Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Je LUNA zpátky? Terra a Do Kwon uzavřeli dohodu s americkými úřady

Věrným fanouškům ekosystému Terra, jehož krach způsobil pád kryptoměnového trhu na jaře roku 2022, nyní svitla naděje, že by projekt mohl být očištěn. A kryptoměna vzrostla o 35 %.

Je LUNA zpátky? Terra a Do Kwon uzavřeli dohodu s americkými úřady
Zdroj: binance.com/square

V pozdní čtvrteční odpoledne našeho času přišla na kryptoměnové trhy zpráva, že společnost Terraform Labs a její spoluzakladatel Do Kwon, který nyní čelí trestnímu stíhání z podvodu a dalších skutků, dosáhli spolu s americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) “principiálního vyrovnání” v občanskoprávním sporu.

Podání pro okresní soud pro jižní obvod New Yorku odkazuje na telefonickou konferenci z 29. května, jíž byli přítomni právní zástupci všech stran. Naplánovaná jednání před občanskoprávním soudem byla na základě dohody zrušena, jelikož strany informovaly soud, že “v zásadě dosáhly smíru”.

Nyní musí k uznání smíru podat potřebnou formální dokumentaci, a to do 12. června.

Jak to vypadá s případem nyní?

Ani přesně 2 roky po krachu celého ekosystému nespěje trestní stíhání hlavní tváře projektu, Do Kwona, ke konci. 32letý podnikatel se v současné době nachází v Černé Hoře, kde stále čeká na vydání do USA nebo Jižní Koreje. V obou státech čelí trestnímu stíhání.

Ceny kryptoměn Terra Luna Classic (LUNC) i Terra Luna (LUNA) po oznámení novinky prudce povyrostly. První, starší a původní mince LUNC krátce po oznámení připsala 15 %, než zkorigovala svůj růst, a druhá mince LUNA, kterou obdrželi původní vlastníci LUNC po jejím krachu a má na LUNC navázat, dokonce kolem 35 %.

Aktuální cena
Změna
Terra Luna Classic / LUNC
Načítání
Načítání
Načítání
Terra / LUNA
Načítání
Načítání
Načítání

Je LUNA zpátky?

Odpověď je poměrně jednoduchá – není. Ať už původní Terra Classic (LUNC) nebo nová Terra (LUNA), projekt jako celek má natolik pošramocenou pověst, že už jej nikdo nebere vážně. Reakce ceny na pozitivní novinku bohužel neznamená změnu trajektorie mincí, které vůči ostatním kryptoměnám dlouhodobě ztrácí.

Info

Oproti Bitcoinu (BTC) ztratila LUNC za poslední rok 43 % a LUNA 68 %.

Jedná se tak pouze o spekulaci scalpujících obchodníků, kteří chtěli využít toho, že se k jednoznačně pozitivní zprávě dostali jako první.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.