Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Mobilní Litecoin peněženka LoafWallet – Recenze

Mobilní Litecoin peněženka LoafWallet – Recenze

Základní informace o LoafWallet

Podporované kryptoměny

Litecoin

Typ peněženky

Mobilní LTC peněženka

Počet aktiv

1

LoafWallet je poměrně jednoduchá mobilní Litecoin peněženka vytvořena nadací Litecoin Foundation. Použití této mobilní peněženky je velice snadné a měl by to zvládnout každý se základními znalostmi anglického jazyka. Češtinou totiž bohužel tato aplikace nedisponuje.

Obsah recenze peněženky Loaf Wallet

1.Jak LoafWallet funguje?2.Bezpečnost LoafWallet3.Kde získat litecoiny do LoafWallet?4.Vaše zkušenosti s LoafWallet (komentáře)

Jak LoafWallet peněženka funguje?

Kryptoměnová peněženka LoafWallet na LTC

Na hlavní stránce aplikace vidíte váš zůstatek a poslední transakce

Jak už jsme zmínili, do Loaf Wallet lze poslat pouze Litecoin, což je její velká nevýhoda. Její hlavní výhodou však je, že opravdu funguje. Pokud budete chtít někomu v rychlosti LTC poslat, zaplatit jimi, nebo je přijmout, s LoafWallet nebudete mít problém.

Stačí vám jednoduchá peněženka na LTC? Kávu v Paralelní polis díky Loaf Wallet jednoduše zaplatíte. Ovládání aplikace je intuitivní a jednoduché i v případě, že jste ještě nikdy žádnou kryptoměnovou peněženku neobsluhovali.

Ve skutečnosti jsou v aplikaci důležitá hlavně 2 tlačítka – SEND a RECEIVE.

 • Po kliknutí (viz obrázek výše) na tlačítko SEND se v aplikaci otevře možnost buď zadat adresu Litecoinové peněženky příjemce a částku transakce ručně, nebo pomocí fotoaparátu mobilu scanovat QR kód. Ať už zvolíte jakoukoli z těchto možností, LTC odešlete během několika sekund. (viz obrázek níže)
 • V případě, že chcete od někoho LTC obdržet, klikněte na tlačítko RECEIVE. Hned se otevře formulář s požadovanou částkou. Po zadání uvidíte QR kód a ten bude stačit odesílatelem jednoduše nascanovat a transakce proběhne.

Bezpečnost LoafWallet

odesílání LTC z kryptoměnové penženky loaf wallet

Odesílání LTC (formulář)

Poud se zaměříme na bezpečnost, je asi jasné, že žádná mobilní peněženka nemůže konkurovat peněženkám hardwarovým, jako je např. český Trezor. Jejich použití je však značně náročnější.

Zpravidla doporučujeme větší částky uchovávat v hardwarových peněženkách a v peněženkách mobilních (jako je např. LoafWallet) mít vždy pouze nezbytnou malou částku, se kterou plánujete v brzké době platit.

Ve skutečnosti patří ale LoafWallet bezpochyby k těm bezpečnějším aplikacím. Vytvořila ji totiž nadace Litecoin Foundation, která stojí i za během samotné kryptoměny Litecoin.

Nelíbí se vám loafwallet, nebo byste chtěli v mobilní peněžence i jiné kryptoměny, než jen LTC? Mrkněte se na naše recenze mobilních peněženek Mycelium, Wirex či BRD.

Kde získat litecoiny do LoafWallet?

Z podstaty aplikace vyplývá, že aby vám k něčemu byla, budete potřebovat nějaké litecoiny. Pokud ještě žádné kryptoměny nemáte, nevadí! Můžete si je buď nechat poslat od jednoho z vašich klientů či přátel pomocí funkce Receive popsané výše, nebo si je můžete koupit.

Kryptoměny koupíte u kryptoměnových směnáren

Směnáren existuje hned celá řada a kromě několika celosvětových společností (Coinbase) existují samozřejmě i firmy české. Jejich srovnání a recenze naleznete níže.

Námi doporučené TOP 3 kryptoměnové směnárny

Favorit redakce
 • Snadný nákup kryptoměn
 • Ověřená česká firma
 • Pouze 6 kryptoměn na výběr
 • Převod může trvat až pár dní

Kromě směnáren uvedených výše ale samozřejmě můžete využít např. i kryptoměnových automatů rozmístěných všude po světě včetně mnoha měst v České republice.

Další možností je litecoin koupit přímo v aplikaci, což aplikace také nabízí! Je třeba pro to využít platební kartu. Nevýhoda je, že je nákup zatížen poměrně vysokým poplatkem, který může být i více než 10 % v případě nákupu malé částky.

stars
92 %
5. místo
Dobrá peněženka!
Dobrá mobilní Litecoin peněženka, která uživateli poskytuje privátní klíče a záložní seed. V rámci LoafWallet lze Litecoin i koupit přes kreditní kartu, ale s tučným poplatkem.
 • Jednoduchá na použití
 • Bezpečná peněženka
 • Dává k dispozici seed
 • Pouze v angličtině
 • Nepodporuje jiné měny, než LTC

✅ Jméno firmyLoafWallet
✅ Webová stránkahttps://loafwallet.org/
✅ V češtině?
✅ Sídlo společnostiLitecoin Foundation, Singapur
✅ Demo účet
✅ Typ peněženkyMobilní LTC peněženka
✅ Počet aktiv1
✅ PoplatkyCca 6% za nákup kartou
✅ Metody vkladuLitecoin
✅ Metody výběruLitecoin
✅ Měna účtuLTC
✅ Mobilní aplikace?
✅ Webová verze?
✅ Podporované kryptoměnyLitecoin

Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo