Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Spoustu novinek nabídl minulý týden v kryptoměnách. Oznámily se nové projekty, nápady a záměry. Pojďte se s námi podívat na to nejdůležitější.
Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.
Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.
V minulém týdne se spustila předregistrace na kryptoměnovou burzu nesoucí jméno DASE. Ta by se chce zaměřit na bližší kontakt s klienty a samozřejmostí by tak měla být podpora v jednotlivých lokálních jazycích. Spuštění burzy proběhne na konferenci BTC Prague, tedy mezi 13. a 15. červnem letošního roku.
Za burzou stojí stejný tým, který provozuje českou směnárnou kryptoměn Anycoin. Jmenovitě se na vývoji podílí programátor a ekonom Marek Kyrsch a Martin Čech, který má zkušenosti i s prací pro společnost Meta.
DASE má nemalé ambice. Chce se stát největší evropsky uznávanou burzou a chce se zaměřit na oblasti, v nichž nachází mezery u aktuálně největších burz.
Nejnovější data informující o počtu připojených adres k největší decentralizované burze Uniswap prozradila, že počet peněženek, které s protokolem alespoň jednou interagovaly, vzrostl ze 3,03 milionu v květnu 2023 na 7,26 milionu nyní (o rok později). To znamená nárůst o skoro 140 %!
Nárůst počtu peněženek následuje další milníky, které platforma překonává. Na začátku dubna se jí povedlo překonat 2 biliony USD v celkovém objemu obchodů.
Úspěch však s sebou přináší také větší zájem regulatorních orgánů. Americká komise pro cenné papíry (SEC) má v úmyslu burzu žalovat. Za co? Přečtěte si níže:
Vodafone uvažuje o zajímavé novince. Mohl by integrovat kryptoměnové peněženky se SIM kartami. Podle společnosti se do konce roku 2030 bude používat na světě asi 8 miliard chytrých telefonů. Do stejného roku by měl podle Vodafone narůst počet kryptoměnových peněženek na 5,6 miliard.
A Vodafone v těchto číslech vidí obrovskou příležitost. Technicky by se měla SIM karta propojit s digitální identitou, s blockchainem a měla by využívat speciální zabudovanou kryptografii. Další detaily zatím nejsou známy.
Nejedná se o jedinou novinku, kterou Vodafone v poslední době oznámil. Na začátku letošního roku uzavřel strategické partnerství s Microsoftem, jehož cílem je přinést svým zákazníkům služby založené na umělé inteligenci.
Kryptoměnová burza Coinbase začala podporovat funkci Lightning Network pro Bitcoin (BTC). Jedná se o transakční síť, která funguje nad robustní sítí Bitcoinu, nejlépe zabezpečným blockchainem světa, a lze si ji představit jako síť druhé vrstvy. Umožňuje převádět BTC rychleji a levněji než při klasických transakcích.
Převody pomocí Lightning Network mohou probíhat na rozdíl od klasických převodů okamžitě, naproti tomu bloky v bitcoinové síti se tvoří průměrně každých 10 minut a odesílatel, pakliže nedá vysoký transakční poplatek, nemá žádnou jistotu, že právě jeho transakce bude do příštího bloku zařazena.
Coinbase bude odesílatelům účtovat poplatek za zpracování ve výši 0,1 % z částky převodu. Lightning využívá již řada jejích největších konkurentů, od roku 2022 např. Kraken a od července 2023 i Binance.
Starting today, support for the Lightning Network via @lightspark will begin rolling out.
Enjoy instant, low-cost BTC transfers.
Learn more: https://t.co/6YPiWgIyyf pic.twitter.com/ufOhO7Qe7i
— Coinbase 🛡️ (@coinbase) April 30, 2024
V Hongkongu se od 1. května dá investovat do bitcoinových i ethereových burzovně obchodovaných fondů (ETFs). A jak se jim vedlo? První den zaznamenaly fondy příliv ve výši 240 milionů USD. Druhý však do fondů zamířilo jen 10 milionů USD.
Bitcoinové ETFs byla tématem i v USA. Tam zaznamenaly fondy minulou středu rekordně velký odliv ve výši 564 milionu USD.
Cenové pohyby kryptoměn směrem vzhůru v minulém týdnu nebyly nějak výrazné. Za zmínku však stojí memetokeny Pepe (PEPE) a dogwifhat (WIF), které zaznamenaly nárůst o cca 20 %. Také Worldcoin (WLD) se trochu vzpamatoval z propadu a zkorigoval svoji cenu o 20 % vzhůru.
Na opačném pólu se toho také příliš nedělo. Smartchain Sui (SUI) si pohoršil přibližně o 10 %, o 7 % se potom propadl Uniswap (UNI).
Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.
Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.
Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.
Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.