Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Krize v internetovém nakupování? Akcie Shopify v silném propadu – Aktuální technická a fundamentální analýza

Krize v internetovém nakupování? Akcie Shopify v silném propadu - Aktuální technická a fundamentální analýza

Krize v internetovém nakupování? Akcie Shopify v silném propadu - Aktuální technická a fundamentální analýza
Zdroj: depositphotos.com

Začátek roku není pro kanadskou společnost a její akcie Shopify, působící v oboru e-commerce, žádná sláva. Její akcie se propadly již o 55 % a možností obratu na cenovém grafu rychle ubývá. Predikuje oslabení akcií Shopify krizi v internetovém nakupování? Proč se akcie tohoto online obchodu vůbec propadají a mohou z levnějších akcií těžit investoři? V tomto článku se pokusíme odpovědět na tyto otázky.

Akciový graf společnosti Shopify
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Tato kanadská společnost, zabývající se elektronickým obchodováním, se rozhodla vzít celý skladový a logistický systém do svých rukou a počátkem nového roku neprodloužila smlouvy se zásadními distribučními a skladovými partnery. Toto rozhodnutí společnosti výstižně komentoval analytik Baird Colin Sebastian.

Baird Colin Sebastian uvedl: "Ve vyvíjejícím se prostředí e-commerce je zcela jasné, že včasné dodávky zboží musí být hlavními cíli, a u Shopify se právě toto ukázalo jako největší slabina."

Velmi negativní reakci na toto dění okolo Shopify v investorech nevyvolala ani tak snaha o restrukturalizaci skladovací a logistické sítě, jako spíše neochota společnosti poskytnout veřejnosti více informací o tomto projektu. Jediné vyjádření, které bylo e-mailovou cestou poskytnuto, bylo od mluvčí Shopify Amy Hufft.

Amy Hufft (mluvčí): "Vylepšujeme SFN (Shopify Fulfillment Network), díky němuž budou dodávky rychlejší, dostupnější a za nižší náklady, což v konečném důsledku ocení jak obchodníci, tak jejich zákazníci."

I přes tento neslavný rozjezd roku, může Shopify na své strategii významně profitovat. V současné době, kdy se zdá, že světová pandemie je na ústupu a svět se pomalu vrací do staronových kolejí, je zaznamenán odliv zákazníků z internetového prostředí, zpět do kamenných prodejen. Shopify nejspíše záměrně zařadili tuto podnikovou restrukturalizaci právě na toto období, kdy se dá očekávat snížení objednávek, což ulehčí realizaci nových logistických řešení.

Technická a fundamentální analýza

Rychlý růst akcií se nyní Shopify nevyplácí. Stejně jako velké množství technologických společností, které v posledních dvou letech zaznamenávaly velmi agresivní nárůst hodnoty svých akcií, mají problém v tom, že cenový graf postrádá jakékoliv supportní zóny, které by redukovaly současnou sílu prodejců. Akcie Shopify zažily takto rychlý a strmý pád, protože první supportní zóna se nacházela na ceně 850 USD, kde rovněž figuruje 61,8 % Fibonacciho retracementu.

Měsíční akciový graf společnosti Shopify
Měsíční akciový graf společnosti Shopify
Zdroj: tradingview.com

Meziroční nárůst tržeb společnosti Shopify byl úctyhodných 71,34 %. Díky takto vysokým ziskům disponuje Shopify dluhem "pouhých" 1,1 miliardy USD, což není v podstatě nic, v porovnání s její téměř 111 miliardovou tržní kapitalizací. Odhady příjmů společnosti jsou velmi pozitivní a očekává se růst zisků ze současných 4,6 miliardy USD v roce 2021 na 6,1 miliardy USD v roce 2022.

Jakožto ještě relativně mladá společnost, která teprve zažívá svůj rozkvět, společnost Shopify nevyplácí akcionářům dividendy.

Závěr

Bylo by k nevíře, že třetí největší kanadská společnost nedokáže naplánovat své kroky a ukončení spolupráce s klíčovými logistickými partnery by byl pouhý výstřelek. Spíše se jedná o velmi dobře naplánovaný a promyšlený tah společnosti, který využívá sníženou poptávku po elektronických nákupech k výstavbě své vlastní logistiky. Díky velmi dobrým obchodním výsledkům může současný akciový propad Shopify znamenat zajímavou investiční příležitost.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo