Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Weiss Crypto Rating: Kryptoměnám vládne EOS. Jak dopadl Bitcoin?

Weiss Crypto Rating: Kryptoměnám vládne EOS. Jak dopadl Bitcoin?

Kryptoměnou číslo jedna je EOS. Vyplývá to z hodnocení Weiss Crypto Rating. Které další kryptoměny bodovaly?

Hodnocení kryptoměn dle Weiss rating

Podle hodnocení ratingové agentury kromě EOS další příčky obsadil XRP. Až třetí pozici obsadil Bitcoin. Prostřednictvím různých metrik agentura hodnotila celkem 122 kryptoměn. Cílem takovéhoto škálování bylo především ukázat, že kryptoměny mají svůj praktický význam a jsou využitelné v mnoha různých oblastech.

Hodnocení je však o něco optimističtější, než by se mohlo zdát. Nejvyšší hodnocení, které Weiss rating udělila, totiž odpovídalo B, tedy “dobře”. Toto hodnocení se konkrétně podařilo získat následujícím kryptoměnám: EOS, XRP, Bitcoin a burzovní token BNB od Binance. U BNB však musíme mít na paměti, že si vysoký stupeň hodnocení vysloužila primárně pro svůj výrazný vzestup. A ten nemusí být rozhodně do budoucna trvalý.

V dalším pásmu se ocitlo 27 kryptoměn, které si odnesly hodnocení C, 75 kryptoměn obdrželo D a 16 kryptoměn získalo nejslabší hodnocení, tedy E.

Již zmiňovaný Bitcoin si vysloužil posun, dříve byl hodnocen C. Může za to implementování některých nových technologií, například lepší funkcionalita Lighting network. Podobně na tom byl EOS a XRP, také vysoce hodnocené zejména díky technologickému posunu a praktickému přijetí. Naopak z pohledu Weiss rating pohořelo Ethereum.

Přečtěte si naši recenzi Ethereum

Graf ETH
Změna za 24h
-4,5 %
Aktuální cena
$2 262

Systém hodnocení Weiss rating

V potaz je ale nutné brát fakt, že se u hodnocených kryptoměn nepřihlíželo k rizikovosti investic. Pokud by tomu tak bylo, jednoznačně by muselo dojít ke snížení hodnocení. Weiss rating uveřejnilo dva seznamy (Weiss Crypto a Weiss Tech/Adoption), kde toto zohledňuje.

Kryptoměny se tedy hodnotí z pohledu čtyř hledisek: Po stránce technické, což zahrnuje například rychlost transakcí, dále fungování blockchainu v reálném čase a jeho použitelnosti mezi uživateli a posledním kritériem je rizikovost a návratnost investic.

Velmi důležitá je z tohoto pohledu taktéž decentralizace. Jedná se ale o poměrně složitou problematiku. Záleží totiž primárně na tom, jak a kým dochází k potvrzování jednotlivých transakcí. Validujících uzlů budou v závislosti na tom, jaký mechanismus kryptoměny pro ověřování využívají, stovky, ale i tisíce. Proto je počet validátorů pouze částečně vypovídající o bezpečnosti celé sítě.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.