Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Toto je investice, do které doporučil Warren Buffett investovat 90 % svého dědictví!

Naučte se od Warrena Buffetta jednoduchou, ale účinnou investiční strategii pro dlouhodobý finanční úspěch.

Publikováno
Toto je investice, do které doporučil Warren Buffett investovat 90 % svého dědictví!
Zdroj: deeply.cz

Warren Buffett, známý investor a předseda představenstva Berkshire Hathaway, je vzorem pro mnoho začínajících investorů na akciovém trhu.

Akcie společnosti Berkshire Hathaway od roku 1964 do roku 2022 dosáhly ohromujícího celkového zisku 3 787 464 %, což upevnilo Buffettovu pověst investičního guru.

Přesto by Buffett zvolil jiný přístup, pokud jde o investici vlastního dědictvím než právě akcie této společnosti. Klade přitom důraz na jednoduchou, ale účinnou investiční strategii.

Jednoduchý postup

Ve svém dopise akcionářům z roku 2013 Buffett prozradil, že správci, který bude dohlížet na jeho dědictví, doporučil, aby 10 % hotovosti alokoval do krátkodobých státních dluhopisů a podstatných 90 % do nízkonákladového indexového fondu kopírujícího S&P 500.

Konkrétně doporučil fond společnosti Vanguard. Toto rozhodnutí odráží Buffettovu důvěru v indexové fondy kopírující S&P 500 jako spolehlivé investiční nástroje.

Burzovně obchodované fondy (ETF) na index S&P 500 jsou navrženy tak, aby odrážely výkonnost indexu, který je hlavním měřítkem pro americký akciový trh a představuje výkonnost akcií 500 největších amerických společností a který, jak známo, v dlouhodobém horizontu stále roste.

Historický vývoj indexu S&P 500

Strategie pro každého

Tato pasivní investiční strategie eliminuje potřebu investorů vybírat jednotlivé akcie a nabízí expozici vůči diverzifikovanému spektru společností z různých odvětví, čímž snižuje riziko.

Buffettova preference indexových fondů před individuálním výběrem akcií odpovídá jeho filozofii, že průměrný investor pravděpodobně nedokáže výběrem akcií překonat trh.

Na setkání akcionářů v roce 2021 otevřeně prohlásil: “Nemyslím si, že průměrný člověk dokáže vybírat akcie.” Obhajoval přitom přímočarý přístup investování do indexového fondu S&P 500, který spočívá v nákupu fondu a jeho držení.

Investiční rozhodnutí Warrena Buffetta, jakožto jednoho z nejúspěšnějších investorů všech dob, poskytují přesvědčivý návod pro ty, kteří usilují o ochranu a růst svého bohatství na nepředvídatelném trhu, a zdůrazňuje spolehlivost investování do indexového fondu S&P 500 jako cesty k dlouhodobému finančnímu úspěchu.

Investujte do ETF kopírujících index S&P 500

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
18
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎