Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak se změní investování v následující dekádě? – Ve Franklin Templeton mají jasno!

Publikováno
Jak se změní investování v následující dekádě? – Ve Franklin Templeton mají jasno!
Zdroj: thenewsminute.com

Letošní obchodní rok se pomalu blíží do svého finále a mnoho investorů již spřádá plány a nápady na investiční tipy pro příští rok. Každá investiční myšlenka by ovšem měla být opřena o empirická data, ideálně podložena pozitivními výsledky.

S predikcí budoucích trendů také přišla renomovaná investiční společnost Franklin Templeton na jejíž predikce trendů do budoucí investiční dekády, se v tomto článku podíváme.

1) Aktiva s pevným výnosem

Současné podnikatelské prostředí se musí potýkat s výrazným vlivem vysoké inflace, ve které se budou muset podniky a společnosti naučit nově působit. Tento vliv může oslabit pozici akcií jako investičního nástroje číslo jedna, což vyvolá přesun investičního kapitálu do aktiv s pevným výnosem, jež jsou pro investory v době inflace mnohem zajímavější.

Výnosy těchto aktiv se díky inflaci staly opět zajímavějšími a umožňují investorům zhodnocovat kapitál v prostředí nízké volatility a stabilních výnosů, což se momentálně o akciích říci nedá. Mezi nejzajímavější aktiva s pevným výnosem můžeme zařadit bankovní produkty jako spořicí účet, nebo termínované vklady, dále se jedná například o dluhopisy.

2) Silné finanční rozvahy

Pokud i tak investoři pokukují po akciovém trhu, měli by se podle společnosti Franklin Templeton zaměřit na společnosti, které mají silné finanční rozvahy. Tím se myslí takové společnosti, které dokáží generovat zisk i v období vysoké inflace.

Inflační tržní prostředí klade nároky na snižování nákladů.

Tyto společnosti jsou obvykle postaveny na pravidelném, nebo spotřebním prodeji produktů a služeb, a to v kontextu minimalizovaných nákladů na dodavatelské řetězce. Výhodu v inflačním trhu mají ty společnosti, které dokáží zajistit produkci v rámci své struktury a to s minimálním outsourcingem.

3) Diverzifikace do alternativních investic

Vzhledem k tomu, že inflační tržní prostředí výrazným způsobem snižuje zisky společností a zároveň brání levnému půjčování peněz na rozvoj nebo na chod, vstupují do popředí alternativní investiční trhy, které naopak umožňují zhodnocování peněz v odlišných tržních podmínkách. Mezi oblíbené alternativní investice patří například investiční alkohol nebo numismatika.

4) Greenwashing

Investiční společnost Franklin Templeton také poukazuje na změnu v marketingu mnoha produktů. V další dekádě by měl být marketing mnoha společností zaměřen na propagaci takových produktů, které pomáhají chránit přírodu, nebo jí alespoň nezatěžují.

Společnosti, které budou tento marketing praktikovat, tak mají podle Franklin Templeton vyšší šanci na prodej svých produktů, než společnosti, které budou tuto techniku ignorovat.

Změna environmentálního vnímání společnosti bude velké téma, kterého se budou muset firmy chopit, aby dokázaly v nehostinném prostředí vysoké inflace přežít a profitovat.

Závěr

Svět si v posledních letech prochází mnoha změnami, na jejichž proměnlivost musí investoři i společnosti reagovat. V roce 2022 sužoval akciový trh především výrazný pokles způsobený rostoucí inflací, což způsobilo přesun kapitálu buď do hotovosti, nebo jiných investičních aktiv. Změna sentimentu je v letošním roce velmi markantní a díky vizi od společnosti Franklin Templeton Investment se i drobní investoři mohou připravit na další obchodní dekádu.

Líbil se vám tento článek?
7
2

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Josef Koukal

Dobrý den, asi jsem úplně hloupej. Celý svět pořád vyzdvihuje spořící účet a já nechápu, proč. Už název spořící účet by měl zajistit, že peníze se mi budou spořit. Realita je ovšem zcela opačná. Pokud vložím nyní na spořící účet 100.000 Kč nebudu mít za rok více peněz. Inflace, která je vyšší, než procenta zhodnocení na účtu, mi mou vloženou částku znehodnotí a já přicházím o peníze. Už v názvu je chyba. Není to spořící účet, ale účet, kde se Vám za to, že si sem vložíte peníze, a my s nimi můžeme nakládat, znehodnotí vaše uložené peníze.
S pozdravem Josef Koukal

Ing. Tomáš T

Vaše rozhořčení nad znehodnocováním peněz na spořicím účtu chápu.
Je ale mylné považovat spořicí účet za bezcenný. Vždyť s podstoupení nulového rizika můžete např. nezbytnou a likvidní finanční rezervu alespoň nějak zhodnocovat. Není to vydělávání, ale pořád lepší než nic. Nebo to lze považovat za alespoň něco, než kdybyste např. neměl dostatečně dlouhý horizont pro investování do akcií a prodělal jste jen za loňský rok 20-30 %.
A jen doplnění, “aktiva s pevným výnosem” nejsou jen spořicí účty (či termínované vklady).

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎