Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Wirex
Kryptoměnová peněženka Wirex – Recenze
Logo Wirex
Wirex
Logo Wirex

Kryptoměnová peněženka Wirex – Recenze

Poslední aktualizace recenze 22. 3. 2024 | Redakce Finex
Hodnocení Finex.cz
70 %

Základní informace o Wirex

Podporované kryptoměny Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple
Typ peněženky Softwarová peněženka
Score 70

Kryptoměnová peněženka Wirex nabízí jednotnou platformu nejen pro uchovávání kryptoměn a převody s nimi, ale také pro jejich pro nákup a prodej. Momentálně podporuje kryptoměny BTC, LTC, ETH a XRP.

Nákup či prodej kryptoměn s Wirex je v této chvíli možný za eura a dolary a to pomocí SEPA bankovního převodu nebo s platební kartou.

Obsah recenze peněženky Wirex

Jak si založit Wirex peněženku?

Vzhled peněženky na telefonu
Vzhled peněženky na telefonu

V případě Wirex se jedná o cloud peněženku která není pouze v aplikacei, ale má i svoje webové rozhraní dostupné na adrese https://wirexapp.com.

Nevýhoda této peněženky je, že je pouze v angličtině a nepodporuje českou měnu. Pokud však pro nákup kryptoměn v rámci peněženky použijete vaši platební kartu, samozřejmě se vaše koruny na dolary či eura převedou.

Poznámka

TIP: Pokud vás již teď tato peněženka zaujala a chcete jí vyzkoušet, nezapoměňte se podívat na náš návod: Založení peněženky Wirex krok za krokem.

Bezpečnost Wirex peněženky

Peněženka Wirex podporuje zabezpečení 2FA ochranou, přihlášení otiskem prstu a ověřování transakcí na emailu a SMS. Jak sami Wirex říkají, bezpečnost jejich uživatelů je pro ně prioritou.

Security of our user funds is a top priority for us. We have built a secure and trustful platform employing the latest security technology in the blockchain and financial industry.

Při nákupu pomocí platbení karty wirex neuchovává žádná data o ní, takže v tomto ohledu appka bezpečná je. Více info o bezpečnosti kryptoměnové peněženky Wirex: zde.

Dejte si ale pozor na to, že v případě Wirexu nejste majiteli privátních klíčů! Je tedy teoreticky možné, aby někdo nahackoval právě jejich server a vaše bitcoiny ukradl. Pak už je otázka, jak se k tomu postaví samotná společnost. Pokud chcete být sami majitelem svých klíčů, podívejte se např. na peněženky Coinomi či Trust.

Kryptoměnové transakce s Wirex

Odesílání kryptoměny v rámci peněženky wirex
Odesílání kryptoměny v rámci peněženky

Peněženku Wirex lze samozřejmě používat pro snadné a rychlé posílání kryptoměn na jiné účty, ať už se jedná o nákup zboží v internetových obchodech, platba kamarádovi, nebo transakce v rámci burz či směnáren.

V případě přijímání kryptoměn peněženka jednoduše vygeneruje QR kód tak, jak jste pravděpodobně zvyklí od jiných aplikací či služeb.

Wirex platební karta

Platforma Wirex nabízí kromě úschovy kryptoměn v peněžence a jejich úročení také platební kartu od společnosti VISA. Podmínkou pro její získání je dobití účtu kryptoměnami nebo eury v hodnotě alespoň 20 EUR. Následně máte do několika minut k dispozici virtuální kartu nebo můžete zdarma zažádat o zaslání karty fyzické. Na vaši adresu dorazí do 14 dnů.

S Wirex Card můžete čerpat různé výhody, např. cashback v rozmezí 0,5 až 8 % z nákupů v kamenných i internetových obchodech. Jednotlivé plány a všechny výhody a nevýhody Wirex Card rozvádíme v samostatné recenzi:

Poplatky u Wirex

Za přijímání a uchovávání kryptoměn samozřejmě žádné poplatky neplatíte. V případě odesílání platíte klasický transakční poplatek, který jde pouze těžařům a ne autorům aplikace. Tento poplatek byste platili i u jakékoli jiné peněženky. Dalo by se tedy říct, že kryptoměnová peněženka Wirex nemá žádné poplatky.

Poplatky však přicházejí, když chcete směňovat kryptoměny na fiat měny, např. při platbě kartou. A ani v tomto případě se nejedná o poplatek jako takový, ale spíše spread. Ten byste však platili na všech směnárnách stejně.

Jediné poplatky v pravém slova smyslu u Wirex najdete v případě, že používáte kartu. To Vás bude stát 1 euro měsíčně. Výběry z bankomatu pak stojí 1.70 €. To je vše.

Jak již bylo zmíněno na začátku. Připravili jsme pro vás krok za krokem návod, jak začít Wirex peněženku používat. Pokud se tedy rozhodnete vyzkoušet tuto peněženku, nezapomeňte se na článek podívat.

Poznámka

TIP: Nezaujala vás Trust Wallet kryptoměnová peněženka? Třeba vás zaujme Trezor peněženka, nebo Ledger Nano S.

Hodnocení Finex.cz

1. místo
Online peněženka
70 %
2024

Průměrná peněženka

Wirex je spolehlivá peněženka, která mimo jiné nabízí i interní směnárnu a platební kartu. Neposkytuje však uživateli jeho privátní klíče a to se nám na ní nelíbí.

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

60%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

60%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

60%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta nejen celková bezpečnost peněženky, ale také jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, nebo zda měla tato peněženka v minulosti nějaké problémy.

87%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

85%

Více informací o Wirex

Jméno firmyWirex
Typ peněženkySoftwarová peněženka
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Webová stránkahttps://wirexapp.com
Sídlo brokeraLondýn, Anglie
Počet aktiv5
Důležité informace pro investora
Možnost obchodovatBitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple
Dohled ČNB
Demo účet
Měna účtuDolary/Eura
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod1 satoshi
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
PákaNenabízí páku
SpreadOkolo 5%
V češtině
V češtině
Výplaty odměn
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Rozšíření do prohlížeče
Zákaznická podpora
Internetové peněženky
Ohodnoťte společnost Wirex
3
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (43 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Maxim Lotca

Nevím, jak jste to přesně mysleli s těmi českými korunami, ale na stránkách Wirexu i v aplikaci jdou používat koruny (ať už při převodu na jiné fiat měny nebo při nákupu a prodeji kryptoměn). Možná je to tím, že to není aktualizované, v tom případě je to škoda, protože by se pravděpodobně trochu změnilo hodnocení :)

pavel

dneska registrováno, akorát sem čekal desktopovou (softwarovou) aplikaci, je to jen web a mobil appka
Typ peněženky: Softwarová peněženka (?

Zbyněk

Dobrý den, když si pošlu z wirex bitcoiny na trezor, co mi tam vlastně přijde? Ve wirex nejsem držitelem klíčů jestli jsem tomu dobře rozuměl. Děkuji Landa

Redakce Finex

Dobrý den, Zbyňku. Máte pravdu – pokud máte bitcoiny u Wirex, nedržíte jejich klíče. Ovšem v případě, že si je necháte z Wirexu poslat právě třeba do Trezoru, tak to už držitelem klíčů budete, ale to až v momentě, kdy někdo ve Wirexu Vaše bitcoiny do Trezoru reálně odešle.

Veronika

Dobrý večer, chcela by som sa len zo záujmu opýtať, je možné poslať z wirexu peniaze na bankový účet?

Redakce Finex

Dobrý den, Veroniko. Prodat BTC u Wirexu by mělo být možné za EUR, které by mělo být možné nechat si zaslat na bankovní účet. Minimálně před několika měsíci to ještě možné bylo.

nahodny

tak ta recenze už je neplatná , je tam hodně inovací po přechodu z visy na mastercard (což mě mrzí , přeci jen jsou více puntlich na gambl transakce) ale jinak je to parádní , jednoduché a hlavně je teď karta bez poplatků , možno přidat i czk atd , pod čarou mít portofolium z něhož nechceme utrácet a ze zbytku karta posloupně odečítá při placení jak z fiatu tak krypta , nač toužit něco posílat na ůčet , doporučuji kartu – manželka s ní běžně platí při nákupech a přibývají nějaké ty věrnostní tokeny – pak jdou vyměnit za keš či btc

Adriana

Poslala som bitcoiny z wirexu na inú btc peňaženku. Už to trvá 24 hodín a stále je to v stave pending. Bitcony jednoducho nie sú na wirexe ale ani na mojej druhej peňaženke. Napísať na support wirexu samozrejme nejde. Wirex už nikdy v živote. Zo žiadnej inej btc peňaženky čo som doteraz robila prevody sa toto ešte nestalo.

Famfulínek

Dobrý den. Dnes jsem se koukal na poplatky v blockchain síti. Chtěl jsem si poslat jako test 0.0003 BTC do své peněženky přes Wirex. Wirex napsal že blockchain poplatek je větší než můj zůstatek. Poplatek (fee = 150 kč) pro převod malého množství BTC. Můžete mi někdo vysvětlit proč?
BTC jde poslat i přes jiné blokchainy, které jsou levnější. Na stránkách podpory se dozvíte že poplatek se může lišit z důvodu vytížené sítě, nebo malé sítě. Dá se nějak BTC poslat z Wirex za menší (fee) poplatek? Díky za rady. Famfulínek

Michal

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s daněmi?

Karel

Zdravím. Musí se tam nahrávat doklady nebo nějak prokazovat totožnost? Hledám anonymní účet s kartou, který nebude nijak vázán na mou banku. Jak je všem jasné, krypto a vše kolem něj má být anonymní a decentralizované, tak jistě nikdo z nás nemá zájem na tom aby je šmíroval finančák a jiné státní instituce kvůli daní. Že jo? Těch už tomuto státu platíme dost. :)

Redakce Finex

Dobrý den, Karle. Bohužel Vás musíme zklamat, protože žádný anonymní účet, který by poskytoval platební kartu, neznáme… a z poměrně jasných důvodů si myslíme, že ani neexistuje… :-)

Michal

Dobrý den,
Je možné, že nelze platit v Evropě Wirex Visa kartou, proto že je karta USD?
Děkuji za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, Michale. Platit s kartou Wirex v EU by neměl být žádný problém. Dejte si ale pozor na směnný kurz.

Jirka

Dobré ráno, učím se nový trh financí :-) Wirex karta mi připadá super možnost. Trochu mě překvapil ovšem jeden z jejích z mínusů – že její autoři vlastní privátní klíče u sebe. Co to v praxi znamená, může znamenat? Lze tedy přes kartu nakoupit např. bitcoin a pak ho uložit třeba do hardwarového trezoru a tak klíče převést nebo je to zcela nemožné. Či jinak řečeno, jak mě to “nevlastnění” klíčů omezuje či něco více hrozí ? :-)

Děkuju za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, Jirko. Podívejte se na náš článek o privátních klíčích, snad to tam popisujeme dostatečně. Kdyby ne, určitě se zeptejte na konkrétnější dotaz. Pokud si u nich koupíte BTC, můžete si ho poslat i do své peněženky, ke které máte klíče. To je možné. Do té doby, než ho ale převedete z Wirex účtu, tak mají klíče právě ve Wirex a může se s Vašimi kryptoměnami stát cokoli. Mimochodem, osobně doporučuji kartu Crypto.com – celý jejich systém mi přijde výhodnější, podívejte se na více info v článku o Crypto.com kartě.

Michal

Ahoj,ako je mozne vlozit na kartu napr.100,-€

Jules

Dobrý deň, mám pár dní založený účet vo Wirex. No využívať ho chcem začať až o niekoľko mesiacov, keď sa budem cítiť dostatočne vzdelaný v krypto obore. Je moja chyba, že som založenie účtu unáhlil a už mi prišla aj karta. Chcem sa spýtať, či za ňu budem platiť nejaké poplatky, aj keď účet a teda ani kartu nebudem používať. Za odpoveď vopred ďakujem.

Redakce Finex

Dobrý den. Dle oficiálních stránek je i u neaktivních účtů za aktivní kartu vybírán poplatek ve výši 1,2 € měsíčně. Pokud ale na účtě nebudete mít žádné peníze, nemělo by se strhávat nic. Nevím ale zda se tyto poplatky “nenasčítají” a v případě doplnění peněz se nestrhnou naráz. Pro odpověď na tuto otázku by bylo třeba kontaktovat přímo zákaznickou podporu Wirex.

Radek

Dobrý den, mám už druhý rok Wirex account. Mám tam v bitcoinu něco přes 1100£, teď jsem si pořídil trezor T a chtěl jsem si tam přeposlat to co mám v bitconu. Psalo mi, že moji adresu Wirex nepodporuje nebo, že jsem jí špatně zadal. Vše jsem zadal správně, napsal jsem jim a oni mi napsali, že si na hardverovou peněženku nemůžu poslat bitcon, že to Wirex nepodporuje. To jako jak to mám teď udělat? Dík za odpověď.

Tady přeposílám naší konverzaci.

Hello, I want to send a bitcon to my hardware wallet, and it still shows me that the QR code is invalid or that the address is invalid. I have tried it many times and I have a good QR code. Why doesn’t it work, what’s your problem?
Mon, 1:23 PM
E
Elijah
Hello, Radek!

How can I help you?
At this time, we don’t support transfer to an external hardware wallet, only within the applicable blockchain and its providers.
Can you tell me when will be possible?
Mon, 1:28 PM
E
Elijah
In future updates definitely, however, I cannot provide you with the estimated time on this matter.

Michal

Dobrý den,
Mám dotaz proč mi nefunguje Wirex karta v bankomatu ani platby? Nemůžu přijít na to proč. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Michale. Váš problém bohužel nejsme schopni takto “na dálku” odhalit. Kontaktujte, prosím, přímo zákaznickou podporu Wirexu.

Mária

Dobrý podvečer..chcem sa spýtať ( som v tomto nováčik) mám wirex appku…mám kúpené nejake krypto (cca za 500 eur) ako zabezpečiť aby “nezmizli”?? ak som tuna z komentarov pochopila tak tu appku čo mám je vlastne softverova penazenka…a dočítala som sa :-) že je to dobré mať na hardwer penazenke…ktorú vybrať?? a ako to funguje ??ja prepoošlem z wirex peniaze (ktoré stále držím v krypto) na inú penaženku a potom ako je to ked budem chcieť krypto predať?? dakujem za odpovede..možno sa pýtam primitívne veci ..ale učím sa :-) vdaka

Redakce Finex

Dobrý den, Mário. Wirex není ani tak software peněženka jako spíš online peněženka. Hlavní rozdíl je ten, že u software peněženky byste měli mít vlastní privátní klíče, zatímco u online peněženky je za Vás spravuje někdo jiný (v tomto případě Wirex). Pokud ale chcete hardware kryptoměnovou peněženku (opravdu nejbezpečnější řešení), osobně doporučuji Trezor. Existují 2 modely – Model One a Model T. Pokud neplánujete kupovat už víc kryptoměn, pak bych šel do Modelu One – je levnější, ale umí téměř to samé. Návod na první spuštění peněženky najdete např. zde. A kdybyste chtěla kryptoměny prodat, možné to samozřejmě je. Stačí je pak už jen z Trezoru poslat na směnárnu či burzu. :-)

Jiří Fišer

Dobrý den, založil jsem si účet wirex poslal na něj peníze koupil krypto, prodal krypto ale ani v mobilní app ani ve webovém prohlížeči nejde zadat SEPA či Swift platba na můj účet. Katra je stále na cestě ještě není aktivní jestli to nějak souvisí.

Patrik

Peníze musíte mít na tamní účtu v EURECH ( případně USD ), ale né na kartě! Takže pokud je máte na kartě, tak přeposlat. Pak najedete na onen eurový účet, kliknete na “send”, zvolíte SEPA či SWIFT, a zadáte IBAN + BIC účtu kam peníze chcete odeslat.. Já tak posílal peníze skrze SEPA v pondělí, nicméně k dnešnímu dni stále nedorazily, což mě začíná pomalu znervózňovat..

Marian

Zdravím. Dovolím si poopraviť tvrdenie – v súčasnej dobe momentálne nieje možné z WIREX účtu posielať SEPA platby. Z WIREu dostať peniaze je možné jedine kartou. Mám to priamo z tech. podpory, cca spred hodiny (16.5.2020 – cca 18:35h)

Jiří Fišer

A mohu vědět zda je pozastavení SEPA trvala změna nebo jen dočasný problém ?

Peter

Aj mňa to zaujíma čo sa Vám podarilo zistiť ?

Jarmil

Jak zrušit kartu wirex

Redakce Finex

Dobrý den, obávám se, že kartu si nemůžete jen tak zrušit. Musel byste zrušit celý Váš Wirex účet, což uděláte na základě žádosti přímo na zákaznické podpoře Wirex.

Ondrej

Ako kupim cez wirex etherum?

Redakce Finex

Ondřeji, koupě Etherů je u Wirex poměrně snadná. Stačí si na Wirex účet poslat eura buď z platební karty (s vyšším poplatkem) nebo z bankovního účtu SEPA platbou. Pak už jenom v aplikaci nebo na webových stránkách Wirexapp.com otevřít Ethereum peněženku a směnit za něj eura. :-)

Stanislava

Dobrý den ,chtěla bych se vás zeptat mám peněženku coincrypto walet nemůžu se tam dostat píše my to že peněženka není aktivní jak mám pokračovat. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den Stanislavo, osobně jsem o “coincrypto wallet” nikdy neslyšel a ani na google jsem ji nenašel. Abych vám mohl pomoci, můžu se nejdříve zeptat, pokud ji máte v mobilu, jak přesně se aplikace jmenuje a jakou má ikonku?

Radek Tobiáš

Dobrý den, omlouvám se chtěl jsem se optat na pěněženku. Měl jsem peněženku nebo teda mám, ale bohužel nevím jakou a u čeho a kde. Přišel jsem o pc a v e-mailu jsem našel jen : Kryptoměna byla odeslána do této peněženky:
Adresa peněženky rfibss3Y………….. . Jde prosím zjistit u čeho nebo kde je pěněženka a znovu si ji nainstalovat? Měl jsem tam kryptoměnu . Předem děkuji s pozdravem Tobiáš

Vojtěch Machek

Dobrý den, Radku. To bohužel pravděpodobně nezjistíte. Měl jste peněženku na počítači, nebo na mobilu? A jakou kryptoměnu jste na ni měl? Adresa peněženky také, pokud se jednalo o Bitcoin, určitě nezačínala na “r”, jinak by to bylo špatně. A také pokud nemáte nikde zálohovaný seed, tak bohužel asi už nikdy vaše tokeny neuvidíte. :-(

georgo

Píšete, že se u platby kartou Wirex neplatí žádné poplatky, ale mě se strhává fee cca 3%.Kde je pravda?

Redakce Finex

Dobrý den Georgo,
kompletní struktura poplatků je zde: https://wirexapp.com/de-de/help/article/wirex-fees-0077 .
Kdy se vám poplatek strhává, při platbě kartou? Nebo při posílání kryptoměn na Wirex, nebo z Wirexu?

Vojtěch čipera

Je možné si tam kryptoměny uschovávat nebo za to člověk něco platí, když tam „jen tak leží“ a je to ok, nebo doporučujete offline peněženky? Pokud ano, jaká peněženka?

Redakce Finex

Zdravím Vojto, Wirex žádné poplatky za držení kryptoměny nevybírá. Samozřejmě je ale při provádění transakcí účtovaný poplatek síti. Pro držení větších obnosů kryptoměn ale určitě doporučujeme hardware peněženky, ke kterým jsou dobře skryté privátní klíče. Hlavně tedy český Trezor či francouzský Ledger Nano.

Vojtěch

Dobrý den, dnes jsem byl v Paralelní polis a zjistil, že nemám na mobilní peněžence už žádné peníze. Nemohl jsem zaplatit za kávu, kterou jsem si objednal. Tak jsem googlil a narazil na Váš web. Potřeboval jsem ihned koupit malé množství kryptoměn (zhruba za 100 Kč) takže jsem měl následující možnosti:
– Využít kryptoměnového bankomatu, co tam mají – moc velké poplakty
– Směnit pomocí směnáren na internetu – trvá moc dlouho
– Směnit v nějaké appce. Zkusil jsem snad všechny co máte zde na webu a Wirex byl nejlepší. 0% poplatek a min. částka 25 €. Super!

Redakce Finex

Zdravím, díky za komentář. A máte pravdu, Wirex je opravdu pro malé převody vhodný. Např. Bread Wallet by u směny 10 EUR za bitcoin chteli poplatek 10 EUR, což je šílené. Při směně 1000 EUR by ale 10 EUR už tak hrozné nebylo.