Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Alps Markets: Seriózní broker, nebo podvod, kterému byste se měli vyhnout obloukem?

Publikováno
Alps Markets: Seriózní broker, nebo podvod, kterému byste se měli vyhnout obloukem?

Během posledních let se zájem veřejnosti o investování značně zvýšil, což bohužel upoutalo i pozornost podvodníků. Většina z nich se snaží investory nalákat na jednoduché platformy, které slibují vysoké zisky a finanční nezávislost. Většinou k tomu využívají nevyžádané telefonické hovory s nabídkou, která nelze odmítnout.

Někteří z podvodníků však na první pohled působí důvěryhodně a disponují i propracovanými webovými stránkami, které dokážou přesvědčit nejednoho. Aby taky ne, když svým “klientům” po telefonu slibují všelicos.

Mezi neférové společnosti se podle všeho řadí i mladá firma s názvem AlpsMarkets, na kterou se nás během posledních několika měsíců zeptalo mnoho čtenářů. Podle zpráv, které jsme obdrželi, to vypadá, že Alps Markets podvedl desítky, ne-li stovky, uživatelů po celém světě včetně České republiky.

Obsah této recenze brokera AlpsMarkets

Co Alps Markets nabízí?

logo alpsmarkets recenze

Alps Markets se prezentuje jako brokerská společnost nabízející svým klientům možnost obchodovat s CFD kontrakty v podobě kryptoměn, komodit, indexů, akcií či měnových párů.

V současnosti má ve své nabídce více než 200 finančních instrumentů, které je možné obchodovat až s 1:500 pákou. Mimo jiné slibuje i nízké spready a možnost využití stop-loss či take-profit.

CFD kontrakty jsou jedním z typů finančních derivátů, které jsou určené ke spekulaci na cenu podkladového aktiva. Obchodování CFD je výhodné především z krátkodobého hlediska, jelikož při dlouhodobých obchodech jsou uplatňovány vysoké poplatky.  

Broker se snaží investory nalákat na možnost obchodování skrze jednoduchou a přehlednou platformu, která disponuje pouze základními nástroji a dvěma typy obchodů TradeIn a Entry order.

Podle informací na webových stránkách by měli mít uživatelé přístup ke dvěma platformám, a to MetaTrade4 a Alps Markets Web Trader. Ve skutečnosti je ale po přihlášení k účtu dostupná pouze webová platforma.

Recenze Podvodu AlpsMarkets- platforma
Alps Markets disponuje jednoduchou obchodní platformou, kde je možné obchodovat s různými CFD kontrakty.

Založení účtu u Alps Markets

Založení účtu u Alps Markets je možné provést skrze jednoduchý formulář na webových stránkách samotného brokera.

K vytvoření účtu společnost vyžaduje:

 • jméno a příjmení,
 • zemi původu,
 • telefonní číslo a
 • e-mail.

Pro dokončení registrace stačí už jen doplnit nové heslo a potvrdit svoji plnoletost. Podle informací uvedených na stránkách nabízí broker kromě základního účtu Basic i další čtyři typy účtu Bronze, Silver, Gold a Platinum.

Registrace u Alps Markets
Registrace u AlpsMarkets je velmi rychlá a nevyžaduje prvotní verifikaci – a to už je první “červená vlajka”. Všechny licencované firmy by totiž KYC verifikaci po svých uživatelích před vkladem peněz měly požadovat.

Několik hodin od dokončení registrace můžete očekávat hovor od jednoho z poradců Alps Markets, který po vás bude vyžadovat buď vložení vkladu v minimální výši 250 USD, nebo nainstalování aplikace AnyDesk.

Oficiálně broker nabízí tři způsoby doplnění vkladu:

 • platba platební kartou
 • převod z bankovního účtu
 • doplnění skrze peněženky Neteller a BPay

Ve většině případů je dostupná pouze možnost platby pomocí platební karty, což má také své důvody, na které se podíváme v další části tohoto článku.

V čem je háček a proč se jedná o podvod?

Na první pohled se může Alps Markets jevit jako důvěryhodný broker, kterému záleží na jeho klientech. Při bližším prozkoumání webových stránek se však začnou objevovat první nejasnosti.

Jednu z nich můžeme najít hned v sekci s kontaktními informacemi, která obsahuje pouze e-mail a telefonní číslo.

Na stránkách a ani ve smluvních podmínkách tedy není zmíněno, kdo za společností stojí nebo kde společnost sídlí.

Pomyslnou třešničkou na dortu je pak fakt, že společnost není jakkoli regulována a ani nedisponuje žádnou licencí, která by jí dovolovala nabízet brokerské služby na území ČR či jiné země.

I přesto společnost tvrdí, že nabízí své služby více než 200 000 traderům po celém světě.

AlpsMarkets spolupracuje s podvodnými weby a projekty

Na stránky společnosti často odkazují podvodné články umístěné na webech, které jsou proslulé šířením fake news. Nemalá většina investorů se k Alps Markets dostala právě skrze různé podvodné platformy, mezi které se řadí například i Bitcoin Era. Ta se velmi podobá podvodným platformám, na které jsme již v minulosti upozorňovali.

Podvodná reklama na Bitcoin ERA, která slibuje obrovské zisky
Podvodná reklama na Bitcoin ERA, která slibuje obrovské zisky

Podezřele vysoké poplatky

Při podrobném pročítání smluvních podmínek si je možné všimnout i podezřelých poplatků, jejichž výše je několikanásobně vyšší než u ostatních brokerů. Patří sem například poplatek za výběr v minimální výši 30 USD nebo 0,5 % poplatek za vypořádání obchodu.

Nejvíce podezřelý je pa poplatek za neaktivitu ve výši 500 USD, který si společnost účtuje každý měsíc při dosažení dvouměsíční odmlky ze strany klienta.

AlpsMarkets obrovské poplatky
Výňatek z obchodních podmínek – Alps Markets si účtuje měsíční poplatek 500 USD za neaktivitu

Složitá verifikace a možné zneužití osobních údajů

Až při pokusu o výběr vkladu vás broker požádá o provedení verifikace. A aby toho nebylo málo, vyžádá si po vás hned čtyři dokumenty k prokázání vaší identity.

Konkrétně se jedná o:

 • platný doklad totožnosti (pas, občanský průkaz…),
 • kopii platební karty, kde jsou viditelná čtyři poslední čísla účtu, jméno a datum platnosti,
 • potvrzení o provedení vkladu opatřené podpisem,
 • maximálně 3 měsíce starý doklad, na kterém je viditelná adresa bydliště (SIPO, vyúčtování za internetové služby…).

Ve výsledku tedy broker získá přístup k většině vašich osobních údajů včetně vašeho podpisu, který může nadále využívat jakkoli se mu zlíbí.

Instalace aplikace AnyDesk

Nejpodivnější a možná i nejnebezpečnější je aplikace AnyDesk, kterou si ve většině případů musí uživatelé platformy nainstalovat do svého počítače. Jelikož aplikace je přizpůsobena tak, aby správce měl přístup k počítači uživatele odkudkoli online, je více než pravděpodobné, že broker získá přístup ke všem datům uvnitř něj včetně osobních dat, čísel platebních karet a hesel.

Broker nabízí nebezpečnou aplikaci AnyDesk ke stažení přímo na svých webových stránkách.
Broker nabízí nebezpečnou aplikaci AnyDesk ke stažení přímo na svých webových stránkách.

Další nátlak a podvodné jednání

Další ze “strategií”, pomocí kterých se podvodníci z AlpsMarkets snaží na své oběti tlačit, je vydávání se za jiné důvěryhodné společnosti.

Přes telefon či sociální sítě vás tak může kontaktovat někdo, kdo se vydává za zaměstnance Binance, Coinbase či jiné známé a jinak důvěryhodné společnosti.

Ve skutečnosti by vás tyto společnosti ale samy od sebe nekontaktovaly, aniž byste u nich už svůj ověřený obchodní účet měli. A rozhodně by vám nenabízeli žádné obchodní roboty, pomocí kterých “zaručeně vyděláte”.

Zkušenosti našich podvedených čtenářek. Podvodné společnosti se v těchto případech vydávaly za Coinbase a Binance. Tím si získaly důvěru.

Převod peněz k důvěryhodné firmě

Občas dokonce tyto podvodné stránky nebo “manažeři na telefonu” nechtějí, abyste peníze převáděli k nim. Bylo by to moc nápadné. Navíc byste si ještě před převodem mohli najít třeba právě tuto recenzi a rozmyslet se.

Proto využívají program AnyDesk a jiné důvěryhodné společnosti, ke kterým vám “pomohou” se registrovat. Potom vás nechají převést peníze k důvěryhodné společnosti tak, abyste neměli nárok peníze požadovat zpět.

Jenže zde nastává problém. Protože vám s registrací pomáhali, znají vaše hesla a další zabezpečovací fráze. Ihned po tom, co je převod peněz dokončen, nechají vaše poslané peníze převést na jejich vlastní účty, většinou v bitcoinech (o dalších podvodech s bitcoiny se dozvíte v našem článku zde).

Nechtěně nabízená “pomoc” – další z triků!

Jako asi úplně nejhorší na podvodnících z těchto společností je, že po tom, co člověka podvedou, mu ještě do zad bodnou další kudlu. Byli jsme v kontaktu s pár lidmi, kteří se nejen nechali podvést způsobem uvedeným v tomto článku, ale když se poté snažili bránit, přišlo něco, co nikdo nečekal.

Z ničeho nic jim domů přišel klasický papírový dopis, ve kterém stálo, že nějaká pofidérní společnost (prý CyberServices.com, tato stránka ale ani neexistuje!) ví o tom, že byli podvedeni, a nabízeli pomoc získat peníze zpět.

AlpsMarket
Podvodný dopis, který jedna z našich čtenářek obdržela.

Za své služby si ale chtějí nechají pěkně zaplatit – a nakonec ani žádnou pomoc samozřejmě nejsou schopni zajistit. Jedná se jen o další součást celé “hry”, pomocí které důvěřivé zákazníky ždímají. 

Zkušenosti uživatelů s Alps Markets

Většina klientů Alps Markets zjistí, že se jedná o podvod až při prvním pokusu o výběr vkladu z obchodního účtu. Broker tento požadavek ihned po jeho odeslání zablokuje a následně po klientovi vyžaduje již zmíněnou verifikaci.

Ani po jejím dokončení však není možné výběr vkladu provést, přičemž následně broker přestává odpovídat na telefonáty a e-maily, čímž se nejspíše snaží získat čas pro odeslání peněz na jiný účet.

Zkušenosti uživatelů s AlpsMarkets
Zkušenosti uživatelů s AlpsMarkets – zadržování vkladů klientů a provádění plateb bez jejich svolení.

Výjimkou ale není ani výběr peněz z účtu klienta bez jeho vědomí, poté co je brokerovi poskytnut přístup k platební kartě nebo dojde k instalaci aplikace AnyDesk. Vklady na obchodní účet jsou navíc často přeposílány na různé účty po celém světě.

Někteří klienti Alps Markets popisují i manipulaci ze strany telefonických poradců, kteří požadují okamžitý vklad peněz na obchodní účet či převod platby na neznámý účet pod záminkou verifikace. Poradci často telefonují z čísel, která pochází z různých zemí.

Okradení uživatelé se zmiňují především o telefonních číslech z Velké Británie, kdy se poradce často představuje jako Jakub Šimek (nejspíše smyšlené jméno).

Nám po zkušební registraci volalo mimo jiné i číslo s českou předvolbou, přičemž údajný poradce mluvil východoevropským přízvukem.

Výše vidíte e-maily dalších z podvedených čtenářů – tentokrát přes program AnyDesk kvůli člověku z AlpsMarkets

Co dělat, pokud jste s Alps Markets již investovali?

Pokud jste již vložili své peníze do Alps Markets a broker vám je odmítá vrátit zpět, není na co čekat. Jako první je nutné brokera s touto skutečností konfrontovat skrze e-mail a vyčkat na jeho odpověď.

V této bude po vás pravděpodobně požadovat již zmíněnou verifikaci, kterou ale kvůli své vlastní bezpečnosti nedoporučujeme podstupovat, protože ani po jejím provedení není jisté, že své peníze dostanete zpět.

Jako další krok přichází na řadu možnost využití takzvaného „chargebacku“ neboli reklamace platby. Za tímto účelem je nutné v co nejkratším čase kontaktovat vaší banku a seznámit ji s celou situací. K tomu můžete využít i e-mailovou komunikaci, kterou s tímto brokerem máte. Ve většině případů by vám banka měla vyhovět a pokusit se odcizené peníze získat zpět.

Možné problémy s chargebackem

Pozor ale, banka vaší žádosti nemusí vyhovět. Pokud jste peníze brokerovi poslali z vlastního uvážení, je “jen vaše chyba”, že jste si o této firmě nezjistili více informací dopředu. Z tohoto důvodu nedoporučujeme ani provádět zmíněnou verifikaci, protože tím se šance na úspěšný chargeback snižuje. Broker by bance řekl: “Podívejte se, my máme jasné potvrzení toho, že váš klient ví, co dělá, dokonce nám poslal i potvrzení své identity. My jsme nic neukradli,” a všechno snažení by vyšlo vniveč.

Proto se jako další možnost (která je možná použitelná i v případě, že jste verifikaci provedli) nabízí:

 • co nejdříve zablokovat použitou platební kartu,
 • zajít na policii s tím, že jste ztratili, nebo vám byla ukradena peněženka s kartou i osobními doklady,
 • nechat si doklady ihned zablokovat a požádat o vystavení nových,
 • a až poté požádat o banku o vyřízení chargebacku a to z důvodu zneužití karty a vaší identity.
Poznámka

Na využití služby „chargeback“ máte celkem 13 měsíců. Samotné banky ale po svých klientech vyžadují, aby jakékoli podezřelé platby hlásili v co nejkratším možném čase.

Jestli u banky neuspějete, zbývá vám jediná možnost, a to neustále naléhat na brokera, aby zrušil váš účet a vrátil vám vaše peníze zpět.

V žádném případě ale nepřistupujte na žádosti poradců o poslání dalších peněz na jejich účet pod záminkou verifikace a následném přeposlání všech peněz (včetně vkladu) na váš účet. Pokud váš účet bude neaktivní po dobu dvou měsíců, může vám broker strhávat již poplatky za neaktivitu ve výši 500 USD měsíčně z vašeho obchodního účtu – proto nemáte moc času.

Pokud jste se u Alps Markets pouze zaregistrovali a neposkytli jí žádné finanční prostředky ani osobní údaje (průkaz totožnosti, číslo platební karty, adresa…), nemusíte se ničeho obávat. Jelikož není broker nikde registrovaný a ani o vás nemá žádné přesné údaje, nemůže po vás zmíněný poplatek za neaktivitu nebo jakékoli jiné poplatky chtít.

Jediné, co můžete očekávat jsou otravné telefonáty a e-maily.

Další projekty podobající se Alps Markets

Alps Markets bohužel není jediným podvodným projektem, který na první pohled působí důvěryhodně. Podle některých uživatelů a recenzentů se na internetu objevují další podvodné brokerské platformy, které se v mnohém podobají Alps Markets.

Webové stránky Alps Markets a Margin Elite si jsou v mnohém podobné.
Webové stránky Alps Markets a Margin Elite si jsou v mnohém podobné.

Jednou z nich byl i projekt Margin Elite, který se lišil pouze svým logem a použitou grafikou na webových stránkách. V určitém čase navíc uváděl v kontaktních údajích stejné telefonní číslo jako Alps Markets. Margin Elite využíval i podobné podvodné praktiky, kdy svým uživatelům odmítal vyplácet vklady či dokonce bez jejich souhlasu strhával platby z bankovních účtů.

Od konce minulého roku hned několik úřadů v čele s FCA informovalo o podvodném jednání společnosti, což ji pravděpodobně donutilo stáhnout se do ústraní. Není však vyloučeno, že se Margin Elite během následujících měsíců nevrátí opět na scénu.

Mezi podobné projekty jako Alps Markets a Margin Elite se řadí i:

 • Matrix Capital Trade
 • Platinex

Osobní názor na Alps Markets

Zvýše zmíněných zjištění je více než jasné, že Alps Markets je s největší pravděpodobností podvod, který vám místo vysokých zisků přinese pouze prázdný bankovní účet. Na rozdíl od jiných podvodných projektů AlpsMarkets bohužel zapracovalo na svých webových stránkách a celkové prezentaci, což může zmást i zkušenější investory. Kromě toho také používají hned několik podvodných strategií, které občas není úplně snadné předem rozklíčovat.

Hned prvním varovným signálem je fakt, že broker není jakkoli regulován a může si tak dělat prakticky cokoli, co se mu zamane. Odstrašující by měla být i samotná nabídka 1:500 páky, která je několika násobně vyšší než u jiných platforem (Binance například nabízí maximální páku 1:125 a jiné společnosti se sídlem v EU pouze 1:30).

Alps Markets se od jiných podvodných projektů liší i svým zaměřením nejen na peníze svých objetí, ale i na jejich osobní údaje, které může využít jakkoli se jí zachce. Proto se snažte vyhnout případné verifikaci, která by vás mohla připravit o více než „jen“ peníze.

Na závěr si tedy nemůžeme odpustit i menší poučení, které vám může pomoci vyhnout se podobnému podvodnému jednání. Při výběru brokera byste si měli vždy ověřit, zda je daná společnost jakkoli regulována a zda disponuje příslušnou licencí.

K ověření její důvěryhodnosti vám navíc mohou pomoci i volně dostupné recenze a diskusní fóra, kde si můžete o dané společnosti udělat podrobný obrázek. Za tímto účelem můžete využít i naše recenze nejpoužívanějších brokerů na trhu.

Poznámka

Pokud máte s firmami jako je AlpsMarkets nebo MarginElite jakékoli zkušenosti, neváhejte a napište je níže do sekce komentářů níže. ⤵️ Můžete tak pomoci i dalším čtenářům! Děkujeme.

Líbil se vám tento článek?
12
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (6 komentářů)

Varování

Pokud máte s AlpsMarkets nebo MarginElite jakékoli zkušenosti, budeme moc rádi, když je napíšete do sekce komentářů níže. Mohou pomoci i dalším čtenářům! Děkujeme.

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Blanka Nespěšná

Mně také připravili o peníze, čekám na schůzku v ČSOB, slíbili mi zhodnocení vkladu
až na částku 750 000,00 Kč. Na účtu mám pár korun, zatím po nich nikdo nesáhl, mám strach, až mi přijde důchod1

Lukas

POZOR POZOR opět jsou aktivní a obvolávají klienty, požadují údaje z karty , případně přístup přes Anydesk vzdálený přístup do počítače . Rozhodně nedávat ani jedno, následně po zamítnutí pokládají telefon.

Petra

Bohužel jsem přišla o 500 tisíc. Škoda dosahovala před měsícem k 10 mil. Kč a 200 poškozeným lidem.

Jitka

Partnera Margin Elit obral o půl mega….prý omylem převedli víc, než bylo smluveno a slíbili, že přebytek vrátí a místo toho vyluxovali ještě 130tisíc i přes to, že změnil všechna přístupová hesla a značně snížil limit na veškeré transakce

Zuzana

Dobrý den,

nikdy jim neposílejte ani korunu, poslala jsem velké množství peněz, moje banka ale použila páku charbecku a tak se mi zatím půlka vrátila. Působí velmi důvěrihodně mě se ozval pan Krol, mluvil špatně česky, ale to mi zase nepřišlo nemožné. Hodně mě ověřovali, tak jsem si myslela že je to ok, vzhledem k tomu, že mám někam poslat peníze, kartu jsem ihned blokovala s podezřením na podvod. Na policii ne, pokusila jsem se o pomoc své banky, ta mi vyhověla a zatím pomohla…. POZOR POZOR POZOR..

Jiří

Právě mně připravili o 95000,- Podal jsem trestní oznámení, ale v nějakou nápravu ani nemyslím. Jde jen o to, že by bylo potřeba jim zatrhnout tipec. Kolik vás je, koho tito podvodníci okradli? Podejte všichni trestní oznámení.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.