Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Peníze investorů na Degiro budou nově na klasickém hotovostním účtu, namísto fondu peněžního trhu – Co to znamená pro investory?

Publikováno
Peníze investorů na Degiro budou nově na klasickém hotovostním účtu, namísto fondu peněžního trhu – Co to znamená pro investory?
Zdroj: depositphotos.com

U jednoho z nejoblíbenějších evropských brokerů Degiro nastávají v poslední době významné změny, kterými se snaží odpovědět na kroky konkurence a stát se ještě zajímavější volbou pro investory do akcií či ETF. Broker zavádí nulové provize u nákupu některých aktiv a změn dostála celá poplatková struktura, o čemž jsme vás informovali v tomto článku: Degiro zavádí nulovou provizi! Investoři se ji dočkají již koncem listopadu. Zrušení provizí a změny v poplatcích však nejsou jediné novinky, které Degiro pro investory připravilo.

V loňském roce začalo Degiro nabízet klientům osobní bankovní IBAN účet u flatexDEGIRO Bank AG. Tento hotovostní účet je náhradou za fondy peněžního trhu, které Degiro nabízelo pro „uložení“ neinvestované hotovosti.

O novince Degiro informovalo v mailu své klienty následovně: „Již nějakou dobu jste měli možnost založit si hotovostní účet prostřednictvím svého účtu Degiro. V případě, že jste tak dosud neudělali, zřídíme vám nyní hotovostní účet v souladu s našimi obchodními podmínkami. Veškeré peněžní prostředky ve fondu peněžního trhu budou automaticky převedeny na váš nově otevřený hotovostní účet. V případě, že se nám nepodařilo otevřít váš hotovostní účet (např. z důvodu chybějících údajů), převedeme vaši peněžní pozici zpět na váš bankovní účet uvedený v registraci. Naše servisní oddělení vás poté bude kontaktovat.“

Přečtěte si naši recenzi brokera Degiro

Favorit redakce

Investování zahrnuje rizika ztrát.
Výhody
  • Dostupnost tisíců akcií, ETF, dluhopisů a derivátů obchodovaných na hlavních světových burzách
  • Díky začlenění do banky flatexDEGIRO Bank AG poskytuje broker vysokou míru finanční bezpečnosti
Nevýhody
  • Díky absenci demo účtu se uživatelé nemohou platformu vyzkoušet bez rizika
  • Zdanění českých dividend 35% sazbou

Co tato změna pro investory znamená?

Fondy peněžního trhu (včetně toho, který využívalo k „uložení“ peněz investorů Degiro) jsou typem podílových fondů. Sdružují peníze mnoha jednotlivců a investují do vysoce kvalitních krátkodobých cenných papírů.

I když se technicky jedná o investice, fungují spíše jako bankovní účty, protože jsou velmi likvidní.

Fondy peněžního trhu nepřináší tak vysoké výnosy jako investice na akciovém trhu, ale nesou s sebou mnohem menší riziko a stále mají tendenci dosahovat lepších výnosů než spořicí účet. Právě protože se jedná o investiční nástroj, je třeba zisk z tohoto fondu uvádět do daňového přiznání. Pokud tak chtěli klienti Degiro v minulosti vyplňovat daňové přiznání skutečně poctivě, mohlo jim právě uložení neinvestovaných peněz v tomto podílovém fondu značně znepřehlednit a znepříjemnit podání daňového přiznání.

Držení peněz v rámci fondu peněžního trhu zkrátka nebylo stejné, jako držení hotovosti na bankovním účtu, to už ale neplatí. Převodem peněžních zůstatků na klasické bankovní účty tak odpadá investorům na platformě Degiro jedna z nepříjemností. Tento broker se tak po nejnovějších změnách stává pro řadu investorů ještě atraktivnější.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.