Binární opce – Často kladené otázky

Na této stránce naleznete odpovědi na nejčastější dotazy ohledně binární opce, které mi chodí na email. Téměř den co den s potýkám s těmi samými otázkami. Snad zde naleznete vše, co potřebujete a co vás zajímá.

Ještě jsem nikdy neobchodoval ale rád bych začal, mohl bys mi dát nějaké tipy?

Můj největší tip je: stále si zjišťuj něco nového – tyto stránky by se mohly stát tvojí nejlepší inspirací, stejně jako pro mnohé naše čtenáře (zkušenosti, zkušenosti dalšího čtenáře). Mrkni také na tipy pro začátečníky.

Nechci ještě investovat u žádného brokera, ale rád bych si to vyzkoušel, můžu někde dostat demo účet zdarma?

Ano, navíc to vysoce doporučuji! Nikdy byste neměli obchodovat s žádnou strategií, kterou si nejprve nevyzkoušíte takříkajíc nanečisto. To lze udělat například na našem demo účtu, který je k dispozici bez registrace. Stačí si tuto stránku otevřít a můžete obchodovat!

Co je to Meta Trader a proč o tom pořád mluvíš?

Meta Trader 4 je program, který nám ukazuje pěkné grafy pohybu cen akcií, komodit a měnových párů. Protože je v tomto programu všechno přehledné (o mnoho lepší, než u brokera) tak se můžeme lépe vyznat a lépe odhadneme další vývoj ceny. Více o tomto programu v našem seriálu o Meta Traderu.

Kde se berou peníze, které obchodníci vydělávají?

Jednoduše: Od těch lidí, kteří nevydělávají.

Složitěji: Řekněme, že u brokera je 100 obchodníků, kteří obchodují. 50 z nich zvolí na úplně stejnou opci CALL a 50 zvolí PUT. Všichni investují $10. Broker má tedy od 10o obchodníků celkem $1 000. Pouze 50 z nich ale obchod vyjde a broker tedy musí vyplatit 50*$10*profit(např.180%) = $900. Jenže zbude mu ještě $100.

Podle statistik, které měsíčně vydává jeden z brokerů, je ziskových obchodních účtů pouze asi 23 %.

Mohu s opcemi začít, i když se nevyznám v burze nebo forexu?

Určitě. Bude to ale chtít trochu více studia a cviku. Pro začátek si přečtěte naše Tipy pro začátečníky a nějaké kratičké elektronické knihy.

Jaká je nejlepší strategie na binární opce?

Pokud hledáte strategii, která vám zaručí skvělé výsledky, tak jste na omylu. Neexistuje žádný super indikátor, díky kterému bychom vydělali naprosto vždy. (I když by to bylo bezva 🙂 ) Krátké zamyšlení na toto téma si můžete přečíst zde: Nehledejte zázrak (strategii).

Je důležité naučit se ručně analyzovat graf, v čemž vám může pomoci náš Seriál technické analýzy. Jsou ale indikátory, které nám mohou pomoci.

Kolik peněz musím minimálně investovat na vyzkoušení?

Minimální vklad u brokera IQ Option je $10 (cca 240 Kč).  Minimální částka pro provedení obchodu je pak $1. U dalších brokerů se částky samozřejmě liší.

Chcete-li si ale vyzkoušet obchodovat binární opce, můžete využít naše binární opce demo, které je úplně zdarma. Stačí následovat kroky na obrazovce.

Jak je to s daněmi? Musí se výdělky danit?

Ano, vydělané peníze se musí danit daní z příjmu. To znamená 15% sazbou pro fyzické osoby.

Chtěl bych obchodovat binární opce. Musí mi být 18 let?

Ano, pokud chcete obchodovat binární opce, je třeba, aby vám bylo 18 let. Bez potvrzení věku (např. občanským průkazem) si svoje vydělané peníze není možné vybrat.

Prosím, nezkoušejte ani tento systém obelhat – všichni regulovaní brokeři si musí vaši identitu ze zákona ověřit a pokud byste při registraci lhali, přidje se na to a všechny vaše peníze “propadnou”.

Kolik se dá pomocí binárních opcí vydělat?

Tuto otázku dostáváme velice často a bohužel na ni neexistuje odpověď. Kolik budete vydělávat pomocí binárních opcí? To je pouze jen na vás, výše vašeho výdělku se bude odvíjet od toho, kolik času jste binárním opcím věnovali, jak moc jim rozumíte a do jisté míry i jaké máte štěstí.

Kolik můžu maximálně vydělávat?

Tu částku opravdu neznám a daná taky není. Pokud by se vám dařilo a vydělávali byste měsíčněněco kolem 150 000 Kč ($6,000), tak už by to bylo trošku podezřelé. Jedná se o dost peněz, a brokerovi by se to asi už nelíbilo – jak už jsem řekl o pár bodů výše, pokud někdo vydělává, musí někdo jiný také prodělávat. A pokud tyto dvě hodnoty nemají nějakou balanci, může dojít i ke zkrachování brokera (jako např. u brokera OptionTrade)

Všechno to jsou pouze spekulace, ale dávalo by to smysl.

Máte otázky, které na této stránce nebyly vysvětleny? Napište do komentářů pod článkem!