Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové burzy v čele s Binance delistují Bitcoin SV

Kryptoměnové burzy v čele s Binance delistují Bitcoin SV

Kryptoměnové burzy v čele s Binance delistují Bitcoin SV

Největší kryptoměnová burza Binance se po kontroverzích ze strany Craiga Wrighta, zakladatele Bitcoinu SV, rozhodla tuto kryptoměnu delistovat. Není však jediná a přidávají se k ní další burzy jako například Shapeshift a Kraken, které sdílejí podobný názor na chování Wrighta jako Binance.

Proč se tak rozhodly a kdy k odlistování dojde? Čtěte dál a dozvíte se více.

Varování a následné odlistování

V pondělí největší světová kryptoměnová burza Binance ohlásila, že se rozhodla odlistovat kryptoměnu Bitcoin SV, jejímž zakladatelem je Craig Wright. Ten během posledního týdne čelil velké kritice kvůli opakovanému napadání uživatelů na svém Twitterovém účtu, kteří ho obviňovali ze lži, když už několikrát prohlásil, že je pravým zakladatelem Bitcoinu a skrývá se pod pseudonymem Satoshi Nakamoto.

Na svůj krok Binance prohlásila: „Pravidelně kontrolujeme všechny digitální aktiva, která listujeme, abychom se ujistili, že nadále odpovídají vysokým standardům, které očekáváme,“ přičemž cituje mnoho faktorů, které jsou pro ni stěžejní. Mezi ně patří například závazek týmu k projektu, úroveň a kvalita rozvojové činnosti, úroveň veřejné komunikace nebo přispívání do kryptoměnového ekosystému.

I tak je však nad míru jasné, že odlistování BSV má za příčinu chovaní jejího zakladatele. Důkazem je i „varování“ výkonného ředitele Binance Chagpenga Zhaoa, který Wrighta varoval den před prohlášením, aby se vyvaroval útokům na ostatní uživatele Twitteru a lhaní o své identitě, na což jako první poukázal na možnost odlistování kryptoměny, která proběhne 22. dubna 2019.

Wright během několika posledních let tvrdil, že je osobou skrytou za pseudonymem Satoshi Nakamoto, který stvořil Bitcoin.

Jeho důkazy a tvrzení jsou však velmi sporná. Výkonný ředitel Binance na to přidal několik twitterových příspěvků, jako například „Craig Wright je podvodník,“ nebo „Skutečný Satoshi může elektronicky podepsat jakýkoli dokument jako důkaz.“

Tweet na téma delistingu BSV od CZ
Tweet od výkonného ředitele Binance (zdroj: Twitter)

Hon na Hodlnauta

Jedním z hlavních důvodů odlistování BSV je především prohlášení Wrighta na Twitteru, kde nabídl odměnu 5000 USD za informaci týkající se identity osoby, která se na Twitteru vydává pod jménem Hodlnaut a která o něm prohlásil, že je podvodník. Na což příznivci Hodlnauta začali šířit hashtag #WeAreAllHodlnaut pro podporu jeho již smazaného účtu.

Hodlnaut se stal populární kvůli založení charitativního projektu, takzvaném „Lightning torch“ neboli „hořící pochodeň“, která funguje na principu předávání, přičemž se přeposílá stále původní BTC, ke kterému držitel přidá menší obnos a pošle ho dál pomocí takzvaného Lightning Network (LN).

Další burzy se přidávají

Ke stejnému kroku jako Binance se odvážila i burza ShapeShift, jejíž výkoný ředitel, Erik Voorhess, na svém twitterovém účtu prohlásil, že stojí za prohlášením Binance i jejího výkonného ředitele a odlistování proběhne během 48 hodin. Jako další se k odlistování chce přidat i San Franciská burza Kraken, která si chce nejdříve počkat na názor svých uživatelů pomocí Twitteru. Přičemž podle příspěvku vše naznačuje, že většina uživatelů s odlistováním souhlasí.

Tweet krypto burzy Kraken (zdroj: <a href="https://twitter.com/krakenfx/status/1117828361269571586">Twitter</a>)
Tweet krypto burzy Kraken (zdroj: Twitter)

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$62 181
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$3 766
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$484,5
Aktualizováno 19.10.2021 03:19

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo