Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin kurz dosáhl svého historického maxima v roce 2019. Jaký bude další vývoj?

Publikováno
Bitcoin kurz dosáhl svého historického maxima v roce 2019. Jaký bude další vývoj?

Bitcoin 11. května dosáhl svého maxima pro rok 2019. Cena kryptoměny bitcoin vzrostla na 6 899 dolarů. Překoná bitcoin důležitou hranici 7 000 dolarů? A co můžeme očekávat do budoucna? Nastane již dlouho očekávaný “bull run”, jaký jsme zažili v roce 2017?

Bude i nadále kurz bitcoinu růst?

Jak už bylo řečeno, Bitcoin vzrostl 11. května na 6 899 dolarů, čímž dosáhl svého dosavadního maxima v tomto roce. To je skvělá zpráva! Ve svém růstu pokračuje i nadále a aktuální cena bitcoinu se pohybuje kolem 6 800 dolarů. I když zatím kurz Bitcoinu nedosáhl na důležitou hranici 7 000 dolarů, pomalu se tam blíží a zatím pokořil všechny silné resistence, které mu stály v cestě.

Analytici se shodují na tom, že se jedná o významný krok v novodobé historii této kryptoměny.

bitcoin kurz
Cena Bitcoinu se blíží k hranici 7000 dolarů (zdroj: CoinmarketCap)

Jak ale víte, občas si kryptoměny dělají co chtějí, takže jen těžko odhadovat, jaký bude následující směr vývoje ceny. Ještě v dubnu se mnoho analytiků obávalo, že dojde k takzvanému patternu Barta Simpsona. Ten referuje situaci, při které cena utvoří růst následovaný zubatou konsolidací a poté znovu klesne na podobné hodnoty.

To však teď nehrozí.

Větší akceptace kryptoměn

Podle některých analytiků se dá rychlý nárůst ceny vysvětlit tím, že poslední dění na trhu přinutilo a povzbudilo více obchodníků investovat své peníze a zároveň přivedlo i úplně nové obchodníky, kteří  se začali zajímat o to jak investovat do bitcoinu a ostatních kryptoměn. Tento jev přináší i další pozitivní zprávy, a to že v současné době dochází k stále větší akceptaci kryptoměn. 

S nárůstem cen kryptoměn logicky přichází větší akceptace a zájem o ně, to už nám dokázalo pár nárůstů v minulosti. Že by se opakoval rok 2017? Asi bychom nebyli jediní, kdo by si to přál.

Hash rate Bitcoinu roste

Stejně jako cena Bitcoinu zaznamenal nárůst i celkový výpočetní výkon celé sítě – hash rate. Hash rate představuje jednu ze základních veličin ve světě kryptoměn, která zobrazuje těžební výkon dané kryptoměny. Podle dat na blockchain.info míra hash pro Bitcoin dosáhla 58.000 TH/s 2 května, což je nárůst o 40 % od začátku roku. I přestože celá síť zažívá nárust hash rate, tak těžební gigant Bitmain naopak ztrácí a jeho celkový podíl na trhu spadl o 88%. Mnoho odborníků tvrdí, že i toto je jeden z faktorů, proč cena bitcoinu v posledních dnech roste. Těžení kryptoměn se více diversifikovalo, což přispívá ceně.

Vývoj hash rate v posledním roce
Vývoj hash rate v posledním roce

Co si myslíte o růstu Bitcoinu? Budete pokračovat v investování? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.