Wirex peněženka

Celkové hodnocení:
92/100

Základní informace o Wirex

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple

Typ peněženky

Softwarová peněženka

Celkové hodnocení

92

Kryptoměnová peněženka Wirex nabízí jednotnou platformu nejen pro uchovávání kryptoměn a převody s nimi, ale také pro jejich pro nákup a prodej. Momentálně podporuje kryptoměny BTC, LTC, ETH a XRP. Nákup či prodej kryptoměn s Wirex je v této chvíli možné za eura a dolary.

V případě Wirex se jedná o softwarovou peněženku která není pouze v aplikacei, ale má i svoje webové rozhraní dostupné na adrese https://wirexapp.com.

Klady

 • Nabízí platební kartu
 • Směna přímo v aplikaci

Zápory

 • Pouze v angličtině
 • Nepoužívá Kč
Vzhled peněženky na telefonu
Vzhled peněženky na telefonu

Nevýhoda této peněženky je, že je pouze v angličtině a nepodporuje českou měnu. Pokud však pro nákup kryptoměn v rámci peněženky použijete vaši platební kartu, samozřejmě se vaše koruny na dolary či eura převedou.

TIP: Pokud vás již teď tato peněženka zaujala a chcete jí vyzkoušet, nezapoměňte se podívat na náš – Návod: Založení peněženky Wirex krok za krokem.

Bezpečnost Wirex peněženky

Peněženka Wirex podporuje zabezpečení 2FA ochranou, přihlášení otiskem prstu a ověřování transakcí na emailu a SMS. Jak sami Wirex říkají, bezpečnost jejich uživatelů je pro ně prioritou.

Security of our user funds is a top priority for us. We have built a secure and trustful platform employing the latest security technology in the blockchain and financial industry.

Při nákupu pomocí platbení karty wirex neuchovává žádná data o ní, takže v tomto ohledu appka bezpečná je. Více info o bezpečnosti kryptoměnové peněženky Wirex: zde.

Kryptoměnové transakce s Wirex

Odesílání kryptoměny v rámci peněženky wirex
Odesílání kryptoměny v rámci peněženky

Peněženku Wirex lze samozřejmě používat pro snadné a rychlé posílání kryptoměn na jiné účty, ať už se jedná o nákup zboží v internetových obchodech, platba kamarádovi, nebo transakce v rámci burz či směnáren.

V případě přijímání kryptoměn peněženka jednoduše vygeneruje QR kód tak, jak jste pravděpodobně zvyklí od jiných aplikací či služeb.

Wirex platební karta

Skvělou funkcí, kterou momentálně testujeme, je platební karta Wirex. Tato karta by měla být připojena na Váš účet a platit by se s ní mělo dát všude včetně výběrů peněz z bankomatů.

Stačí mít v peněžence nějaké kryptoměny a při transakci na kartě se určitý obnos automaticky smění za eura či dolary, což znamená, že prakticky platíte kryptoměnou ale obchodník obdrží koruny, dolary anebo eura.

Poplatky u Wirex

Za přijímání a uchovávání kryptoměn samozřejmě žádné poplatky neplatíte. V případě odesílání platíte klasický transakční poplatek, který jde pouze těžařům a ne autorům aplikace. Tento poplatek byste platili i u jakékoli jiné peněženky. Dalo by se tedy říct, že peněženka nemá žádné poplatky.

Poplatky však přicházejí, když chcete směňovat kryptoměny na fiat měny, např. při platbě kartou. A ani v tomto případě se nejedná o poplatek jako takový, ale spíše spread. Ten byste však platili na všech směnárnách stejně.

Jediné poplatky v pravém slova smyslu u Wirex najdete v případě, že používáte kartu. To Vás bude stát 1 euro měsíčně. Výběry z bankomatu pak stojí 1.70 €. To je vše.

Jak již bylo zmíněno na začátku. Připravili jsme pro vás krok za krokem návod, jak začít Wirex peněženku používat. Pokud se tedy rozhodnete vyzkoušet tuto peněženku, nezapomeňte se na článek podívat.

Jméno firmy Wirex
Hlavní výhoda Snadné použití
Webová stránka https://wirexapp.com
V češtině?
Sídlo společnosti Londýn, Anglie
Demo účet
Minimální vklad 1 satoshi
Minimální obchod 1 satoshi
Zákaznická podpora Online chat, email, telefon. Pouze v angličtině.
Typ peněženky Softwarová peněženka
Počet aktiv 5
Páka Nenabízí páku
Spread Okolo 5%
Metody vkladu Platební karta, kryptoměny
Metody výběru Kryptoměny, Bankovní převod
Měna účtu Dolary/Eura
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovat Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple
Podporované kryptoměny Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple

Stáhnout

Hodnocení
Hodnoceno dne
Broker
Wirex
Hodnocení
51star1star1star1star1star

4 KOMENTÁŘE

 1. Je možné si tam kryptoměny uschovávat nebo za to člověk něco platí, když tam „jen tak leží“ a je to ok, nebo doporučujete offline peněženky? Pokud ano, jaká peněženka?

  • Zdravím Vojto, Wirex žádné poplatky za držení kryptoměny nevybírá. Samozřejmě je ale při provádění transakcí účtovaný poplatek síti. Pro držení větších obnosů kryptoměn ale určitě doporučujeme hardware peněženky, ke kterým jsou dobře skryté privátní klíče. Hlavně tedy český Trezor či francouzský Ledger Nano.

 2. Dobrý den, dnes jsem byl v Paralelní polis a zjistil, že nemám na mobilní peněžence už žádné peníze. Nemohl jsem zaplatit za kávu, kterou jsem si objednal. Tak jsem googlil a narazil na Váš web. Potřeboval jsem ihned koupit malé množství kryptoměn (zhruba za 100 Kč) takže jsem měl následující možnosti:
  – Využít kryptoměnového bankomatu, co tam mají – moc velké poplakty
  – Směnit pomocí směnáren na internetu – trvá moc dlouho
  – Směnit v nějaké appce. Zkusil jsem snad všechny co máte zde na webu a Wirex byl nejlepší. 0% poplatek a min. částka 25 €. Super!

  • Zdravím, díky za komentář. A máte pravdu, Wirex je opravdu pro malé převody vhodný. Např. Bread Wallet by u směny 10 EUR za bitcoin chteli poplatek 10 EUR, což je šílené. Při směně 1000 EUR by ale 10 EUR už tak hrozné nebylo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.