Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
brd wallet logo
Mobilní kryptoměnová peněženka Bread Wallet
brd wallet logo
Bread
brd wallet logo

Mobilní kryptoměnová peněženka Bread Wallet

Redakce Finex
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Poslední aktualizace
15. 5. 2024
brd wallet logo

Hodnocení Finex.cz

- 11. místo -
74 %
Poslední aktualizace
15. 5. 2024

Dobrá peněženka!

Dobrá mobilní peněženka, která uživateli poskytuje privátní klíče a záložní seed. Obsahuje i vlastní směnárnu a lze do ní vložit desítky různých kryptoměn.

brd wallet logo

Hodnocení Finex.cz

- 11. místo -
74 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky brokera v České republice.

70%

Obchodní platforma
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu. V hodnocení je kladen velký důraz také na mobilní aplikaci.

80%

Dostupné instrumenty a aktiva
Hodnocení zahrnuje počet dostupných obchodních instrumentů, tříd aktiv, celkový počet aktiv a možnost obchodovat české akcie.

50%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta celková bezpečnost peněženky a jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, shamir backup aj. Hodnotíme také kvalitu zákaznické podpory, prohřešky v minulosti, hodnocení a názory našich čtenářů.

85%

Základní informace o Bread

Bread wallet je poměrně jednoduchá mobilní peněženka, do které lze vložit Bitcoin a několik desítek dalších menších kryptoměn. Použití této mobilní peněženky je velice snadné a měl by to zvládnout každý se základními znalostmi anglického jazyka. Češtinou totiž bohužel tato aplikace nedisponuje.

Obsah recenze Bread Wallet

Jak funguje Bread Wallet?

Bread Wallet úvodní obrazovka
Úvodní obrazovka

Jak už jsme zmínili, do Bread Wallet lze poslat kryptoměny jako je např. Bitcoin, Binance Coin či Tron. Pro další známé kryptoměny, jako je např. Litecoin či Ethereum je bohužel nutné stáhnout si jinou peněženku, což považuji za největší nevýhody Bread Wallet.

Pokud chcete ale nějakou peněženku na začátek, nemusíte hledat dál. Kávu v Paralelní polis díky Bread Wallet jednoduše zaplatíte. Ovládání aplikace je intuitivní a jednoduché i v případě, že jste ještě nikdy žádnou kryptoměnovou peněženku neobsluhovali.

Nevýhoda BRD Wallet je, že z velkých kryptoměn podporuje pouze Bitcoin a kromě něho pouze menší měny, jako je Tron, atp. Litecoin ani Ripple do peněženky vložit nelze.

Nákup kryptoměny v Bread Wallet

Nákup kryptoměny přímo v aplikaci
Nákup kryptoměny přímo v aplikaci

Výhoda této peněženky je, že si v ní můžete kryptoměny i koupit pomocí platební karty. Je to však zpoplatněno cca 10 EUR (270 Kč) za transakci. A i když to je v BRD Wallet nová funkce, poslední dobou však se stala trendem a nabízí ji i jiné peněženky jako je např. Wirex.

Je to jeden z hlavních způsobů, jak kryptoměnové peněženky vydělávají peníze, aby mohly zaplatit své vývojáře. Právě proto jsou na tyto nákupy uvaleny poměrně velké poplatky. S nižšími poplatky doporučujeme nakupovat kryptoměny hlavně na ověřených směnárnách s velkým počtem uživatelů.

Seznam takových směnáren, kde si můžete kryptoměny koupit, naleznete níže.

Bread Wallet bezpečnost

Pokud se zaměříme na bezpečnost, žádná mobilní peněženka nemůže konkurovat peněženkám hardwarovým, jako je např. český Trezor. Jejich použití je však značně náročnější. Bezpečnost mobilních peněženek je bohužel často velice chabá, což je jejich nevýhoda.

Zpravidla doporučujeme větší částky uchovávat v hardwarových peněženkách a v peněženkách mobilních mít vždy pouze nezbytnou malou částku, se kterou plánujete v brzké době platit.

Námi doporučené TOP 3 směnárny

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
  • Nízké poplatky
  • Široký výběr kryptoměn
Nevýhody
  • Nelze nakupovat platební kartou

Kromě směnáren uvedených výše ale samozřejmě můžete využít např. i kryptoměnových automatů rozmístěných všude po světě včetně mnoha měst v České republice.

Poznámka

TIP: Nezaujala vás Bread Wallet kryptoměnová peněženka? Třeba vás zaujme Trezor peněženka, nebo Ledger Nano S.

Více informací o Bread

Jméno firmyBread
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Webová stránkahttps://brd.com/
Sídlo brokeraFreienbach, Švýcarsko
Počet aktiv50
Důležité informace pro investora
Možnost obchodovatBitcoin, Bitcoin Cash, 0x Tron, a další
Dohled ČNB
Demo účet
Měna účtuČeské koruny, Eura, Dolary
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod1 satoshi
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
Ohodnoťte společnost Bread
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (8 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Katka

Dobrý den, zapomněla jsem přihlašovací slova, respektive kde je mám uložená a měnila mobilní telefon. Chci se zeptat, zda existuje nějaká možnost získání své staré peněženky.

Redakce Finex

Dobrý den, Katko. Bohužel v případě ztráty seedu (který je na peněžence to nejdůležitější) bohužel není možné peněženku obnovit jiným způsobem.

stepan

Dobrý den,

dneska jsem si nainstaloval BRD a koupil prvnich par setin BTC. Jen dopredu se divam jak BTC prodam a promenim zpet na cash na svem uctu. Nicmene dle navodu bych mel mit v home screenu “buy/sell” ale mam tam jen “buy”. Poradite mi? je to tim, ze mam nove nainstalovano? nebo nepatrime mezi zeme kde to lze rovnou hodit na ucet?

diky moc za info a preji hezky den

stepan

Redakce Finex

Štěpáne, pokud chcete své bitcoiny prodat, doporučujeme přečíst přímo náš článek kde prodat bitcoin.

Petr

Dobrý den, chtěl bych vědět jak vyberu peníze a zruším účet. Moc děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. Stačí využít libovolnou možnost prodeje BTC. Poté můžete svoji peněženku smazat.

Petr

Dobrý den, při smazání BRD není třeba si před tím vyžádat udaje zpět nebo napsat na jejich email? Nebo nějak zrušit účet? Nechtěl bych dostat poplatek za nečinost aplikace.

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. Není třeba se strachovat, dle našich informací by BRD žádné poplatky za nečinnost účtovat neměli.