Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

AI tokeny rostou zběsile o stovky procent. Horečku odstartovala OpenAI

Tokeny související s AI zažívají v posledních dnech strmý nárůst. Důvodem je představení nové modelu Sora od společnosti Open AI.

Publikováno
AI tokeny rostou zběsile o stovky procent. Horečku odstartovala OpenAI
Zdroj: depositphotos.com

Optimismus ohledně segmentu umělé inteligence se propisuje i do sektoru kryptoměn. Děje se tak už od loňského roku a očekává se, že tento trend bude pokračovat i v letošním roce. Tokeny, které s AI souvisí, zaznamenají výrazné cenové pohyby.

Společnost Open AI představila minulý týden model Sora, který má sloužit ke generování videí. Jedná se o velký posun v technologii generování videa, model totiž dokáže vytvářet videa s vysokým rozlišením těžko rozeznatelná od reality.

Na představení ihned reagoval Worldcoin (WLD), projekt, který má stejného šéfa jako OpenAI – Sama Altmana. Cena WLD se ještě před týdnem pohybovala lehce kolem 3 USD, během dneška se obchodovala kolem 7 USD.

Na Soru reagovaly i další tokeny. Celý sektor AI tokenů mezi 18. a 19. únorem narostl v průměru o 7,7 %. Index CoinDesk 20, benchmark pro největší a nejlikvidnější kryptoměny, se zase za posledních 5 dnů zvýšil skoro o 11 %.

Jak reagovaly jednotlivé tokeny?

Kryptoměna SingularityNET (AGIX) získala za poslední týden 70 % a nyní hodnota jednoho tokenu přesáhla 0,5 USD. Ještě před týdnem to bylo 0,3 USD.

SingularityNET je projekt, který se snaží propojit umělou inteligenci s technologií blockchain. Jedná se o decentralizované AI tržiště, které zvyšuje výkonnost blockchainu tím, že umožňuje neomezený přístup k algoritmům a aplikacím. Hlavním cílem projektu je vytvoření obecné umělé inteligence (AGI).

Token Fetch.ai (FET) nabral za poslední týden více než 40 %. Jeho cena se nyní pohybuje kolem 1 USD. Raketový růst znamenal, že Fetch.ai přidával i 10 % denně.

Fetch.ai se zaměřuje na automatizaci rutinních úloh za pomoci umělé inteligence. Díky kombinaci AI a blockchainu dochází k optimalizaci služeb. FET je potom token, který v rámci tohoto systému slouží jako platidlo.

Růst zaznamenala i další kryptoměna – Ocean Protocol (OCEAN). Ta si polepšila za posledních 7 dnů o více než 40 %.

Ocean je open-source protokol, který má za cíl umožnit firmám a jednotlivcům vyměňovat si a zpeněžovat data a služby, které jsou na datech založeny. Je postaven na blockchainu a využívá tzv. datatokeny, které brání v přístupu k datovým sadám. Tokeny jsou potom zaplaceny uživateli, kteří potřebují přístup k informacím.

Stejně jako Ocean Protocol se pohyboval i The Graph (GRT) a v minulém týdnu přidal na své hodnotě kolem 40 %. The Graph je software s otevřeným zdrojovým kódem, který se používá ke shromažďování, zpracování a ukládání dat z různých blockchainových aplikací.

Má sloužit k usnadnění vyhledávání informací. V podstatě takový krypto-Google. Kryptoměna GRT se používá jako platidlo v rámci sítě.

Svezli jste se na AI vlně ať už s Wolrdcoinem (WLD), nebo tokeny AGIX, FET, OCEAN či GRT? A jde o bublinu nebo AI tokeny i nadále porostou?

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.