Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Binární opce » Typy binárních opcí » Porovnání druhů opcí (5) – Digital Options (Digitální opce)

Porovnání druhů opcí (5) – Digital Options (Digitální opce)

Porovnání druhů opcí (5) – Digital Options (Digitální opce)

Brokeři nabízí k obchodování hodně druhů binárních opcí: Touch opce a No-Touch opce,klasické střednědobé high-low opce, které nabízí všichni brokeři, KIKO opce od brokera Stockpair, Ladder opce a mnoho dalších.

Ale které z těchto opcí je nejlepší obchodovat? Proč byste si měli vybírat brokera právě podle opcí a expiračních časů, které nabízí? Ve dnešním článku se do hloubky budeme zajímat o digitální opce (digital options), které ve skutečnosti nejsou ničím jiným, než žebříčkovými ladder opcemi.

Digitální binární opce

Jedná se o opce, u kterých si obchodník určuje svoji vlastní strike price a podle toho se mění profit, kterého může dosáhnout. Stejně jako ladder binární opce, digitální opce, které nabízí pouze broker IQ Option, jsou na pochopení lehce složitější, než ostatní typy opcí a proto se budu snažit vše vysvětlit polopaticky. Začnu obrázkem.

Jak už je z obrázku patrné, obchodník si volí svoji vlastní strike price. Jako na žebříku.

Z obrázku můžeme vyčíst, jak obchodování digitálních opcí funguje. Obchodník znovu spekuluje o budoucím vývoji ceny, stejně jako u normálních binárních opcí. Tentokrát již ale není omezen strike price. Může si tedy vybrat, jakou bude chtít použít.

Jak digitální opce fungují?

Koukněme se znovu na obrázek. Z něho můžeme vyčíst následující:

  • Současná cena aktiva na obrázku je 1.12625
  • V oddílech napravo od grafu jsou ceny. 1.1267, 1.1266, 1.1265, atd.
  • Každá z těchto cen po rozkliknutí ukáže jiná procenta (profit)

Obchodování digitálních opcí tedy funguje tak, že máme nějaké předem nastavené strike price a my si můžeme vybrat, kterou použijeme. Tedy spekulujeme o tom, zda konečná cena při expiraci bude vyšší, nebo nižší, než námi vybraná strike cena. To, jaká cena je současná při uzavírání obchodu určuje, jak velký profit my z obchodu dostaneme.

ladder binární opce příklad
Příklad obchodu CALL při obchodování Ladder opcí (výška obchodu $100)

V příkladu na obrázku výše vidíme, jak vše funguje. Tento obrázek je sice použitý na LADDER opce, ale ve skutečnosti je to úplně to samé.

Kdyby byl obrázek reálný graf a my bychom otevřeli obchod s částkou $100 směrem vzhůru, podle žebříku napravo vidíme, že zisk se zvyšuje přímo úměrně podle risku spojeným s jeho získáním. Vyděláme tedy více, pokud věříme, že cena je v silném uptrendu a do expirace se dostane ještě o hodně výše.

Video: Jak digitální opce fungují

Aha, vyzraju na ně!

Někdo z vás by si mohl říct: "Tak to vždy vyberu tu nejvíce spodní hranici, protože šance, že se cena propadne tak moc je téměř nulová! Nemůžu prodělat!"

Ano, tak to sice funguje, ale pokud si zvolíte obchod, který téměř na 100% vyjde, musíte také počítat s tím, že za něj nebudete moc ohodnoceni. Za takový obchod můžete získat ohodnocení okolo 5%. Takže se 100 vsazenými dolary vyděláte pouze 5 dolarů. A riskujete všech 100 – to není moc fér.

Výhody tohoto typu binárních opcí

  • U digitálních opcí můžeme dosáhnout astronomických návratů (i více než 300% zisk)
  • V případě dobrého úsudku a trochy štěstí v některých případech nemůžeme prodělat (použijeme-li dobrý hedging)
  • Oproti ladder opcím ostatních brokerů, u IQ Option digitálních opcí můžeme opci v průběhu odprodat a tím si buď: pojistit profit, nebo zmírnit ztráty.

Nevýhody binárních opcí tohoto typu

  • Na druhou stranu jsou ale vysoce ohodnocené opce i velice rizikové.
  • Je složitější tento typ obchodování pochopit, proto není vhodný pro nováčky

Více informací

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 5 komentářů
Pepino46

Ahoj, mám takový dotaz ohledně digitálních opcí. Všiml jsem si, že mi to jako novinka vyskočilo na telefonu v aplikaci, ale pokud se podívám na svém PC tak tam tyto opce vůbec nevidím a nevidím tam ani pohyby uzavřených obchodů na mobilní aplikaci :-D Mám tam na PC něco špatně? Předem díky moc za info :-)

Štěpán Petřivý

Ahoj,

jsi si jistý že jsi na obou zařízeních přihlášený pod stejným účtem? ;-) A navíc digitální opce, myslím, ještě probíhají vývojem a budou spuštěny brzy.

Pepino46

Ahoj jojo mám zatím jenom jeden účet, na kterém pracuj a vzdělávám se. No pro samouka je to trošku složitější ale snažím se. Každopádně na mobilní aplikaci v tuto dobu vidím Digital opce typu AUD/USD , EUR/USD , GBP/USD, jsou plně funkční, ale jenom na mobilu v PC je nevidím a to ani záznam o pohybu v historii :-D

Štěpán Petřivý

Jak říkám, Pepino, ještě na nich pracují a celkově nejsou ještě na 100% k dispozici. Takhle to bylo např. i s Classical opcemi od IQ Option, když je vydávali před pár měsíci. :-) Stačí si počkat

Pepino46

Přesně tak jak říkáš:)… jsi nejlepší a díky :-)

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo