Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Schválení Ethereum ETF se jeví jako extrémně nepravděpodobné

SEC je na válečném tažení proti ETH. Odborníci se shodují, že spotové ETF na Ethereum v květnu nejspíš nebude schváleno. Ne všichni v tom vidí problém.

Schválení Ethereum ETF se jeví jako extrémně nepravděpodobné
Zdroj: Depositphotos.com

Možnost schválení spotového fondu obchodovaného na burze (ETF) na Ethereum (ETH) v květnu je nyní nejistá, což vyvolává spekulace v rámci kryptoměnové komunity. Řada odborníku je ohledně schválení skeptická.

SEC jde po Ethereu

Předvolání kryptoměnových společností ze strany SEC za účelem prošetření jejich interakcí s Ethereum Foundation zvýšilo nejistotu kolem schvalovacího procesu, přičemž zjevná neúčast SEC ve vztahu k žadatelům o ETFs pochybnosti ještě umocnila.

Alex Thorn, vedoucí celofiremního výzkumu ve společnosti Galaxy Digital, zdůraznil neobvyklou povahu kroků SEC, zejména s ohledem na dobu, která uplynula od prvotní nabídky mincí (ICO) Etherea v roce 2014.

Po schválení spotových ETFs na Bitcoin (BTC) byly vyhlídky na Ethereum ETF nadějné a cena druhé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace reagovala pozitivně. Nyní se ale situace otočila a Ethereum za zbytkem trhu zaostává.

Vývoj ceny Etherea od schválení BTC ETF

Množí se spekulace, že SEC vyvíjí úsilí o potenciální klasifikaci Etherea jako cenného papíru, což je podpořeno mlčením předsedy Garyho Genslera v této záležitosti.

Upgrade sítě “Merge” v roce 2022, který převedl Ethereum z konsensuálního mechanismu Proof-of-Work na Proof-of-Stake, dále zkomplikoval pohled SEC na Ethereum. Komise vnímá Proof-of-Stake jako systém, který je náchylnější k podvodům a manipulacím.

Navzdory těmto obavám SEC nezabránila spuštění ETFs založených na Ethereum futures v roce 2023, tedy již po přechodu Etherea na Proof-of-Stake.

Spotové ETF však zatím neschválila a rozhodnutí o schválení již dvakrát odložila.

Případná reklasifikace ETH jako cenného papíru by mohla mít dalekosáhlé důsledky pro celý ekosystém kryptoměn a znamenala by výraznou eskalaci donucovacích opatření SEC.

Kapka optimismu

Jiní odborníci s Thornem nesouhlasí a nevidí tolik negativ v případném dalším odkladu ETH ETF.

Například investiční ředitel společnosti Bitwise, Matt Hougan, naznačil, že odklad schválení spotového Ethereum ETF by mohl být prospěšný. Pozdější schválení by podle něj mohlo přinést vyšší příliv prostředků.

Hougan se domnívá, že tradičnímu finančnímu sektoru, zejména Wall Street, by mohl prospět dodatečný čas na plné pochopení a integraci bitcoinových ETFs předtím, než se pustí do dalších kryptoměnových produktů, jako např. ETFs na ethery.

“Období zhruba 8 až 9 měsíců by bylo vhodným časovým rámcem, aby tyto instituce “strávily” nové bitcoinové nabídky,” uvedl.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.