Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Hledáte zajímavý zdroj pasivního příjmu? Udržitelný fond s více než 7% dividendou

Udržitelnost může být cestou k vysokým výnosům. Seznamte se s britským fondem Greencoat UK Wind, který vám zajistí skvělý pasivní příjem!

Publikováno
Hledáte zajímavý zdroj pasivního příjmu? Udržitelný fond s více než 7% dividendou
Zdroj: depositphotos.com

Fond Greencoat UK Wind, kótovaný na London Stock Exchange pod tickerem UKW, je významným hráčem v odvětví obnovitelných zdrojů energie ve Spojeném království.

Ztělesňuje udržitelnost a zároveň finanční sílu. Společnost nabízí atraktivní dividendový výnos, který v současné době činí 7,2 %.

Představení Greencoat UK Wind

V jádru strategie fondu Greencoat UK Wind leží hlavně rozmanité portfolio aktiv z oblasti obnovitelných zdrojů energie, které tvoří především větrné farmy doplněné investicemi do bioenergie, solární energie a infrastruktury pro výrobu tepla z obnovitelných zdrojů.

Tato diverzifikace zajišťuje fondu stabilitu a současně podtrhuje komplexní přístup Spojeného království k energetické transformaci.

Po akvizici skotské větrné farmy Dalquhandy o výkonu 42 MW společnost Greencoat UK Wind rozšířila své portfolio na 46 větrných farem s celkovou kapacitou výroby energie přes 1 652 MW.

Tato expanze dokládá její růst a současně i závazek v odvětví obnovitelných zdrojů.

Investice do Greencoat UK Wind

Fond je součástí indexu FTSE 250, má významnou tržní kapitalizaci ve výši 3,17 miliardy liber a vlastní aktiva v oblasti obnovitelných zdrojů energie ve výši 4,91 miliardy liber.

Akcie fondu se v současné době obchodují s 15% slevou vůči čisté hodnotě aktiv (NAV), což pro investory představuje jedinečnou příležitost.

Aktuální vývoj akcií Greencoat UK Wind

Investice do Greencoat UK Wind je v souladu s globálními dekarbonizačními trendy, což z ní činí atraktivní volbu pro ekologicky smýšlející investory, kteří hledají výnosné akcie.

Zisky fondu se za poslední tři roky zvýšily ze 104 milionů liber na 954 milionů liber, což je odrazem obratného řízení a strategických akvizic aktiv.

S hotovostní rezervou ve výši 354 milionů liber je Greencoat UK Wind v dobré pozici, aby využil všechny investiční příležitosti, které se mu naskytnou.

Pokud navíc budete reinvestovat vysokou, čtvrtletně vyplácenou dividendu, postupně zvýšíte svůj podíl a tím získáte i další příjem.

Stane-li se společnost Greencoat UK Wind na příštích 25 až 30 let jedním ze základních kamenů vašeho portfolia, nejenže získáte expozici na ekologicky odpovědnější budoucnost, ale také solidní zdroj pasivního přijmu.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎