Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Peníze investorů na Degiro budou nově na klasickém hotovostním účtu, namísto fondu peněžního trhu – Co to znamená pro investory?

Peníze investorů na Degiro budou nově na klasickém hotovostním účtu, namísto fondu peněžního trhu – Co to znamená pro investory?

Peníze investorů na Degiro budou nově na klasickém hotovostním účtu, namísto fondu peněžního trhu - Co to znamená pro investory?
Zdroj: depositphotos.com

U jednoho z nejoblíbenějších evropských brokerů Degiro nastávají v poslední době významné změny, kterými se snaží odpovědět na kroky konkurence a stát se ještě zajímavější volbou pro investory do akcií či ETF. Broker zavádí nulové provize u nákupu některých aktiv a změn dostála celá poplatková struktura, o čemž jsme vás informovali v tomto článku: Degiro zavádí nulovou provizi! Investoři se ji dočkají již koncem listopadu. Zrušení provizí a změny v poplatcích však nejsou jediné novinky, které Degiro pro investory připravilo.

V loňském roce začalo Degiro nabízet klientům osobní bankovní IBAN účet u flatexDEGIRO Bank AG. Tento hotovostní účet je náhradou za fondy peněžního trhu, které Degiro nabízelo pro „uložení“ neinvestované hotovosti.

O novince Degiro informovalo v mailu své klienty následovně: „Již nějakou dobu jste měli možnost založit si hotovostní účet prostřednictvím svého účtu Degiro. V případě, že jste tak dosud neudělali, zřídíme vám nyní hotovostní účet v souladu s našimi obchodními podmínkami. Veškeré peněžní prostředky ve fondu peněžního trhu budou automaticky převedeny na váš nově otevřený hotovostní účet. V případě, že se nám nepodařilo otevřít váš hotovostní účet (např. z důvodu chybějících údajů), převedeme vaši peněžní pozici zpět na váš bankovní účet uvedený v registraci. Naše servisní oddělení vás poté bude kontaktovat.“

Přečtěte si naši recenzi brokera Degiro

Favorit redakce
Investování zahrnuje rizika ztrát.
  • Podporuje CZK
  • Umožňuje obchodování akcií
  • Neumožňuje obchodování kryptoměn
  • "Nízké poplatky" nemusí být v některých případech až tak nízké
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Co tato změna pro investory znamená?

Fondy peněžního trhu (včetně toho, který využívalo k „uložení“ peněz investorů Degiro) jsou typem podílových fondů. Sdružují peníze mnoha jednotlivců a investují do vysoce kvalitních krátkodobých cenných papírů.

I když se technicky jedná o investice, fungují spíše jako bankovní účty, protože jsou velmi likvidní.

Fondy peněžního trhu nepřináší tak vysoké výnosy jako investice na akciovém trhu, ale nesou s sebou mnohem menší riziko a stále mají tendenci dosahovat lepších výnosů než spořicí účet. Právě protože se jedná o investiční nástroj, je třeba zisk z tohoto fondu uvádět do daňového přiznání. Pokud tak chtěli klienti Degiro v minulosti vyplňovat daňové přiznání skutečně poctivě, mohlo jim právě uložení neinvestovaných peněz v tomto podílovém fondu značně znepřehlednit a znepříjemnit podání daňového přiznání.

Držení peněz v rámci fondu peněžního trhu zkrátka nebylo stejné, jako držení hotovosti na bankovním účtu, to už ale neplatí. Převodem peněžních zůstatků na klasické bankovní účty tak odpadá investorům na platformě Degiro jedna z nepříjemností. Tento broker se tak po nejnovějších změnách stává pro řadu investorů ještě atraktivnější.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo