Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Weiss Crypto Rating: Kryptoměnám vládne EOS. Jak dopadl Bitcoin?

Weiss Crypto Rating: Kryptoměnám vládne EOS. Jak dopadl Bitcoin?

Weiss Crypto Rating: Kryptoměnám vládne EOS. Jak dopadl Bitcoin?

Kryptoměnou číslo jedna je EOS. Vyplývá to z hodnocení Weiss Crypto Rating. Které další kryptoměny bodovaly?

Hodnocení kryptoměn dle Weiss rating

Podle hodnocení ratingové agentury kromě EOS další příčky obsadil XRP. Až třetí pozici obsadil Bitcoin. Prostřednictvím různých metrik agentura hodnotila celkem 122 kryptoměn. Cílem takovéhoto škálování bylo především ukázat, že kryptoměny mají svůj praktický význam a jsou využitelné v mnoha různých oblastech.

Hodnocení je však o něco optimističtější, než by se mohlo zdát. Nejvyšší hodnocení, které Weiss rating udělila, totiž odpovídalo B, tedy „dobře“. Toto hodnocení se konkrétně podařilo získat následujícím kryptoměnám: EOS, XRP, Bitcoin a burzovní token BNB od Binance. U BNB však musíme mít na paměti, že si vysoký stupeň hodnocení vysloužila primárně pro svůj výrazný vzestup. A ten nemusí být rozhodně do budoucna trvalý.

V dalším pásmu se ocitlo 27 kryptoměn, které si odnesly hodnocení C, 75 kryptoměn obdrželo D a 16 kryptoměn získalo nejslabší hodnocení, tedy E.

Již zmiňovaný Bitcoin si vysloužil posun, dříve byl hodnocen C. Může za to implementování některých nových technologií, například lepší funkcionalita Lighting network. Podobně na tom byl EOS a XRP, také vysoce hodnocené zejména díky technologickému posunu a praktickému přijetí. Naopak z pohledu Weiss rating pohořelo Ethereum.

Přečtěte si naši recenzi Ethereum

Tržní kapitalizace
$20,83 mld.
Změna za 24h
+4,89%
Cena
$193,9
Aktualizováno 23.8.2019 00:52

Systém hodnocení Weiss rating

V potaz je ale nutné brát fakt, že se u hodnocených kryptoměn nepřihlíželo k rizikovosti investic. Pokud by tomu tak bylo, jednoznačně by muselo dojít ke snížení hodnocení. Weiss rating uveřejnilo dva seznamy (Weiss Crypto a Weiss Tech/Adoption), kde toto zohledňuje.

Kryptoměny se tedy hodnotí z pohledu čtyř hledisek: Po stránce technické, což zahrnuje například rychlost transakcí, dále fungování blockchainu v reálném čase a jeho použitelnosti mezi uživateli a posledním kritériem je rizikovost a návratnost investic.

Velmi důležitá je z tohoto pohledu taktéž decentralizace. Jedná se ale o poměrně složitou problematiku. Záleží totiž primárně na tom, jak a kým dochází k potvrzování jednotlivých transakcí. Validujících uzlů budou v závislosti na tom, jaký mechanismus kryptoměny pro ověřování využívají, stovky, ale i tisíce. Proto je počet validátorů pouze částečně vypovídající o bezpečnosti celé sítě.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC