Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kam investují velcí hráči? Analýza 3 vybraných akcií s majoritním podílem institucí nad 80 %

Publikováno
Kam investují velcí hráči? Analýza 3 vybraných akcií s majoritním podílem institucí nad 80 %
Zdroj: depositphotos.com

Drobní investoři mají ve svém arzenálu několik metod, jak predikovat cenový vývoj akcií a jiných finančních instrumentů. Těmi nejznámějšími jsou technická a fundamentální analýza. Do tohoto arzenálu lze počítat také sledování kroků velkých hráčů, což je sice metoda, poskytující zpožděné informace, ale dokáže odhalit například dlouhodobě atraktivní akcie u těch největších investorů. V tomto článku se podíváme na 3 akcie, jejichž majoritními vlastníky jsou právě institucionální investoři.

Umět obchodovat jako institucionální investor je snem snad každého člověka, který se snaží na finančních trzích zhodnocovat svůj kapitál. Pro začátek ale postačí sledovat akcie, kde mají institucionální investoři velký podíl a zkoušet se zamýšlet nad tím, proč zrovna v těchto společnostech. Už samotná úvaha může změnit pohled z retailového investora na pohled velkého hráče.

Institucionální investoři mají nyní v oblibě finanční segment.

Institucionální investoři mají v oblibě především finanční segment, kde patří mezi majoritní akcionáře. Majority tvoří instituce podle segmentů v TOP 20 následovně:

  • Finanční segment – 10 akcií s majoritním podílem institucionálních investorů (Synchrony Financial, State Street)
  • Zdravotní péče – 3 akcie s majoritním podílem institucionálních investorů (Molina)
  • Komunikační služby – 2 akcie s majoritním podílem institucionálních investorů (Liberty Global)
  • Technologie – 2 akcie s majoritním podílem institucionálních investorů (Wolfspeed)
  • Energetika – 1 akcie s majoritním podílem institucionálních investorů (Valvoline)
  • Průmysl – 1 akcie s s majoritním podílem institucionálních investorů (Fluor Corporation)
  • Spotřebitelský segment – 1 akcie s majoritním podílem institucionálních investorů (Expedia Group)

Nyní se již pojďme podívat na vybrané akcie, které kromě toho, že jsou oblíbené u institucionálních investorů, se nacházejí v prodejní korekci a jejich cena se obchoduje na supportu.

1) Capital One Financial

Tato společnost poskytující bankovní služby vykázala meziroční pokles tržeb 15,42 %. I přesto jsou jejími majoritními akcionáři institucionální obchodníci, kteří vlastní 88,72 % jejích akcií. Predikce tržeb je pro letošní rok stanovena na hodnotu 36,84 miliard USD, což hlásí oproti loňskému propadu opět růst. Capital One vyplácí kvartální dividendu 0,6 USD za akcii.

Zdroj: seekingalpha.com
Složení akcionářů společnosti Capital one Financial
Složení akcionářů společnosti Capital One Financial

Akcie Capital One Financial v roce 2022 vykázaly silný propad, který se zastavil na hodnotě 80 USD, kde se nachází supportní úroveň. V současné době tento support stále podporuje trh v růstu, ovšem byl mnohokrát testován. Po jeho prolomení může dojít k dalšímu poklesu. Nejbližší rezistence se naopak nachází na hodnotě 120 USD, tedy na letošních maximech.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Capital one Financial
Měsíční akciový graf společnosti Capital One Financial

2) Centene

Tato zdravotnická společnost poskytuje služby nepojištěným rodinám a vojákům v USA. Možná proto, si její akcie oblíbili institucionální investoři, kteří vlastní více než 95 % jejích akcií. Centene vykázala meziroční růst tržeb o 10,34 %. I pro letošní rok se očekává růst, který je predikován na hodnotu 146,2 miliard dolarů. Společnost ovšem nevyplácí dividendy.

Zdroj: seekingalpha.com
Složení akcionářů společnosti Centene
Složení akcionářů společnosti Centene

Ústup z historických maxim provedly akcie Centene v loňském roce, přičemž jejich hodnota klesla dokonce pod rostoucí trendovou čáru, proto se trh nyní nachází v down trendu. Ani hodnota největšího volume nedokázala akciový pokles zastavit a po krátké nákupní korekci na ceně 64 USD, trh opět pokračuje v poklesu. Nejbližší support se nyní nachází na ceně 56 USD, jehož prolomení by následně znamenalo pokles akcií na hodnoty z roku 2020.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Centene
Měsíční akciový graf společnosti Centene

3) Expedia Group

Tato online cestovní společnost s celosvětovým působením je u institucionálních investorů rovněž velmi oblíbená, protože téměř 93 % jejích akcií vlastní právě oni. Expedia Group vykázala meziroční růst tržeb 25,86 % a s růstem se počítá i do dalších let. V roce 2024 by tržby měly dosáhnout hodnoty 14,1 miliard dolarů. Společnost ovšem nevyplácí akcionářům dividendy.

Zdroj: seekingalpha.com
Složení akcionářů společnosti Expedia Group
Složení akcionářů společnosti Expedia Group

Současný postranní trend, který trvá téměř jeden rok, je podpořen supportem s výrazným volume a odehrává se na hodnotě 90 USD. Akcie Expedia Group mají rostoucí potenciál minimálně na hodnotu nejbližší rezistence, tedy na cenu 140 USD. Ovšem oslabení pod současnou hodnotu konsolidace by mohlo znamenat výrazný pád až na minima z roku 2020, která se nacházejí na ceně 40 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Expedia Group
Měsíční akciový graf společnosti Expedia Group

Závěr

Institucionální obchodníci disponují téměř neomezeným kapitálem, což jim umožňuje provádět mnohem výraznější diverzifikaci svého portfolia, než může udělat retailový investor. Ten ovšem má možnost sledovat, kam peníze velkých hráčů tečou a zamýšlet se nad tím, proč se děje zrovna tak. Díky těmto informacím následně může drobný investor optimalizoval své obchodní strategie nebo zlepšit svůj přístup k investování. Z výše uvedeného článku vyplývá, že institucionální investoři mají největší podíly ve společnostech spadajících do segmentu financí.

Líbil se vám tento článek?
9
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.