Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Mycelium
Kryptoměnová peněženka Mycelium
Logo Mycelium
Mycelium
Logo Mycelium

Kryptoměnová peněženka MyceliumRecenze a návod 2024

Autor recenze
Poslední aktualizace
1. 7. 2024
Logo Mycelium

Hodnocení Finex.cz

- 13. místo -
71 %
Poslední aktualizace
1. 7. 2024

Starší SW peněženka pro BTC a ETH

Mycelium je jedna z nejstarších softwarových peněženek vyvíjená rakouským vývojářem již od roku 2013. Dokáže pracovat s bitcoinovou a ethereovou sítí, tím bohužel výčet podporovaných kryptoměn končí. Ani s doplňkovými sužbami to u Mycelia není nikterak slavné, peněženka nenabízí žádnou z nich, a to ani staking nebo nákup kryptoměn kartou. Zdá se tak, že vývoj peněženky se v posledních letech spíše zastavil.

Logo Mycelium

Hodnocení Finex.cz

- 13. místo -
71 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky brokera v České republice.

70%

Obchodní platforma
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu. V hodnocení je kladen velký důraz také na mobilní aplikaci.

60%

Dostupné instrumenty a aktiva
Hodnocení zahrnuje počet dostupných obchodních instrumentů, tříd aktiv, celkový počet aktiv a možnost obchodovat české akcie.

50%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení daného brokera, velikost jeho uživatelské základny, kvalita zákaznické podpory, názory našich čtenářů, prohřešky brokera v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

90%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta celková bezpečnost peněženky a jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, shamir backup aj. Hodnotíme také kvalitu zákaznické podpory, prohřešky v minulosti, hodnocení a názory našich čtenářů.

85%

Základní informace o Mycelium

Vznik 2013
V češtině Ano
Typ úschovy (zabezpečení) Self-custodial, reproducible
Počet kryptoměn Tisíce (BTC, ETH a ERC-20s)
Cena peněženky Zdarma
Možnost nákupu kryptoměn Ne

Mycelium Bitcoin Wallet je bezesporu jednou z nejoblíbenějších mobilních bitcoinových peněženek. Za jejím vývojem stojí tým inženýrů z rakouské společnosti Megion Research & Development GmbH, z jejichž dílny pochází kromě Mycelium Bitcoin Wallet také například Entropy, Bitcoincard, MyCelium Gear nebo Tabtrader.

Obsah recenze peněženky Mycelium

Mycelium umožňuje držet Bitcoin úplně každému

kryptoměnová peněženka Mycelium
Peněženka Mycelium na iPhone

Mycelium Bitcoin Wallet vznikla jako jedna z prvních mobilních kryptoměnových peněženek vůbec a už tehdy patřila ke špičce a své výsostné postavení drží dodnes.

Mycelium je uživateli oblíbená ne proto, že byla mezi prvními, ale protože uživatelské prostředí Mycelia je jednoduché a intuitivní (ale ne tolik jako třeba u Blockchain Bitcoin Wallet).

Vize tvůrců Mycelia byla tak docela dobře naplněna, jelikož ti chtěli vytvořit takovou mobilní peněženku, která Bitocoin zpřístupní úplně každému.

Jak Mycelium funguje?

Kromě toho, že je Mycelium uživatelsky velmi přívětivá, má oproti ostatním ještě jedno obrovské plus – uživateli dává 100% kontrolu nad jeho privátními klíči, přičemž k celkovému zabezpečení Bitcoinů přispívá ještě možnost nastavení privátního PIN kódu.

Další, ne až tak obvyklou funkcí, kterou ocení zejména pokročilejší uživatelé, je možnost spravovat více bitcoinových adres. Ale pokročilých funkcí má Mycelium mnohem víc. Mimochodem, určitě vás potěší i administrace v češtině.

Mycelium Bitcoin Wallet nepodporuje však webové rozhraní, což znamená, že ji lze používat pouze v mobilním zařízení. Absence webového rozhraní však není vůbec na škodu a nelze ji rozhodně považovat za nedostatek Mycelia.

Pokud byste totiž měli mobilní peněženku, kterou zároveň můžete používat ve webovém rozhraní (jako např. Wirex), vaše privátní klíče by byly uloženy někde na cloudu a ve skutečnosti by až tak privátní nebyly. Zkrátka riskovali byste tak zabezpečení svých Bitcoinů.

Jednu velkou nevýhodu Mycelium ovšem má, což poznáte zejména v případě, že vlastníte iPhone. Verze Mycelia pro Android je o poznání propracovanější a má mnohem více funkcí než iOS. A právě kvůli nepropracovanosti iOS verze se na hlavu Mycelia snáší v recenzích kritika.

Bezpečnost Mycelium

Na čem u kryptopeněženek opravdu hodně záleží, je zabezpečení. Myšlenka zabezpečení mobilní bitcoinové peněženky se na první pohled může zdát tak trochu alarmující. Ve své podstatě totiž peněženku nosíte neustále u sebe v mobilu. A vzhledem k tomu, že je v mobilu, riziko ztráty nebo krádeže peněženky rozhodně existuje.

Zloděj či případný nálezce by se ale do peněženky neměl jak dostat. Aby se dokázal do peněženky dostat, musel by znát jak PIN kód vašeho telefonu, tak i PIN kód který nastavíte pro používání peněženky. Naše rada tedy zní: nevolte si PIN 1234.

Zabezpečení pomocí PIN kódu a seedu

Aplikace má ve výbavě standardní zabezpečení pomocí PIN kódu, který je potřeba k tomu, abyste si mohli aplikaci otevřít, posílat peníze a exportovat privátní klíče. Díky PIN kódu se tak dá mnohým bezpečnostním nepříjemnostem zabránit.

Mycelium Bitcoin Wallet je hierarchicky deterministická (HD) peněženka, což znamená, že záloha peněženky spočívá v generování náhodných 12 slov, která si přepíšete rukou na obyčejný papír.

Těmto 12 slovům se říká seed, který byste měli mít schovaný někde doma na bezpečném místě, ke kterému máte přístup jenom vy. V žádném případě jej nesmíte screenovat do telefonu a už vůbec ne ukládat někde na internetu do cloudu, jinak byste mohli o své peníze přijít.

Když totiž ztratíte telefon anebo se vám prostě rozbije, k penězům se neostanete, jestliže nebudete mít svůj seed někde napsaný. Pokud jej však budete mít schovaný na bezpečném místě, úplně v klidu se ke svým Bitcoinům dostanete i z nového mobilního telefonu. Na stejném principu také běží hardwarové peněženky typu Trezor.

Mycelium má ještě jednu zajímavou vychytávku – pokud máte peníze uložené na hardwarové anebo papírové peněžence, můžete na svůj zůstatek nahlížet pomocí funkce WATCH ONLY a dokonce prostřednictvím Mycelia i platit. Stačí jen naskenovat QR kód do aplikace.

Video: Jak nainstalovat peněženku Mycelium?

Mycelium: Zkušenosti uživatelů

Když se podíváte například do recenzí Mycelia na CryptoCompare.com, zjistíte, že 89 % uživatelů je s Myceliem zcela spokojeno, přičemž těch 11 % negativních recenzí je založeno především na špatně fungující iOS aplikaci a na nedostatečné podpoře jiných kryptoměn.

A co na Mycelium Bitcoin Wallet říkají recenze uživatelů na internetu? Ty jsou v naprosté většině pozitivní. Aplikace pro Android se dá snadno stáhnout na Google Play Store, kde má velmi příznivé hodnocení 4,5 hvězdiček z 5, a to na základě tisíců a tisíců spokojených uživatelů po celém světě.

Pochopitelně, že se najdou i nespokojení uživatelé, ostatně bylo by s podivem, kdyby aplikace vyhovovala úplně všem. Nutno však poznamenat, že negativní recenze na Mycelium Bitcoin Wallet pramení nejčastěji ze specifických problémů konkrétních uživatelů, které však nemají s funkčností aplikace jako takové nic společného.

Mycelium Bitcoin Wallet si stojí v recenzích velmi dobře, nedočtete se ani nikde, že by se peněženka potýkala s nějakými bezpečnostními problémy nebo komplikacemi se zálohováním. Opravdu ne. Dá se říci, že bitcoinová komunita peněženku Mycelium miluje.

Kdybyste požádali někoho, kdo se v kryptoměnách pohybuje déle, o radu, která bitcoinová peněženka je nejlepší, je opravdu vysoká pravděpodobnost, že vám doporučí právě Mycelium.

Poznámka

TIP: Nezaujala vás Mycelium kryptoměnová peněženka? Třeba vás zaujme Trezor peněženka, nebo Ledger Nano S.

Více informací o Mycelium

Jméno firmyMycelium
Kryptoměnové peněženky
Základní informace o peněžence
Vznik2013
Počet klientů1 milion stažení
Webová stránkahttps://wallet.mycelium.com/
V češtině
ProvozovatelMegion Research & Development GmbH
Sídlo společnostiRakousko
Základní charakteristika peněženky
Typ peněženkySoftwarová peněženka
Typ úschovy (zabezpečení)Self-custodial, reproducible
Cena peněženkyZdarma
Další poplatkyBez poplatků
Počet kryptoměnTisíce (BTC, ETH a ERC-20s)
Nástroje a funkce peněženky
Možnost nákupu kryptoměn
Pravidelné investice (DCA)
Vlastní token
Staking (earn)
Coinjoin
NFT a dApps
Vklad a výběr peněz
Vklad penězKryptoměny
Výběr penězKryptoměny
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová verze
Rozšíření do prohlížeče
Vícefaktorová autentizace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyE-mail
Email[email protected].
Telefonní kontaktNeuvádí
Ohodnoťte společnost Mycelium
1
1

Autor

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Diskuze (38 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Alena Malá

Na mycelium posílám peníze a stále odesílání už druhý den a potvrzení o odeslání žádné

Redakce Finex

Dobrý den, jaký jste zvolila poplatek za transakci?

Alena Malá

Pravděpodobně nízký a nevím jak dále

Redakce Finex

Dobrý den, v tuto chvíli už Vás můžeme pouze odkázat na náš shrnující pomocný článek zde: https://finex.cz/bitcoin-transakce-ceka-na-potvrzeni-maly-poplatek-jak-urychlit-transakci/

Michal Z

Dobrý den. Mám dotaz. Na Mycelium jsem měl funkční účet, po změně telefonu je účet prázdný, prosím jak lze appku přemluvit, aby se spárovala se správnou peněženkou. Generuje to jiné public klíče a ten co jsem si zapsal, tam asi nejde vložit, stejně tak nevím, jak bych tam vložil seed (12slov) pro ověření.
Přišel jsem o vše? Nebo se k btc dostanu přes jinou appku, kde vložím svou peněženku? Nemám s tím zkušenosti, takže mě nyní situace děsí, pokud jsem na nule.
Děkuji mnohokrát za cenné info
Michal

Redakce Finex

Dobrý den, Michale. Protože je Mycelium tzv. non-custodial peněženka, mělo by být možné Vaše kryptoměny načíst ať už do samotného Mycelia, nebo do jiné peněženky. Seed předchozí peněženky máte k dispozici? Ten by mělo být možné zadat při zakládání nové peněženky (obnově existující) a to snad i v Myceliu. Pokud tam Vám to nešlo, zkuste si stáhnout Coinomi a tam při první instalaci seed zadat – tedy nevytvářet peněženku novou, ale obnovit tu exisutjící.

Jirka V

Dobrý den, pořídil jsem si hw peněženku trezor a když si na ní chci zaslat bitcoiny z mycelia, pomocí QR, tak mi aplikace píše, že payment adress is not valid. Nevíte čím to může být? QR kód načítám z obrazovky notebooku a zkoušel jsem i z TV a nic. Díky

Redakce Finex

Dobrý den, Jirko. Bohužel takto na dálku se špatně radí a odhalují případné problémy. Zkuste adresu Vaší peněženky zkopírovat ručně a nevyužívat QR kód. To by mělo fungovat.

Karel

Moje peněženka Mycelium. Účet 1 obsahuje 4 privátní klíče.
1. bc1qrv………..
2. 13NXcz……………
3. 3N3oA……………
Tem 4tý nevidím, ale na české směnárně mám klíč: 3HQMbHk……….
Jak jsem ho tam dostal už nevím, v peněžence ho neumí najít. Prosím vysvětlit. Díky Karel.

Redakce Finex

Dobrý den, Karle. Informace, které jste uvedl, pravděpodobně nebudou privátní klíče, ale adresy Vaší peněženky. Rádi Vám pomůžeme, můžete ale prosím ještě blíže specifikovat Váš dotaz?

Petr

Dobrý den,

chci se zeptat, co se děje, když v peněžence na úvodní stránce kde je BTC, tak pod ním se mi neukazuje aktuální cena v DOLARECH a ani i informace 1 BTC – kolik je aktuálně. Je zde pouze N/A a to je vše.

Děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. To by vypadalo na dočasný výpadek serveru nebo internetu. Teď už je vše v pořádku?

Jiří

Dobrý den,
Používám Mycelium pár měsíců a při pokusu o přeposlání celkové částky BTC z peněženky je odečteno cca 1900,- Kč ( v přepočtu). Je tento poplatek (strhnutí) normální nebo je něco špatně? Moc děkuji za jakékoli info.

Redakce Finex

Dobrý den, Jiří. Je důležité zmínit, že oplatek, který platíte, je poplatek síti a těžařům, nikoliv poplatek, který by si účtovala aplikace Mycelium. Více o poplatcích u BTC transakcí (a o tom, jak na nich ušetřit) se dozvíte v tomto článku.

Petr

Z ničeho nic mi zmizela z peněženky menší suma, která už mi byla jednou stržena ale po obnovení seedu se přičetla. Nyní je definitivně pryč ani obnovení seedu nepomohlo. Prosím o radu děkuji

Vojtěch

Nejhorší BTC peněženka co vůbec můžete mít. Chtěl jsem si odeslat z peněženky 0,001 BTC (60$) a na posílaný účet mi přišlo 0,00016 BTC (10$). Po té jsem zjistil že peněženka si účtovala 50$ za poslání. S prominutím toto je největší s*ačka ever.

Tomáš

Ahoj chci se zeptat na jednu věc. Píše se ,že když stratíte nebo rozbijete telefón po zadání dvanásti slovy se vám obnoví peněženka i se zůstatkem. Mne se síce obnovila peněženka ale ne ze všema klíčema co jsem tam měl a zůstatek je nula. Dají se nějak tí klíče dohledat anebo získat spět bitcoiny co jsem tam měl?

Karel

Jak odeslat koruny na bankovní účet z peněženky mycelium a potom zase zpět? / DÍKY

Redakce Finex

Dobrý den, Karle. Pokud máte v peněžence Mycelium nějaké kryptoměny a chcete je směnit na koruny, je třeba je prodat. Pro prodej bitcoinů můžete využít náš návod zde: Jak prodat bitcoiny? V případě, že budete chtít znovu provést transakci v opačném směru, tedy nakoupit bitcoiny za své koruny, mrkněte se na následující: Jak koupit bitcoiny?

Miroslav

Měl bych dotaz ohledně odesílání platby. Převáděl jsem drobnost cca 0,002btc, takže jsem zvolil nízkou prioritu cca 3jodiny na převod s poplatkem 12,- Kč. Transakce je už dva dny nepotvrzená a pořád ji nelze odeslat, Píše: odesílám… a v transakcích je u platby uvedeno 0 potvrzení. Platbu již nejde stornovat a a zopakovat, mám pořád čekat?

Redakce Finex

Dobrý den, Miroslave. Při takto malém množství je nejlepším řešením opravdu jen vyčkat. Dříve nebo později by transakce potvrzena být měla. :-)

Hery

Omylem sem také zvolil 3 hodinovou dobu na převod. Je to již více než týden. A stále nic. Nejde ani zrušit ani nijak potvrdit

Alena Malá

Mám stejný problém a stále čekám na potvrzení odesláno a nic

Roman

Mám stejný problém

Alena Malá

Stejný problém už čekám 14dni

Jiří Kristl

Potřebuji si ověřit, jestli je v pořádku, že se mi pokaždé (s peněženkou začínám a převedl jsem teprve 2 platby) ukazuje jiné číslo peněženky… Pokud je to O.K., tak když mám ověřeno to které je v pořádku a na nějž withdraw přišel, mohu ho zadat znovu nebo musím zkopírovat to co se mi ukazuje nově a poslat to na to nové číslo? Děkuji za pomoc.

Jiří Kristl

Děkuji za odpověď na mou předchozí otázku a měl bych další dotaz… Umí mycelium také zhodnotit vvložené prostředky? Myslím procentuelně atp…
Děkuji za reakci
Jiří Kristl

Redakce Finex

Dobrý den, Jiří. Samozřejmě, pokud si koupíte BTC dejme tomu za 10 000 Kč a po nějaké době se BTC zhodnotí na 2násobek, zhodnocení budete moci realizovat nehledě na to, jakou peněženku využíváte. Bude stačit bitcoiny prodat.

Redakce Finex

Dobrý den, měnění adresy peněženky je běžná praxe. Vývojáři peněženky tak do jisté míry zajišťují uživatelům vyšší míru anonymity. Každou adresu však můžete použít vícekrát a vždy Vám kryptoměny přijdou.

Radim

Takže když jsem si nechal poslat BTC na adresu mé peněženky Mycelium a mezitím se adresa změnila, dojdou zaslané BTC v pořádku?

Redakce Finex

Dobrý den, Radime. Jedná se o běžnou praxi, adresa se pro každou transakci mění, aby bylo složitější Vás zpětně “dopátrat”. Pokud byste používal jednu adresu pro všechny transakce, jednoduše si pak každý může zjisti, kolik BTC vlastníte, odkud je berete a kam je posíláte. Je to tedy takový anonymizační prvek. Ale všechny adresy, které Vám peněženka ukáže, budou fungovat navždy, můžete (ale nemusíte) je používat kolikrát chcete. :-)

Marian

Dobrý deň , prosím Vás mam otázku ….

… keď chcem odoslať nejaku čiastku z peňaženky vždy mi odošle všetko čo tam je !!! … all funds !!!…. neviete mi poradit ako to nastaviť aby minodosláo iba tu sumu ktorú chcem ??? … ďakujem

Redakce Finex

Dobrý den, mělo by stačit při skenování QR kódu nebo při kopírování adresy namísto “Use all funds” přepsat Amount (částku). Mám před sebou právě otevřenou aplikaci Mycelium na iPhone a je to tam to největší políčko. Jak to je na Android telefonech, to bohužel teď nevím.

Honza

Dobrý den, po třech letech jsem se přihlásil do aplikace a úspěšně jsem si načetl peněženku, na které jsem před lety nechával asi 18 USD a dnes tam již nic nemám. Nevíte, zda si vývojáři neberou nějaký poplatek za rok třeba, případně kde mohla nastat chyba? Je divné, že tam není zhola nic, i když vím na 100%, že tam něco zůstalo :)

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Mycelium už z principu svého fungování by si nikdy nemělo brát žádné poplatky. Zkuste peněženku smazat a znovu obnovit ze seedu. Mělo by to pomoci. :-)

Michael

Můžu použít jakoukoli z těchto tří adres na přijímáni btc.a co se stane pokud použijí.

Stanislava

Díky moc za návody a informace. Jsou super. Protože začínám, můžete mě prosím ještě vysvětlit jaký je rozdíl v Mycelium mezi:
P2PKH, Bech32 a P2SH? Nevím co používat…
Moc děkuji.