Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Co zásadního se za posledních 168 hodin odehrálo ve světě kryptoměn? To nejdůležitější přináší Finex Coin Week.
Nejznámější kryptoměna Bitcoin (BTC) pokračovala po dosažení all-time high v mírné korekci a pohybovala se v pásmu kolem 70 tisíc USD. Na konci týdne se přehoupla přes 69 tisíc USD a její aktuální cena je $59 880.
Bitcoinu se příliš nedotkl komentář jednoho ze zástupců Fedu, který se zmínil, že by americká centrální banka nemusela letos vůbec snižovat úrokové sazby.
To v rámci jednoho dne ovlivnilo cenu amerických akcií. Podle analytiků však BTC lehce reagoval na růst pracovních míst v USA, který v březnu překonal očekávání, a BTC tak mírně poklesl.
Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států amerických (SEC) vyzvala veřejnost, aby se vyjádřila ke 3 navrhovaným fondům obchodovaným na burze (ETFs) s Ethereem (ETH).
Činit tak lze v rámci veřejného připomínkového řízení. Konkrétně se jedná o produkty společností Grayscale Investments, Fidelity a Bitwise.
Krok je součástí standartního postupu pro správce fondů, kteří žádají o schválení ETF. Totéž se dělo i při posuzování žádostí o bitcoinové ETFs.
Konečné rozhodnutí o zmíněných 3 fondech by mělo padnout do konce května. Analytici se však čím dál více přiklání na stranu toho, že Ethereum ETF nebudou schválena a dokonce považují za vhodné, pokud by existoval mezi uvedením bitcoinových ETFs a stejného produktu týkající se ETH byla větší pauza.
Solana (SOL) se potýkala s problémem, který znamenal, že zhruba tři čtvrtiny všech transakcí v síti selhaly. Důvodem je mánie memetokenů na Solaně.
To vyvolalo pozdvižení uživatelů Solany na sociálních sítích, kteří si stěžovali na neúspěšné transakce a zhoršenou uživatelskou zkušenost.
Anatoly Yakovenko, CEO a zakladatel Solana Labs, na sociálních sítích napsal, že závada sníženou funkčnost, selhání transakcí a zpomalení finalizace bloků byla opravena. Implementace dalších klíčových aktualizacích však nemusí být tak rychlá.
dealing with congestion bugs sucks so much more than total liveness failure. the latter is one and done, bug is identified and patched and chain continues. the former has to go through the full release and test pipeline. shipping fast is impossible 😭😭😭
— toly 🇺🇸 (@aeyakovenko) April 5, 2024
Nejpopulárnější decentralizovaná burza (DEX) dle objemu obchodování překonala historický milník. V minulém týdnu společnost oznámila, že celkový objem obchodů, který se uskutečnil přes protokol Uniswap, dosáhl 2 bilionů USD.
Uniswap byl založen v roce 2018 a je jednou z nejdominantnějších platforem DeFi na Ethereu. Jako decentralizovaná burza má open source protokol. Největší centralizované burzy jako jsou Coinbase nebo Binance však podle dat The Block stále zpracovávají výrazně vyšší objemy obchodů než Uniswap.
Singapur se rozhodl 2. dubna pozměnit svůj zákon o platebních službách. Učinil tak, aby zahrnoval regulační dohled nad společnostmi zajišťujícími úschovu kryptoměn a přeshraniční převody finančních prostředků.
Změna je jedním z kroků, který reaguje na neregulované spekulace s kryptoměnami, které zemi zasáhly v roce 2022. Od té doby země pracuje na lepším právním prostředí pro využívání blockchainu. Stát má ambici stát se globálním centrem pro digitální aktiva.
Ve stejném týdnu se objevila v médiích zpráva, že by Evropská komise mohla zavést nová pravidla, která by se týkala decentralizovaných financí (DeFi). Do konce roku vypracuje zprávu, jež posoudí tuto oblast a navrhne konkrétní předpisy.
Zabývat se má hlavně kryptoaktivy, která nemají jasného vydavatele, a prozkoumat regulaci jejich půjčování.
Google podal v minulém týdnu žalobu na skupinu podvodníků s kryptoměnami, kterým se po celém světe povedlo obelhat více než 100 tisíc lidí. Jejich sofistikovaný klam spočíval v tom, že do Google Play nahrávali falešné investiční a kryptoměnové aplikace.
Aplikace byly navrženy tak, že vypadaly jako burzy. Uživatelé žili v domnění, že v aplikaci mají zůstatek a vydělávají na svých tokenech. Procitli až ve chvíli, kdy zjistili, že z daných platforem nemůžou vybírat žádné peníze.
Google pachatele zná a žalobou chce vytvořit precedens, který bude více chránit uživatele. Odkazuje se na to, že podvodníci sdělili společnosti několik nepravdivých informací, aby jim bylo umožněno aplikace do Google Play nahrát.
Které kryptoměny stálo za to v minulém týdnu sledovat? Zajímavý růst vykázala kryptoměna Bitcoin Cash (BCH), která přidala ke své ceně cca 15 %. Růst o téměř 25 % pak zaznamenala kryptoměna Bitget Token (BGB).
Většina tokenů však v minulém týdnu mířila směrem dolů. Pokles zaznamenaly tokeny týkající se umělé inteligence jako Fetch.ai (FET) nebo SingularityNET (AGIX). Obě poklesly o cca 15 %. Uniswap (UNI) navzdory svému historickému milníku zamířil dolů o 12 %.
Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.
Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!
Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.
Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.