Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Novinky » Novinka: Rozhodnutí soudu o binárních opcích

Novinka: Rozhodnutí soudu o binárních opcích

Novinka: Rozhodnutí soudu o binárních opcích

Je to už pár let, co byl regulovaný první broker na binární opce. V roce 2012 byl založen první regulační úřad CySEC a nyní je to ten nejhlavnější regulační úřad pro evropské brokery.

Do té doby a ještě pár let po tom byli však brokeři binárních opcí regulováni těmi samými úřady, které spravovaly internetová kasína a sázkové kanceláře. Bylo tedy na binární opce shlíženo jako na “hru náhod,” tedy jako sázky na něco, o čem rozhoduje náhoda.

To se však změnilo na začátku tohoto roku (v únoru 2015), kdy se odehrál případ v Holandsku. Jeden z holandských brokerů (optieclub), který měl svoji vlastní platformu, zažádal o regulaci od jejich tamního úřadu pro správu finančních trhů. Ten je však odkázal na úřad spravující hazardní hry.

Úřad pro regulaci hazardu poté začal soudní řízení o tom, do které kategorie se binární opce vlastně řadí, jelikož dle jejich mínění se o “hru náhod” nejedná. Soud rozhodl s (doufejme) celoevropskou platností, že výsledek obchodu binární opce není založen na náhodě a proto se na binární opce bude nahlížet jako na finanční nástroj, nikoli jako na hazard.

Zde si můžeme přečíst přepis soudního procesu (v holandštině).

Co to znamená?

Je spousta lidí, kteří se mi ozývají do mailu a nebo i komentářů pod články, že binárním opcím nevěří. Většinou je přirovnávají k ruletě, která je pro nás ovšem velice nevýhodná. (výhra není 200 % z vložené částky, ale jen asi 180 %).

Teď už máme prokázáno, že to tak není a to nejen tím, že o tom rozhodl soud. Ale proto, že dopad kuličky u rulety je opravdu náhodný, nedá se ničím ovlivnit. Stejně tak zamíchání karet při blackjacku.

Binární opce se ale zabývají cenami komodit a akcií. Jejich chování se předpovídat dá a to podle ekonomických zpráv, nebo chování firem. Pokud firma pomalu krachuje, je jasné, že cena jejích akcií dlouhodobě klesá. My bychom tedy mohli investovat dlouhodobou opci put a měli bychom (téměř) jasnou výhru.

A teď mi řekněte, jak se dá ovlivnit roztočené kolo online rulety?

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 93 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RECENZE

TOP Brokeři binárních opcí

IQ Option logo
IQ Option★ 88 %
Dukascopy logo
Dukascopy★ 88 %

Upozornění na obchodní rizika: váš kapitál je ohrožen*

Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC