Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Akcie » Změna na pozici nejbohatšího člověka planety! Bernard Arnault, vlastník Louis Vuitton, střídá Bezose

Změna na pozici nejbohatšího člověka planety! Bernard Arnault, vlastník Louis Vuitton, střídá Bezose

Změna na pozici nejbohatšího člověka planety! Bernard Arnault, vlastník Louis Vuitton, střídá Bezose
Zdroj: icdn.sempremilan.com

Bernard Arnault, který je spolu se svou rodinou většinovým vlastníkem koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH), je nově nejbohatším člověkem světa. Dle nejnovější aktualizace žebříčku nejbohatších lidí světa magazínu Forbes předstihl zakladatele Amazonu, Jeffa Bezose. Nutno říct, že nynější rozdíl mezi těmito dvěma miliardáři nečiní ani miliardu dolarů, takže se může jejich pořadí v relativně krátkém čase měnit v závislosti na vývoji jejich akcií.

Předseda představenstva a generální ředitel konglomerátu, který vyrábí a prodává luxusní zboží, se spolu se svou rodinou dostal do čela žebříčku globálních miliardářů díky růstu hodnoty jmění na 186,2 miliardy dolarů. Bernard Arnault si tak na koronavirovou pandemii rozhodně nemůže stěžovat, když jeho čisté jmění za posledních 14 měsíců vzrostlo už o 117 miliard dolarů.

Investice do vlastní společnosti se vyplatila

Francouzský podnikatel a investor v uplynulých měsících (mimo jiné) investoval 538 milionů dolarů do společnosti, v jejímž čele stojí.

V lednu 2021 pak LVMH uzavřelo historicky největší akvizici v oblasti luxusní módy, když převzala největšího amerického výrobce šperků Tiffany & Co. za 15,8 miliardy dolarů.

Bernard Arnault předstihl na druhém místě žebříčku největších boháčů Elona Muska, poté co koncern Louis Vuitton Moet Hennessy vykázal rekordní tržby za první čtvrtletí roku 2021 ve výši 14 miliard eur, což představovalo meziroční růst tržeb o 32 %. Akcie LVMH na tuto zprávu reagovaly skutečně výrazným růstem (viz níže).

Vývoj ceny akcií LVMH za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf

Nyní se tedy francouzský rodák přetahuje o pozici nejvyšší a má slušnou šanci na ni spočinout delší dobu. Akcie LVHM totiž v minulém roce rostly velmi výrazným tempem navzdory tomu, že koncernu v roce 2020 poklesly tržby v meziročním srovnání s rokem 2019 o více než 17 %. Skupina luxusních módních značek doplatila na globální pandemii, která vedla k uzavření řady obchodů po celém světě a po nějakou dobu byly odstaveny i výrobní závody společnosti.

V letošním roce tak můžeme se zlepšující se situací očekávat značné oživení růstu tržeb LVMH, což koneckonců naznačil už první kvartál letošního roku.

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo