let po tom byli však brokeři binárních opcí regulováni těmi samými úřady, které spravovaly internetová kasína a sázkové kanceláře. Bylo tedy na binární opce shlíženo jako na “hru náhod,” tedy jako sázky na něco, o čem rozhoduje náhoda.

To se však změnilo na začátku tohoto roku (v únoru 2015), kdy se odehrál případ v Holandsku. Jeden z holandských brokerů (optieclub), který měl svoji vlastní platformu, zažádal o regulaci od jejich tamního úřadu pro správu finančních trhů. Ten je však odkázal na úřad spravující hazardní hry.

Úřad pro regulaci hazardu poté začal soudní řízení o tom, do které kategorie se binární opce vlastně řadí, jelikož dle jejich mínění se o “hru náhod” nejedná. Soud rozhodl s (doufejme) celoevropskou platností, že výsledek obchodu binární opce není založen na náhodě a proto se na binární opce bude nahlížet jako na finanční nástroj, nikoli jako na hazard.

Zde si můžeme přečíst přepis soudního procesu (v holandštině).

Co to znamená?

Je spousta lidí, kteří se mi ozývají do mailu a nebo i komentářů pod články, že binárním opcím nevěří. Většinou je přirovnávají k ruletě, která je pro nás ovšem velice nevýhodná. (výhra není 200 % z vložené částky, ale jen asi 180 %).

Teď už máme prokázáno, že to tak není a to nejen tím, že o tom rozhodl soud. Ale proto, že dopad kuličky u rulety je opravdu náhodný, nedá se ničím ovlivnit. Stejně tak zamíchání karet při blackjacku.

Binární opce se ale zabývají cenami komodit a akcií. Jejich chování se předpovídat dá a to podle ekonomických zpráv, nebo chování firem. Pokud firma pomalu krachuje, je jasné, že cena jejích akcií dlouhodobě klesá. My bychom tedy mohli investovat dlouhodobou opci put a měli bychom (téměř) jasnou výhru.

A teď mi řekněte, jak se dá ovlivnit roztočené kolo online rulety?

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem většinou publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎