Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Degiro zavádí nulovou provizi! Investoři se ji dočkají již koncem listopadu

Publikováno
Degiro zavádí nulovou provizi! Investoři se ji dočkají již koncem listopadu
Zdroj: depositphotos.com

Jeden z nevětších brokerů na evropském trhu Degiro zavede od 22. listopadu nulovou provizi u všech obchodů. V návaznosti na to změní i výši a strukturu některých poplatků. Broker chce tímto krokem zvýšit svoji konkurenceschopnost a přilákat nové uživatele.

Nulová provize bude zavedena od 22. listopadu

Degiro poprvé pro evropské uživatele zavede takzvanou nulovou provizi, kdy si nebude u obchodů účtovat žádnou provizi. Jeho uživatelé tedy budou moci obchodovat více než 5 000 amerických akcií od předních amerických burz NASDAQ a NYSE mnohem levněji než u konkurence.

Investoři budou moci začít obchodovat s nulovou provizí již od dnešního dne, tj. 22. listopadu. Zároveň s ní Degiro zavede i fixní poplatek ve výši 0,50 EUR u každého obchodu, který bude sloužit jako kompenzace za externí náklady. Ještě výhodnější podmínky připravuje pro uživatele z Francie, Španělska, Portugalska, Itálie, Švédska a Dánska, kde budou moci obchodovat bez provize i všechny ETF.

Přečtěte si naši recenzi brokera Degiro

Investování zahrnuje rizika ztrát.

Změní se i výše a struktura jednotlivých poplatků

Spolu se zavedením nulové provize se Degiro rozhodlo změnit i výši a strukturu některých poplatků. Nově bude například zaveden fixní poplatek u obchodů na Pražské burze, kde si bude účtovat 20 Kč u akcií a 2 EUR u ETF. Změna bude i u transakčního poplatku u opcí a futures, který bude činit 0,75 EUR.

V sazebníku poplatků se objeví i fixní poplatek za obchodování na jiných burzách:

  • burza Tradegate a evropské burzy – 3,90 EUR
  • asijsko-pacifické burzy – 5 EUR
  • transakce spojené s dluhopisy – 2 EUR

Naopak se nic nezmění u poplatků za obchodování forexu, jehož výše je stanovena na 0,25 %, čímž se řadí mezi jedny z nejnižších poplatků na trhu. Stejná zůstane i nabídka základních ETF, které bude možné i nadále obchodovat bez jakýchkoli poplatků. Všechny změny budou platné od 20. prosince letošního roku. Výši jednotlivých poplatků si můžete zkontrolovat zde.

Degiro chce zvýšit svoji konkurenceschopnost

Podle CEO Franka Niehage se tímto krokem Degiro snaží změnit tvář moderního online obchodování v Evropě. Uživatelé si tak budou moci užít obchodování za jedny z nejnižších cen na trhu, a to s plnou transparentností, aniž by nějak utrpěla kvalita jím nabízených služeb. Degiro si totiž plně uvědomuje, že není jedinou vedoucí platformou na evropském trhu. Odstraněním provizí, chce docílit vyšší konkurenceschopnosti a tím navýšit i svoji možnou profitabilitu.

Společnost chce zároveň přetáhnout část uživatelů od menších platforem, které sice nabízí obchodování bez provize, ale kvalita služeb a nabízených investičních instrumentů se nedá rovnat s tou u Degiro. Samotné vedení tento krok považuje za revoluční a věří, že během následujících měsíců přiláká mnohem více nových klientů, jejichž počet se v současnosti pohybuje okol 1,25 milionu.

Líbil se vám tento článek?
5
1

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎