Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jakou sílu mají fake news? Vyhnaly hodnotu Bitcoin SV o 90 %!

D H
Publikováno
Jakou sílu mají fake news? Vyhnaly hodnotu Bitcoin SV o 90 %!

Bitcoin SV má za sebou turbulentní vzestup. Jeho cena včera vzrostla za pár hodin o více než 90 %. Co stojí za tak prudkým nárůstem hodnoty?

Graf BSV
Změna za 24h
+1,48 %
Aktuální cena
$67,05

Spanilá jízda Bitcoinu SV

Bitcoin SV ukázal, jakou moc mají falešné zprávy. Právě taková „kachna“ stála za oním ohromujícím vzestupem, kterým si tato kryptoměna prošla za pouhých 24 hodin. To zároveň znamenalo prakticky zdvojnásobení tržní kapitalizace.

Bitcoin SV, další fork je Bitcoinu Cash je „dítětem“ Craiga Wrighta. A právě on je klíčovou postavou, neboť už se několik měsíců snaží vší silou dokázat, že právě on je údajně skryt za pseudonymem Satoshi Nakamoto, autorem původního Bitcoinu. I samotný Bitcoin Cash je totiž vlastně jen jakousi odnoží původní kryptoměny.

Domněnky kolem identity Satoshiho Nakamota rozšířil samotný Wright, ovšem bez důkazu. A právě toto tvrzení tak někteří neváhali zpochybnit. Vyhrocený spor v kryptoměnové komunitě vedl až k tomu, že Kraken a Binance neváhaly a Bitcoin SV ze své burzy delistovali.

Co stálo za vzestupem Bitcoinu SV

Hodnota této kryptoměny se nejprve zvýšila ze 60 na dokonce 200 dolarů, aby se posléze vyšplhala ještě k téměř 225 dolarům, od ktercých se však odrazila a v době psaní tohoto článku se nachází na 186 dolarech. Za prudkým vzestupem u Bitcoinu SV přitom stojí zpráva o převodu 50 000 Bitcoinů právě z původní peněženky Nakamota.

Za převodem měl stát právě Wright, který tímto krokem “potvrdil svou identitu” a přihlásil se tak k autorství Bitcoinu. Zároveň se měla přirozeně burza Binance také omluvit za vyřazení Bitcoinu SV a opět ho zalistovat.

Nic z těchto informací se nakonec nepotvrdilo. Autorem této poplašné zprávy byl Dovey Wan jeden ze zakládajících členů společnosti crypto VC Primitive Ventures. Zpráva se přitom objevila na twittru v podobě screenshotu z Čínského populárního WeChat a údajně pocházela z platformy Coinbull.

Ta se přitom okamžitě ve svém prohlášení proti podobnému tvrzení ohradila s tím, že se jednalo o snahu nalákat čínské investory a že dotyčný snímek je falešný.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.