Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Podvodné weby: Bitcoin Revolution a Bitcoin Pro lákají uživatele na milionové zisky

Publikováno
Podvodné weby: Bitcoin Revolution a Bitcoin Pro lákají uživatele na milionové zisky

Podvodníci nikdy nespí a jsou tomu důkazem i další z podvodných webů. Tentokrát se podíváme na podvody Bitcoin Revolution a Bitcoin Pro.

Jako ve většině případů se tyto podvody snaží nalákat uživatele na pohádkové zisky a představu vydělaných milionů bez jakékoli snahy.

Jedná se však o jednoznačný podvod, jehož cílem je pouze okrást důvěřivé uživatele. 

Revoluční platforma, která z vás udělá milionáře

Milionářem během pár měsíců a život v blahobytu jen za cenu registrace a vkladu na obchodní účet. Z ní to jako pohádka, ale během chvíle se může změnit v horor.

Podvodníci opět lákají uživatele na podvodné reklamy odkazující na smyšlené články. Ty jako vždy popisují neuvěřitelné příběhy slavných osobností či lidí, kteří našli způsob, jak se stát milionářem bez práce.

Některé z fake článků zmiňují i české známé osobnosti, které měly vystupovat i na ČT24 a prozradit tak revoluční metodu (platformu Bitcoin Revolution nebo Bitcoin Pro), která pomůže každému inkasovat vysoké zisky. Reklamy využívaly jména celebrit, mezi které se řadí:

  • Leoš Mareš,
  • Jaromír Jágr,
  • Petr Kellner,
  • a další…

Lež za lží

Hned na začátek bychom si měli připustit fakt, že nikdy na světě neexistovala a nejspíše ani nebude existovat platforma, která by z vás z ničeho nic udělala milionáře.

Obchodování vždy závisí na schopnostech a odhadu samotného investora. Slyšeli jste někdy o milionáři, který by byl úspěšný, aniž by proto cokoli udělal? Nejspíš ne. Tento fakt však není jediným „důkazem“, že Bitcoin Revolution i Bitcoin Pro jsou jen pouhé podvody.

Jednou z největších mezer v příběhu zmíněném výše je, že žádný takový rozhovor nikdy nebyl natočen ani odvysílán. To potvrzují i archivy České televize, které jsou veřejně přístupné. Navíc web nazvaný „Aktuální“ tento článek publikoval několikrát za sebou a pokaždé v něm figurovalo úplně jiné jméno.

Jednou byl tedy objevitelem cesty k bohatství Bolek Polívka, poté Gustav Bubník, a nakonec i Roman Skamene. Nakonec další web „Momentálně“ poté vydal podobný článek, kde měl Bitcoin Revolution tentokrát propagovat český fotbalista Pavel Nedvěd.

Falešné weby a kopie portálu TV Prima

Tím však výčet podvodů nekončí. Oba weby se totiž jen tváří jako zpravodajské portály, ale ve skutečnosti jsou navrženy jen pro propagaci dané platformy. Pokud tedy kliknete na jakoukoli ikonu na stránce přesměruje vás právě na Bitcoin Revolution.

Stejně tak podvodníci okopírovali i web TV Prima, kde je logo zkrácené pouze na „Prim.“ Web navíc obsahuje i kompletní rozcestník originálního portálu, aby budil více důvěryhodnosti. Princip je i u této webové stránky stejný. Každá ikona má za úkol vás odkázat pouze na stránky podvodníků.

„Registrujte se, dokud můžete“

Podvodníci využívají i trochu psychologie. Na samotných stránkách Bitcoin Revolution totiž neustále zdůrazňují, že registrace je možná jen do určitého data a místa se rychle plní. Celý web poté doplňují i neustálým výčtem zisků uživatelů.

Během minuty se vám tak při návštěvě webu objeví několik jmen údajných uživatelů a částka, kterou v tu chvíli měli díky programu vydělat.

Samotný web Bitcoin Revolution nevzbuzuje moc důvěry.
Samotný web Bitcoin Revolution nevzbuzuje moc důvěry.

Všechny tyto praktiky naznačují, že se v žádném případě nejedná o seriózní společnost. Broker nebo společnost na profesionální úrovni, by vás nikdy netlačili do registrace ani nezveřejňovali výdělky ostatních uživatelů.

Automatické obchodování vám nikdy nevydělá tolik peněz

Bitcoin Revolution se tedy řadí k dalším podvodům, kterými byl například i CzechMethod nebo Bitcoin Pro. Jednoduše se snaží nalákat uživatele na program, který využívá automatického obchodování, přičemž investor nemusí ani hnout prstem. Podvodníci však při registraci požadují vaše platební údaje, které jim pomohou dostat se až k vašemu bankovnímu účtu.

Takovéto programy doopravdy existují, ale nefungují tak jak popisují podvodníci. Ve skutečnosti jsou však ztrátové a přináší svým uživatelům spíše vrásky na čele než zisky. Pokud máte doopravdy zájem obchodovat s kryptoměnami zaměřte se již  na ověřené brokery, kterým můžete důvěřovat.

Jsou kryptoměny podvod?

V žádném případě nelze říci, že kryptoměny obecně nebo samotný Bitcoin jsou podvodem. Ve své podstatě se jedná o naprosto legitimní systém, který však vychytralí podvodníčci využívají a okrádají tak důvěřivé lidi.

Většina lidí totiž problematice kryptoměn nerozumí a bohužel na lep těmto chytrolínům skočí.

Abychom ukázali, že kryptoměny samy o sobě nejsou podvodem, i my na Finexu jsme do nich investovali – a to celých 100 000 Kč!

Naši investici teď transparentně každý měsíc monitorujeme, aby si všichni mohli ověřit, jak se vede. Pro více informací si přečtěte si články z rubriky Investice 100 000 Kč do kryptoměn.

Více informací o kryptoměnách

Líbil se vám tento článek?
18
3

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Miroslav Fiala

Dne 4.8. kontrola platby ; pan Proch. Říkal mi, že se druhý den ozve.Od té
doby do dnešního dne se mě neozval. Nemám na něho osobní kontakt.
Dnes již máme 12. 10. , zatím jsem nedostal žádnou zprávu. CHtěl bych Vás
laskavě požádat, co nebo, jak tomu pomoci, aby se to posunulo o kus dál.
Děkuji laskavě za pomoc. S úctou Miroslav Fiala.

Redakce Finex

Dobrý den, můžete nám prosím (buď zde v komentáři, nebo soukromě přes email zde) napsat více info o Vašem případu? Bohužel takto obecně nejsme schopni poradit.