Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Donald Trump zveřejnil, jaký postoj zastane ke kryptoměnám, pokud bude zvolen | Finex Coin Week

Kryptoměny ovlivňují americkou politiku, částečně to souvisí i se schválením Ethereum ETF v minulém týdnu. To nejdůležitější z posledních 168 hodin v kryptoměnách přináší Finex Coin Week.

Publikováno
Donald Trump zveřejnil, jaký postoj zastane ke kryptoměnám, pokud bude zvolen | Finex Coin Week
Zdroj: Depositphotos.com

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

Trump vyjadřuje podporu kryptoprůmyslu

Bývalý prezident a momentální republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump vyjádřil na sociální síti Truth Social významnou podporu kryptoprůmyslu.

Napsal, že je velmi pozitivní a otevřený co se týče kryptoměnových firem a obecně tohoto průmyslu. Zdůraznil, že by USA měly být lídrem v této oblasti a zaútočil na současného prezidenta Bidena, který dle něj chce, aby kryptoprůmysl umřel pomalou a bolestivou smrtí.

Zdroj: truthsocial.com
Trumpův příspěvek na sociální síti Truth

V minulých letech se přitom Donald Trump vyjadřoval ke kryptoměnám velmi skepticky. Obzvlášť po prohraných volbách v roce 2020.

Například v roce 2021 v rozhovoru pro televizní stanici Fox zmínil, že hlavní měnou tohoto světa by měl zůstat americký dolar. Ve stejném interview doplnil, že by rozhodně státy neměly mít ve svém vlastnictví kryptoměny a dokonce, že by je měly velmi přísně regulovat.

Situace se začala postupně měnit třeba v souvislosti s tokenem MAGA (TRUMP). Nyní to vyústilo až v to, že Trumpův tým v minulých týdnech dokonce spustil nástroj, který umožňuje občanům darovat kryptoměny jako například Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) nebo Solanu (SOL) na financování kampaně. Co za takto masivním obratem stojí?

Kryptoprůmysl nabírá v USA na důležitosti. Získává si stále větší pozornost a dokáže se prosadit i ve Washingtonu. Potvrzuje to i řada legislativních norem, která prošla americkým Kongresem a byly k tomuto sektoru vcelku přívětivé. Navíc řada krypto firem a investorů se aktivně účastní financování některých politiků.

Dopad těchto kroků může být zcela zásadní na americkou politiku a možná i celý svět. A možná se kryptoměny stanou i jedním z důležitých témat amerických prezidentských voleb, které nás čekají na podzim tohoto roku.

Ethereum ETF schváleno

Americká Komise pro kontrolu cenných papírů a burz (SEC) dala zelenou celkem 8 žádostem o zalistování Ethereum ETF.

Stalo se tak po dlouhých diskuzích v celé kryptokomunitě. V poslední době se navíc očekávalo, že veřejně obchodované fondy (ETFs) navázané na ETH, povolení nedostanou. Proč se tedy najednou situace změnila? Stačí se vrátit k předchozí zprávě o americké politice a kryptoměnách. Jedním z důvodů jsou podle analytiků Bloombergu právě americké prezidetnské volby a s tím související politické záměry.

Cena ETH na zvěsti ohledně schválení výrazně reagovala. Nyní se 1 mince obchoduje za $3 537.

Schválení Ethereum ETF v sobě skrývá ale i jeden háček. Jaký? O tom jsme psali zde:

Uhynula fenka Kabosu, tvář Dogecoinu

V Japonsku zemřel Kabosu, legendární pes plemena shiba-inu, který byl tváří kryptoměny Dogecoin (DOGE).

Učitelka z japonské mateřské školky Atsuko Sato psa adoptovala v roce 2008 ze psího útulku. Následně pravidelně zveřejňovala jeho fotky a dalších svých zvířat na sociálních sítích. Jedna specifická fotka, na které má charakteristicky nakloněnou hlavu, zaujala i tvůrce jednoho kryptoprojektu.

Vývojář Billy Markus spoluvytvořil memecoin Dogecoin právě na počest memu s psem Kabosu. Jeho cílem bylo zesměšnit řadu kryptoměn, s nimiž se v té době obchodovalo.

Uniswap reaguje na upozornění od SEC

Zdroj: medium.com
Komise pro kontrolu cenných papírů vyšetřuje Uniswap!
Jednorožec, maskot Uniswapu

Uniswap, největší decentralizovaná kryptoměnová burza, obdržela na začátku dubna od SEC tzv. Wells oznámení, které znamená, že se Komise proti instituci chystá vymáhat právo.

Uniswap se nyní formou blogového příspěvku k celé kauze vyjádřil. Burza tvrdí, že SEC poskytla velmi slabé právní argumenty a je připravena bojovat za celé decentralizované finance (DeFi) u soudu.

Podle prohlášení si firma najala právníky, které již proti Komisi úspěšně zastupovali společnosti Grayscale a Ripple.

Plus a mínus týdne

Kryptoměnám se v minulém týdnu dařilo, a to celkem výrazně. Například token Pepe (PEPE) si polepšil o 70 %! Uniswap (UNI) šel nahoru o 45 % a Ethereum (ETH) v reakci na schválení ETF vystřelilo o 25 %.

Aktuální cena
Změna
Pepe / PEPE
Načítání
Načítání
Načítání
Uniswap / UNI
Načítání
Načítání
Načítání
Ethereum / ETH
Načítání
Načítání
Načítání

Na druhé straně můžeme pozorovat pokles Tronu (TRX) o více než 7 %.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.