Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Wirex

Kryptoměnová peněženka Wirex – Recenze

Základní informace o Wirex

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple

Typ peněženky

Softwarová peněženka

Skóre

90

Kryptoměnová peněženka Wirex nabízí jednotnou platformu nejen pro uchovávání kryptoměn a převody s nimi, ale také pro jejich pro nákup a prodej. Momentálně podporuje kryptoměny BTC, LTC, ETH a XRP.

Nákup či prodej kryptoměn s Wirex je v této chvíli možný za eura a dolary a to pomocí SEPA bankovního převodu nebo s platební kartou.

Obsah recenze peněženky Wirex

1.Jak si založit Wirex?2.Bezpečnost Wirex peněženky3.Kryptoměnové transakce s Wirex4.Wirex platební karta5.Poplatky u Wirex6.Vaše zkušenosti s Wirex (komentáře)

Jak si založit Wirex peněženku?

Vzhled peněženky na telefonu

Vzhled peněženky na telefonu

V případě Wirex se jedná o cloud peněženku která není pouze v aplikacei, ale má i svoje webové rozhraní dostupné na adrese https://wirexapp.com.

Nevýhoda této peněženky je, že je pouze v angličtině a nepodporuje českou měnu. Pokud však pro nákup kryptoměn v rámci peněženky použijete vaši platební kartu, samozřejmě se vaše koruny na dolary či eura převedou.

Bezpečnost Wirex peněženky

Peněženka Wirex podporuje zabezpečení 2FA ochranou, přihlášení otiskem prstu a ověřování transakcí na emailu a SMS. Jak sami Wirex říkají, bezpečnost jejich uživatelů je pro ně prioritou.

Security of our user funds is a top priority for us. We have built a secure and trustful platform employing the latest security technology in the blockchain and financial industry.

Při nákupu pomocí platbení karty wirex neuchovává žádná data o ní, takže v tomto ohledu appka bezpečná je. Více info o bezpečnosti kryptoměnové peněženky Wirex: zde.

Dejte si ale pozor na to, že v případě Wirexu nejste majiteli privátních klíčů! Je tedy teoreticky možné, aby někdo nahackoval právě jejich server a vaše bitcoiny ukradl. Pak už je otázka, jak se k tomu postaví samotná společnost. Pokud chcete být sami majitelem svých klíčů, podívejte se např. na peněženky Coinomi či Trust.

Kryptoměnové transakce s Wirex

Odesílání kryptoměny v rámci peněženky wirex

Odesílání kryptoměny v rámci peněženky

Peněženku Wirex lze samozřejmě používat pro snadné a rychlé posílání kryptoměn na jiné účty, ať už se jedná o nákup zboží v internetových obchodech, platba kamarádovi, nebo transakce v rámci burz či směnáren.

V případě přijímání kryptoměn peněženka jednoduše vygeneruje QR kód tak, jak jste pravděpodobně zvyklí od jiných aplikací či služeb.

Wirex platební karta

Skvělou funkcí, kterou momentálně testujeme, je platební karta Wirex. Tato karta by měla být připojena na Váš účet a platit by se s ní mělo dát všude včetně výběrů peněz z bankomatů.

Stačí mít v peněžence nějaké kryptoměny a při transakci na kartě se určitý obnos automaticky smění za eura či dolary, což znamená, že prakticky platíte kryptoměnou ale obchodník obdrží koruny, dolary anebo eura.

Poplatky u Wirex

Za přijímání a uchovávání kryptoměn samozřejmě žádné poplatky neplatíte. V případě odesílání platíte klasický transakční poplatek, který jde pouze těžařům a ne autorům aplikace. Tento poplatek byste platili i u jakékoli jiné peněženky. Dalo by se tedy říct, že kryptoměnová peněženka Wirex nemá žádné poplatky.

Poplatky však přicházejí, když chcete směňovat kryptoměny na fiat měny, např. při platbě kartou. A ani v tomto případě se nejedná o poplatek jako takový, ale spíše spread. Ten byste však platili na všech směnárnách stejně.

Jediné poplatky v pravém slova smyslu u Wirex najdete v případě, že používáte kartu. To Vás bude stát 1 euro měsíčně. Výběry z bankomatu pak stojí 1.70 €. To je vše.

Jak již bylo zmíněno na začátku. Připravili jsme pro vás krok za krokem návod, jak začít Wirex peněženku používat. Pokud se tedy rozhodnete vyzkoušet tuto peněženku, nezapomeňte se na článek podívat.

stars
90 %
1. místo
Průměrná peněženka
Wirex je spolehlivá peněženka, která mimo jiné nabízí i interní směnárnu a platební kartu. Neposkytuje však uživateli jeho privátní klíče a to se nám na ní nelíbí.
  • Nabízí platební kartu
  • Směna přímo v aplikaci
  • Pouze v angličtině
  • Nepoužívá Kč
  • Drží privátní klíče u sebe

Jméno firmyWirex
Webová stránkahttps://wirexapp.com
V češtině?
Sídlo společnostiLondýn, Anglie
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod1 satoshi
Zákaznická podporaOnline chat, email, telefon. Pouze v angličtině.
Typ peněženkySoftwarová peněženka
Počet aktiv5
PákaNenabízí páku
SpreadOkolo 5%
Metody vkladuPlatební karta, kryptoměny
Metody výběruKryptoměny, Bankovní převod
Měna účtuDolary/Eura
Mobilní verze?
Webová verze?
Možnost obchodovatBitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple

Diskuze k tomuto článku: 25 komentářů
Jules

Dobrý deň, mám pár dní založený účet vo Wirex. No využívať ho chcem začať až o niekoľko mesiacov, keď sa budem cítiť dostatočne vzdelaný v krypto obore. Je moja chyba, že som založenie účtu unáhlil a už mi prišla aj karta. Chcem sa spýtať, či za ňu budem platiť nejaké poplatky, aj keď účet a teda ani kartu nebudem používať. Za odpoveď vopred ďakujem.

Magazín Finex

Dobrý den. Dle oficiálních stránek je i u neaktivních účtů za aktivní kartu vybírán poplatek ve výši 1,2 € měsíčně. Pokud ale na účtě nebudete mít žádné peníze, nemělo by se strhávat nic. Nevím ale zda se tyto poplatky “nenasčítají” a v případě doplnění peněz se nestrhnou naráz. Pro odpověď na tuto otázku by bylo třeba kontaktovat přímo zákaznickou podporu Wirex.

Michal

Dobrý den,
Mám dotaz proč mi nefunguje Wirex karta v bankomatu ani platby? Nemůžu přijít na to proč. Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Michale. Váš problém bohužel nejsme schopni takto “na dálku” odhalit. Kontaktujte, prosím, přímo zákaznickou podporu Wirexu.

Mária

Dobrý podvečer..chcem sa spýtať ( som v tomto nováčik) mám wirex appku…mám kúpené nejake krypto (cca za 500 eur) ako zabezpečiť aby “nezmizli”?? ak som tuna z komentarov pochopila tak tu appku čo mám je vlastne softverova penazenka…a dočítala som sa :-) že je to dobré mať na hardwer penazenke…ktorú vybrať?? a ako to funguje ??ja prepoošlem z wirex peniaze (ktoré stále držím v krypto) na inú penaženku a potom ako je to ked budem chcieť krypto predať?? dakujem za odpovede..možno sa pýtam primitívne veci ..ale učím sa :-) vdaka

Magazín Finex

Dobrý den, Mário. Wirex není ani tak software peněženka jako spíš online peněženka. Hlavní rozdíl je ten, že u software peněženky byste měli mít vlastní privátní klíče, zatímco u online peněženky je za Vás spravuje někdo jiný (v tomto případě Wirex). Pokud ale chcete hardware kryptoměnovou peněženku (opravdu nejbezpečnější řešení), osobně doporučuji Trezor. Existují 2 modely – Model One a Model T. Pokud neplánujete kupovat už víc kryptoměn, pak bych šel do Modelu One – je levnější, ale umí téměř to samé. Návod na první spuštění peněženky najdete např. zde. A kdybyste chtěla kryptoměny prodat, možné to samozřejmě je. Stačí je pak už jen z Trezoru poslat na směnárnu či burzu. :-)

Jiří Fišer

Dobrý den, založil jsem si účet wirex poslal na něj peníze koupil krypto, prodal krypto ale ani v mobilní app ani ve webovém prohlížeči nejde zadat SEPA či Swift platba na můj účet. Katra je stále na cestě ještě není aktivní jestli to nějak souvisí.

Patrik

Peníze musíte mít na tamní účtu v EURECH ( případně USD ), ale né na kartě! Takže pokud je máte na kartě, tak přeposlat. Pak najedete na onen eurový účet, kliknete na “send”, zvolíte SEPA či SWIFT, a zadáte IBAN + BIC účtu kam peníze chcete odeslat.. Já tak posílal peníze skrze SEPA v pondělí, nicméně k dnešnímu dni stále nedorazily, což mě začíná pomalu znervózňovat..

Marian

Zdravím. Dovolím si poopraviť tvrdenie – v súčasnej dobe momentálne nieje možné z WIREX účtu posielať SEPA platby. Z WIREu dostať peniaze je možné jedine kartou. Mám to priamo z tech. podpory, cca spred hodiny (16.5.2020 – cca 18:35h)

Jiří Fišer

A mohu vědět zda je pozastavení SEPA trvala změna nebo jen dočasný problém ?

Peter

Aj mňa to zaujíma čo sa Vám podarilo zistiť ?

Jarmil

Jak zrušit kartu wirex

Magazín Finex

Dobrý den, obávám se, že kartu si nemůžete jen tak zrušit. Musel byste zrušit celý Váš Wirex účet, což uděláte na základě žádosti přímo na zákaznické podpoře Wirex.

Ondrej

Ako kupim cez wirex etherum?

Magazín Finex

Ondřeji, koupě Etherů je u Wirex poměrně snadná. Stačí si na Wirex účet poslat eura buď z platební karty (s vyšším poplatkem) nebo z bankovního účtu SEPA platbou. Pak už jenom v aplikaci nebo na webových stránkách Wirexapp.com otevřít Ethereum peněženku a směnit za něj eura. :-)

Stanislava

Dobrý den ,chtěla bych se vás zeptat mám peněženku coincrypto walet nemůžu se tam dostat píše my to že peněženka není aktivní jak mám pokračovat. Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den Stanislavo, osobně jsem o “coincrypto wallet” nikdy neslyšel a ani na google jsem ji nenašel. Abych vám mohl pomoci, můžu se nejdříve zeptat, pokud ji máte v mobilu, jak přesně se aplikace jmenuje a jakou má ikonku?

Radek Tobiáš

Dobrý den, omlouvám se chtěl jsem se optat na pěněženku. Měl jsem peněženku nebo teda mám, ale bohužel nevím jakou a u čeho a kde. Přišel jsem o pc a v e-mailu jsem našel jen : Kryptoměna byla odeslána do této peněženky:
Adresa peněženky rfibss3Y………….. . Jde prosím zjistit u čeho nebo kde je pěněženka a znovu si ji nainstalovat? Měl jsem tam kryptoměnu . Předem děkuji s pozdravem Tobiáš

Vojtěch Machek

Dobrý den, Radku. To bohužel pravděpodobně nezjistíte. Měl jste peněženku na počítači, nebo na mobilu? A jakou kryptoměnu jste na ni měl? Adresa peněženky také, pokud se jednalo o Bitcoin, určitě nezačínala na “r”, jinak by to bylo špatně. A také pokud nemáte nikde zálohovaný seed, tak bohužel asi už nikdy vaše tokeny neuvidíte. :-(

georgo

Píšete, že se u platby kartou Wirex neplatí žádné poplatky, ale mě se strhává fee cca 3%.Kde je pravda?

Magazín Finex

Dobrý den Georgo,
kompletní struktura poplatků je zde: https://wirexapp.com/de-de/help/article/wirex-fees-0077 .
Kdy se vám poplatek strhává, při platbě kartou? Nebo při posílání kryptoměn na Wirex, nebo z Wirexu?

Vojtěch čipera

Je možné si tam kryptoměny uschovávat nebo za to člověk něco platí, když tam „jen tak leží“ a je to ok, nebo doporučujete offline peněženky? Pokud ano, jaká peněženka?

Magazín Finex

Zdravím Vojto, Wirex žádné poplatky za držení kryptoměny nevybírá. Samozřejmě je ale při provádění transakcí účtovaný poplatek síti. Pro držení větších obnosů kryptoměn ale určitě doporučujeme hardware peněženky, ke kterým jsou dobře skryté privátní klíče. Hlavně tedy český Trezor či francouzský Ledger Nano.

Vojtěch

Dobrý den, dnes jsem byl v Paralelní polis a zjistil, že nemám na mobilní peněžence už žádné peníze. Nemohl jsem zaplatit za kávu, kterou jsem si objednal. Tak jsem googlil a narazil na Váš web. Potřeboval jsem ihned koupit malé množství kryptoměn (zhruba za 100 Kč) takže jsem měl následující možnosti:
– Využít kryptoměnového bankomatu, co tam mají – moc velké poplakty
– Směnit pomocí směnáren na internetu – trvá moc dlouho
– Směnit v nějaké appce. Zkusil jsem snad všechny co máte zde na webu a Wirex byl nejlepší. 0% poplatek a min. částka 25 €. Super!

Magazín Finex

Zdravím, díky za komentář. A máte pravdu, Wirex je opravdu pro malé převody vhodný. Např. Bread Wallet by u směny 10 EUR za bitcoin chteli poplatek 10 EUR, což je šílené. Při směně 1000 EUR by ale 10 EUR už tak hrozné nebylo.

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo