Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Proč miliardáři investují do luxusních podzemních bunkrů? Vědí něco, co my ne?

Nejbohatší lidé světa skupují ostrovy a investují do luxusních podzemních bunkrů! Co je k tomu vede? Čeká nás snad konec světa? Nebo se jedná o promyšlenou investici?

Proč miliardáři investují do luxusních podzemních bunkrů? Vědí něco, co my ne?
Zdroj: deeply.cz

Nejbohatší lidé na světě, včetně technologických magnátů, jako je Mark Zuckerberg (generální ředitel společnosti Meta), v posledních letech skupují pozemky na ostrovech a investují do výstavby luxusních podzemních bunkrů a pevností.

Tyto stavby, které pravděpodobně mají zajistit bezpečí a pohodlí během případné globální krize, přitahují pozornost veřejnosti a vyvolávají diskuse o motivaci k tak propracovaným přípravám.

Tento trend navíc také představuje odklon od tradičního pojetí bunkrů pro přežití, protože vedle bezpečnosti klade důraz na luxus a styl.

Vývoj ceny akcií Meta za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Plán B pro případ vyhrocení konfliktů ve světě

Výrazný nárůst výstavby bunkrů majetnými lidmi lze přičíst řadě faktorů. Pandemie covid-19 přiměla mnohé, zejména bohaté, k přehodnocení plánů připravenosti na mimořádné události.

Kromě toho pokračující geopolitické napětí, jako je konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem, oživilo obavy z katastrofických událostí, jako je jaderná válka. Tyto obavy pravděpodobně přispěly k rostoucí poptávce po bezpečných útočištích mezi elitou.

Luxusní sídla za miliardy

Například miliardáři jako Mark Zuckerberg či Oprah Winfreyová si pořizují luxusní sídla s bezpečnostními opatřeními na odlehlých ostrovech a připravují se tak na potenciální globální krizi.

Zuckerberg staví na havajském ostrově Kauai rozsáhlý komplex s podzemními kryty (o rozloze 5,5 kilometrů čtverečních), zatímco Winfreyová a Larry Ellison (CEO společnosti Oracle) vlastní obří pozemky na Havaji. Někteří, jako Sam Altman a Peter Thiel (zakladatelé Open AI), preferují Nový Zéland.

Motivace za těmito investicemi může být strach z apokalypsy nebo prostě fakt, že všichni tito lidé mají dostatek financí na to, aby si mohli takový luxus dovolit. Například Zuckerbergův komplex je ceněn na 400 milionů dolarů, což v poměru k jeho bohatství není tak významná částka.

V porovnání s českou domácností s majetkem 10 milionů korun by to odpovídalo investici do bunkru ve výši 20 tisíc korun.

Jedná se o investice se snahou diverzifikovat

Bohatí lidé investují do bunkrů a vytvářejí soběstačné ekosystémy, které ovládají jako středověký feudál, aby se ochránili před potenciálními riziky.

Miliardáři si uvědomují, že přežití závisí na schopnosti ovládat vlastní ekosystém, nikoliv jen na skrýši v zemi. Při správném pochopení se jedná vlastně o investování se snahou o diverzifikaci.

Mezi jednou z nejznámějších firem, zaměřujících se na stavbu bunkrů, je původem česká firma Oppidum. Ve svém portfoliu má i stavbu luxusního protiatomového krytu u Prahy. Nejlevnější komplexy nabízí s cenovkou od 190 milionů korun.

Fascinace veřejnosti těmito stavbami je pochopitelná, protože nabízejí pohled na životní styl a strategie přežití ultrabohatých. Kromě toho mohou činy těchto jednotlivců sloužit jako indikátory širších společenských a ekonomických změn.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.