Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kde budou akcie Nvidia za rok touto dobou?

Ohromující hospodářské výsledky, násobný růst ceny akcií a obrovský vliv na nejeden trh. To vše v poslední době provází Nvidii. Co ale bude dál?

Publikováno
Kde budou akcie Nvidia za rok touto dobou?
Zdroj: depositphotos.com

Dominantní postavení společnosti Nvidia v oblasti čipů pro umělou inteligenci (AI) podporuje nebývalý růst i vysoká očekávání trhu.

Její akcie za poslední rok vzrostly o více než 250 %. Tento prudký nárůst se připisuje pozoruhodnému růstu tržeb a zisků společnosti, který je způsoben vysokou poptávkou po jejích čipech.

Přestože konsenzuální odhady Wall Street naznačují cenový vrchol, 88 % analytiků zůstává býčí a hodnotí akcii jako “Buy” – tedy nákup.

Aktuální vývoj ceny akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Dominance a růst k neuvěření

Dominantní postavení Nvidie podtrhuje její kontrola 98 % trhu s grafickými procesory pro datová centra, jak uvádějí analytici společnosti Wells Fargo.

V posledním fiskálním roce se tržby společnosti vyšplhaly o 126 % a dosáhly 60,9 miliardy dolarů, zatímco upravený zisk na akcii vyletěl o 288 % na 12,96 dolaru.

Klíčovou roli v tomto růstu sehrála vlajková loď společnosti, grafický procesor H100 pro umělou inteligenci, na který se v jednu chvíli kvůli jeho popularitě čekalo 8 až 11 měsíců.

Strategické úsilí o zlepšení dodávek čipů však tyto čekací doby účinně zkrátilo na tři až čtyři měsíce, což dále upevnilo pozici společnosti na trhu.

Do budoucna Nvidia oznámila nadcházející uvedení svých grafických procesorů pro umělou inteligenci založených na architektuře Blackwell, které slibují podstatné zvýšení výkonu a výrazné snížení spotřebu energie.

Očekává se, že tyto pokroky podpoří vysoký podíl společnosti Nvidia na trhu GPU pro datová centra, jehož velikost se odhaduje na 250 miliard dolarů.

Výhled a ocenění

Analytici jsou ohledně budoucnosti Nvidie optimističtí a předpokládají, že do roku 2027 by společnost mohla z prodeje čipů pro umělou inteligenci generovat roční tržby ve výši 300 miliard dolarů.

Nová generace čipu B200 Blackwell s cenou mezi 30 000 a 40 000 dolarů má udržet konkurenční výhodu Nvidie na trhu a vyrovnat se svým přínosem současnému procesoru H100.

Firmy na Wall Street upravily své cílové ceny pro akcie Nvidia směrem nahoru.

Goldman Sachs zvýšila svou cílovou cenu na 1 000 dolarů z 875 dolarů a Wells Fargo zvýšila svůj cíl na 970 dolarů z 840 dolarů.

Odhady analytiků naznačují, že tržby společnosti by se mohly do tří let více než zdvojnásobit, přičemž očekávání růstu zisku jsou rovněž značná, což naznačuje slibný výhled společnosti.

Přestože se akcie společnosti Nvidia obchodují za 75násobek zisku, což je nad pětiletým průměrem 64, výjimečný růst toto ocenění možná ospravedlňuje.

Pokud si společnost udrží svou trajektorii zisků a za rok bude poměr ceny k zisku (P/E) na konzervativnějších 50, mohla by cena jejích akcií stoupnout na 1 250 dolarů, což by představovalo 33% nárůst oproti současným úrovním.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎