Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoměnové burzy v čele s Binance delistují Bitcoin SV

Publikováno
Kryptoměnové burzy v čele s Binance delistují Bitcoin SV

Největší kryptoměnová burza Binance se po kontroverzích ze strany Craiga Wrighta, zakladatele Bitcoinu SV, rozhodla tuto kryptoměnu delistovat. Není však jediná a přidávají se k ní další burzy jako například Shapeshift a Kraken, které sdílejí podobný názor na chování Wrighta jako Binance.

Proč se tak rozhodly a kdy k odlistování dojde? Čtěte dál a dozvíte se více.

Varování a následné odlistování

V pondělí největší světová kryptoměnová burza Binance ohlásila, že se rozhodla odlistovat kryptoměnu Bitcoin SV, jejímž zakladatelem je Craig Wright. Ten během posledního týdne čelil velké kritice kvůli opakovanému napadání uživatelů na svém Twitterovém účtu, kteří ho obviňovali ze lži, když už několikrát prohlásil, že je pravým zakladatelem Bitcoinu a skrývá se pod pseudonymem Satoshi Nakamoto.

Na svůj krok Binance prohlásila: “Pravidelně kontrolujeme všechny digitální aktiva, která listujeme, abychom se ujistili, že nadále odpovídají vysokým standardům, které očekáváme,” přičemž cituje mnoho faktorů, které jsou pro ni stěžejní. Mezi ně patří například závazek týmu k projektu, úroveň a kvalita rozvojové činnosti, úroveň veřejné komunikace nebo přispívání do kryptoměnového ekosystému.

I tak je však nad míru jasné, že odlistování BSV má za příčinu chovaní jejího zakladatele. Důkazem je i “varování” výkonného ředitele Binance Chagpenga Zhaoa, který Wrighta varoval den před prohlášením, aby se vyvaroval útokům na ostatní uživatele Twitteru a lhaní o své identitě, na což jako první poukázal na možnost odlistování kryptoměny, která proběhne 22. dubna 2019.

Wright během několika posledních let tvrdil, že je osobou skrytou za pseudonymem Satoshi Nakamoto, který stvořil Bitcoin.

Jeho důkazy a tvrzení jsou však velmi sporná. Výkonný ředitel Binance na to přidal několik twitterových příspěvků, jako například “Craig Wright je podvodník,” nebo “Skutečný Satoshi může elektronicky podepsat jakýkoli dokument jako důkaz.”

Tweet na téma delistingu BSV od CZ
Tweet od výkonného ředitele Binance (zdroj: Twitter)

Hon na Hodlnauta

Jedním z hlavních důvodů odlistování BSV je především prohlášení Wrighta na Twitteru, kde nabídl odměnu 5000 USD za informaci týkající se identity osoby, která se na Twitteru vydává pod jménem Hodlnaut a která o něm prohlásil, že je podvodník. Na což příznivci Hodlnauta začali šířit hashtag #WeAreAllHodlnaut pro podporu jeho již smazaného účtu.

Hodlnaut se stal populární kvůli založení charitativního projektu, takzvaném “Lightning torch” neboli “hořící pochodeň”, která funguje na principu předávání, přičemž se přeposílá stále původní BTC, ke kterému držitel přidá menší obnos a pošle ho dál pomocí takzvaného Lightning Network (LN).

Další burzy se přidávají

Ke stejnému kroku jako Binance se odvážila i burza ShapeShift, jejíž výkoný ředitel, Erik Voorhess, na svém twitterovém účtu prohlásil, že stojí za prohlášením Binance i jejího výkonného ředitele a odlistování proběhne během 48 hodin. Jako další se k odlistování chce přidat i San Franciská burza Kraken, která si chce nejdříve počkat na názor svých uživatelů pomocí Twitteru. Přičemž podle příspěvku vše naznačuje, že většina uživatelů s odlistováním souhlasí.

Tweet krypto burzy Kraken (zdroj: <a href="https://twitter.com/krakenfx/status/1117828361269571586">Twitter</a>)
Tweet krypto burzy Kraken (zdroj: Twitter)
Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.