Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Změna na pozici nejbohatšího člověka planety! Bernard Arnault, vlastník Louis Vuitton, střídá Bezose

Publikováno
Změna na pozici nejbohatšího člověka planety! Bernard Arnault, vlastník Louis Vuitton, střídá Bezose
Zdroj: icdn.sempremilan.com

Bernard Arnault, který je spolu se svou rodinou většinovým vlastníkem koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH), je nově nejbohatším člověkem světa. Dle nejnovější aktualizace žebříčku nejbohatších lidí světa magazínu Forbes předstihl zakladatele Amazonu, Jeffa Bezose. Nutno říct, že nynější rozdíl mezi těmito dvěma miliardáři nečiní ani miliardu dolarů, takže se může jejich pořadí v relativně krátkém čase měnit v závislosti na vývoji jejich akcií.

Předseda představenstva a generální ředitel konglomerátu, který vyrábí a prodává luxusní zboží, se spolu se svou rodinou dostal do čela žebříčku globálních miliardářů díky růstu hodnoty jmění na 186,2 miliardy dolarů. Bernard Arnault si tak na koronavirovou pandemii rozhodně nemůže stěžovat, když jeho čisté jmění za posledních 14 měsíců vzrostlo už o 117 miliard dolarů.

Investice do vlastní společnosti se vyplatila

Francouzský podnikatel a investor v uplynulých měsících (mimo jiné) investoval 538 milionů dolarů do společnosti, v jejímž čele stojí.

V lednu 2021 pak LVMH uzavřelo historicky největší akvizici v oblasti luxusní módy, když převzala největšího amerického výrobce šperků Tiffany & Co. za 15,8 miliardy dolarů.

Bernard Arnault předstihl na druhém místě žebříčku největších boháčů Elona Muska, poté co koncern Louis Vuitton Moet Hennessy vykázal rekordní tržby za první čtvrtletí roku 2021 ve výši 14 miliard eur, což představovalo meziroční růst tržeb o 32 %. Akcie LVMH na tuto zprávu reagovaly skutečně výrazným růstem (viz níže).

Kupte si akcie MC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nyní se tedy francouzský rodák přetahuje o pozici nejvyšší a má slušnou šanci na ni spočinout delší dobu. Akcie LVHM totiž v minulém roce rostly velmi výrazným tempem navzdory tomu, že koncernu v roce 2020 poklesly tržby v meziročním srovnání s rokem 2019 o více než 17 %. Skupina luxusních módních značek doplatila na globální pandemii, která vedla k uzavření řady obchodů po celém světě a po nějakou dobu byly odstaveny i výrobní závody společnosti.

V letošním roce tak můžeme se zlepšující se situací očekávat značné oživení růstu tržeb LVMH, což koneckonců naznačil už první kvartál letošního roku.

Poznámka

Pokud vás zajímá více informací nejenom o zmíněných, ale i dalších velikánech investičního a finančního světa, navštivte naši rubriku slavných investorských osobností.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎