Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 Kryptoměny » Terra Luna Classic

Kryptoměna Terra Luna Classic (LUNC) - Kurz, cena, graf vývoje, kde koupit

Graf kurzu Terra Luna Classic (LUNC)

Kurz LUNC
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
BTC
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Kalkulačka: LUNC to CZK

LUNC
CZK
CZK
USD
EUR

Informace o kryptoměně Terra Luna Classic (LUNC)

Kryptoměna Terra Luna Classic (LUNC) byla původně pojmenována jako Terra s tickerem LUNA. Jednalo se dříve o jednu z největších kryptoměn podle tržní kapitalizace s velkým ekosystémem zahrnujícím masivní hodnoty uzamčených finančních prostředků v různých DeFi protokolech. Je algoritmicky navázána na stablecoin UST.

V první polovině května roku 2022 se cena stablecoinu UST začala vychylovat. Algoritmická vazba na cenu jednoho dolaru spoléhala na motivaci arbitrážních obchodníků. Na začátku května ovšem došlo k celkovému razantnímu poklesu kryptoměnového trhu a velkým výběrům z Anchor Protocolu. Jedná se o DeFi protokol vytvořený speciálně za účelem stakingu UST.

Nabídka mincí LUNC (tehdy ještě LUNA) se vychýlila z běžných hodnot a začala astronomicky růst. To negativně ovlivnilo cenu UST, během pár dní se stablecoin propadl až na hodnoty kolem 10 centů. V době psaní článku se jeho cena pohybuje velmi blízko nuly.

Doznívání katastrofy

Během klesání kryptoměn LUNC i UST téměř na nulu se Luna Foundation Guard společně s představitelem Do Kwonem snažila situaci řešit. Návrhů bylo hodně – od finančních injekcí z rezerv LFG až po návrhy pro úpravu kódu obou kryptoměn pomocí níž chtěli dostat nabídku mincí LUNC zpět do normálu.

Nic nepomohlo a posledním krokem, ke kterému se zakladatelé rozhodli, bylo kompletní odstřihnutí UST a založení nového blockchainu pro kryptoměnu LUNA. 28. května 2021 tedy vznikla kompletně nová kryptoměna nesoucí původní název Terra (LUNA).

Kryptoměna LUNC reprezentující původní blockchain Terry tu s námi bude dál, nicméně kvůli extrémní nabídce mincí v řádu trilionů se její cena bude pravděpodobně už navždy vznášet lehce nad nulou.

Často kladené otázky a odpovědi (FAQ)

1️⃣ Co je to kryptoměna Terra Luna Classic (LUNC)?
Kryptoměna Terra Classic (LUNC) je původním blockchainem ekosystému Terra, což dokládá její původní název, jenž zní Terra (LUNA). Jedná se o L1 blockchain podporující smart kontrakty a tedy budování ekosystému DeFi skrze decentralizované aplikace. Do května roku 2022 byly také zásadním zaměřením celého ekosystému Terra algoritmické stablecoiny, respektive jeho stablecoin UST, nyní již USTC.

Po pádu algoritmického stablecoinu USTC v květnu roku 2022 byla o všem ke dnu stažena i cena tehdejší kryptoměny LUNA, nyní LUNC. Kvůli pevně dané vazbě se stablecoinem USTC se vývojářům nedařilo efektivně regulovat množství mincí v oběhu, proto bylo nakonec přistoupeno ke tvorbě nového blockchainu a spuštění nové kryptoměny LUNA. Původní kryptoměna Terra, o níž pojednává tento článek, byla přejmenována na Terra Classic (LUNC), její blockchain ovšem stále běží.

2️⃣ Jaký je kurz kryptoměny Terra Luna Classic (LUNC)?
Momentálně je kurz kryptoměny Terra Luna Classic přibližně 0,0021 Kč ($0,000094). Kurz se ale v jeden moment na všech směnárnách a burzách liší z důvodu různých poplatků, ale také z důvodu různé poptávky.

Celý princip je jednoduchý. Hodnota (cena) kryptoměny Terra Luna Classic se vytváří stejně jako hodnota zlata, akcií nebo jakéhokoli jiného produktu. Důležitá je tedy nabídka a poptávka. To, kolik jsou lidé za mince LUNC ochotni zaplatit, tvoří jejich cenu.

Terra Luna Classic je silně poznamenána negativními událostmi z května roku 2022, proto jejímu ekosystému důvěřuje už méně obchodníků. Perspektivní budoucnost blockchainu kryptoměny LUNC dále sráží i skutečnost, že se i samotná komunita vlastního ekosystému orientuje mnohem více na nově spuštěný blockchain kryptoměny LUNA.

3️⃣ Kde je možné Terra Luna Classic koupit?
Terra Luna Classic a další kryptoměny je nejsnazší koupit na online kryptoměnových směnárnách. Na většině českých směnáren ovšem naleznete coin s tickerem LUNA, jenž nyní symbolizuje kryptoměnu s novým blockchainem. LUNC, tedy kryptoměnu s původním blockchainem, stále nabízí k nákupu např. Anycoin, byť je na stránce s nákupem nesprávně označena jako LUNA. Nákup většinou probíhá jednoduše a rychle.

Kryptoměnu Terra Luna Classic je také možno koupit na kryptoměnových burzách, které však obvykle požadují ověření totožnosti obchodníka (tzv. KYC) např. pomocí výpisu z účtu nebo fotografií dokladu prokazující totožnost. LUNC naleznete např. na burzách jako Binance, OKX, Bitfinex, KuCoin nebo Kraken.

Terra Luna Classic (LUNC)
Terra Luna Classic (LUNC) je původní blockchain kryptoměny Terra (LUNA). Po pádu Terry a jejího stablecoinu UST v první polovině května roku 2021 vznikla nová kryptoměna LUNA, skrze níž ekosystém Terra s jeho komunitou žije dál.

Více informací o Terra Luna Classic

KryptoměnaTerra Luna Classic
SymbolLUNC
Vytvořeno2022
ZakladatelDo Kwon
Webové stránkyhttps://terra.money/
Lze těžit?
Aktuální počet tokenů5 855 194 484 232
Maximální počet tokenů
Obchodní objem (24h)$178 802 662
Tržní kapitalizace$559 784 386
Změna ceny za 24h+2,12%

Vývoj ceny kryptoměny Terra Luna Classic za posl. 2 týdny

Datum Hodnota Symbol
07. 06. 2023 Načítání... LUNC
06. 06. 2023 Načítání... LUNC
05. 06. 2023 Načítání... LUNC
04. 06. 2023 Načítání... LUNC
03. 06. 2023 Načítání... LUNC
02. 06. 2023 Načítání... LUNC
01. 06. 2023 Načítání... LUNC
31. 05. 2023 Načítání... LUNC
30. 05. 2023 Načítání... LUNC
29. 05. 2023 Načítání... LUNC
28. 05. 2023 Načítání... LUNC
27. 05. 2023 Načítání... LUNC
26. 05. 2023 Načítání... LUNC
25. 05. 2023 Načítání... LUNC

Ohodnoťte kryptoměnu Terra Luna Classic


Diskuze k článku 2
Markl Jaroslav

Dobrý den,
lze odhadnout vývoj této kryptoměny? Mohla by poskočit třeba na 1 dolar? Má smysl do ni investovat? Děkuji za Váš názor.

Portál Finex.cz
Odpověď na Markl Jaroslav

Dobrý den, Jaroslave. Odhadnout vývoj jakékoliv kryptoměny je velmi náročné, ne-li nemožné, a dovolíme si tvrdit, že u LUNA/LUNC to platí dvojnásob. Určitě bychom se nespoléhali na to, že by se LUNC někdy měla na hodnotu 1 dolaru dostat.

Připojte se k diskuzi

Další Kryptoměny, které by vás mohly zajímat

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo