Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Krize v internetovém nakupování? Akcie Shopify v silném propadu – Aktuální technická a fundamentální analýza

Publikováno
Krize v internetovém nakupování? Akcie Shopify v silném propadu – Aktuální technická a fundamentální analýza
Zdroj: depositphotos.com

Začátek roku není pro kanadskou společnost a její akcie Shopify, působící v oboru e-commerce, žádná sláva. Její akcie se propadly již o 55 % a možností obratu na cenovém grafu rychle ubývá. Predikuje oslabení akcií Shopify krizi v internetovém nakupování? Proč se akcie tohoto online obchodu vůbec propadají a mohou z levnějších akcií těžit investoři? V tomto článku se pokusíme odpovědět na tyto otázky.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Shopify Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tato kanadská společnost, zabývající se elektronickým obchodováním, se rozhodla vzít celý skladový a logistický systém do svých rukou a počátkem nového roku neprodloužila smlouvy se zásadními distribučními a skladovými partnery. Toto rozhodnutí společnosti výstižně komentoval analytik Baird Colin Sebastian.

Baird Colin Sebastian uvedl: “Ve vyvíjejícím se prostředí e-commerce je zcela jasné, že včasné dodávky zboží musí být hlavními cíli, a u Shopify se právě toto ukázalo jako největší slabina.”

Velmi negativní reakci na toto dění okolo Shopify v investorech nevyvolala ani tak snaha o restrukturalizaci skladovací a logistické sítě, jako spíše neochota společnosti poskytnout veřejnosti více informací o tomto projektu. Jediné vyjádření, které bylo e-mailovou cestou poskytnuto, bylo od mluvčí Shopify Amy Hufft.

Amy Hufft (mluvčí): “Vylepšujeme SFN (Shopify Fulfillment Network), díky němuž budou dodávky rychlejší, dostupnější a za nižší náklady, což v konečném důsledku ocení jak obchodníci, tak jejich zákazníci.”

I přes tento neslavný rozjezd roku, může Shopify na své strategii významně profitovat. V současné době, kdy se zdá, že světová pandemie je na ústupu a svět se pomalu vrací do staronových kolejí, je zaznamenán odliv zákazníků z internetového prostředí, zpět do kamenných prodejen. Shopify nejspíše záměrně zařadili tuto podnikovou restrukturalizaci právě na toto období, kdy se dá očekávat snížení objednávek, což ulehčí realizaci nových logistických řešení.

Technická a fundamentální analýza

Rychlý růst akcií se nyní Shopify nevyplácí. Stejně jako velké množství technologických společností, které v posledních dvou letech zaznamenávaly velmi agresivní nárůst hodnoty svých akcií, mají problém v tom, že cenový graf postrádá jakékoliv supportní zóny, které by redukovaly současnou sílu prodejců. Akcie Shopify zažily takto rychlý a strmý pád, protože první supportní zóna se nacházela na ceně 850 USD, kde rovněž figuruje 61,8 % Fibonacciho retracementu.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Shopify
Měsíční akciový graf společnosti Shopify

Meziroční nárůst tržeb společnosti Shopify byl úctyhodných 71,34 %. Díky takto vysokým ziskům disponuje Shopify dluhem “pouhých” 1,1 miliardy USD, což není v podstatě nic, v porovnání s její téměř 111 miliardovou tržní kapitalizací. Odhady příjmů společnosti jsou velmi pozitivní a očekává se růst zisků ze současných 4,6 miliardy USD v roce 2021 na 6,1 miliardy USD v roce 2022.

Jakožto ještě relativně mladá společnost, která teprve zažívá svůj rozkvět, společnost Shopify nevyplácí akcionářům dividendy.

Závěr

Bylo by k nevíře, že třetí největší kanadská společnost nedokáže naplánovat své kroky a ukončení spolupráce s klíčovými logistickými partnery by byl pouhý výstřelek. Spíše se jedná o velmi dobře naplánovaný a promyšlený tah společnosti, který využívá sníženou poptávku po elektronických nákupech k výstavbě své vlastní logistiky. Díky velmi dobrým obchodním výsledkům může současný akciový propad Shopify znamenat zajímavou investiční příležitost.

Líbil se vám tento článek?
8
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.