Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Kryptoměny ovlivňují americkou politiku, částečně to souvisí i se schválením Ethereum ETF v minulém týdnu. To nejdůležitější z posledních 168 hodin v kryptoměnách přináší Finex Coin Week.
Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.
Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.
Bývalý prezident a momentální republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump vyjádřil na sociální síti Truth Social významnou podporu kryptoprůmyslu.
Napsal, že je velmi pozitivní a otevřený co se týče kryptoměnových firem a obecně tohoto průmyslu. Zdůraznil, že by USA měly být lídrem v této oblasti a zaútočil na současného prezidenta Bidena, který dle něj chce, aby kryptoprůmysl umřel pomalou a bolestivou smrtí.
V minulých letech se přitom Donald Trump vyjadřoval ke kryptoměnám velmi skepticky. Obzvlášť po prohraných volbách v roce 2020.
Například v roce 2021 v rozhovoru pro televizní stanici Fox zmínil, že hlavní měnou tohoto světa by měl zůstat americký dolar. Ve stejném interview doplnil, že by rozhodně státy neměly mít ve svém vlastnictví kryptoměny a dokonce, že by je měly velmi přísně regulovat.
Situace se začala postupně měnit třeba v souvislosti s tokenem MAGA (TRUMP). Nyní to vyústilo až v to, že Trumpův tým v minulých týdnech dokonce spustil nástroj, který umožňuje občanům darovat kryptoměny jako například Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) nebo Solanu (SOL) na financování kampaně. Co za takto masivním obratem stojí?
Kryptoprůmysl nabírá v USA na důležitosti. Získává si stále větší pozornost a dokáže se prosadit i ve Washingtonu. Potvrzuje to i řada legislativních norem, která prošla americkým Kongresem a byly k tomuto sektoru vcelku přívětivé. Navíc řada krypto firem a investorů se aktivně účastní financování některých politiků.
Dopad těchto kroků může být zcela zásadní na americkou politiku a možná i celý svět. A možná se kryptoměny stanou i jedním z důležitých témat amerických prezidentských voleb, které nás čekají na podzim tohoto roku.
Americká Komise pro kontrolu cenných papírů a burz (SEC) dala zelenou celkem 8 žádostem o zalistování Ethereum ETF.
Stalo se tak po dlouhých diskuzích v celé kryptokomunitě. V poslední době se navíc očekávalo, že veřejně obchodované fondy (ETFs) navázané na ETH, povolení nedostanou. Proč se tedy najednou situace změnila? Stačí se vrátit k předchozí zprávě o americké politice a kryptoměnách. Jedním z důvodů jsou podle analytiků Bloombergu právě americké prezidetnské volby a s tím související politické záměry.
Cena ETH na zvěsti ohledně schválení výrazně reagovala. Nyní se 1 mince obchoduje za $2 556.
Schválení Ethereum ETF v sobě skrývá ale i jeden háček. Jaký? O tom jsme psali zde:
V Japonsku zemřel Kabosu, legendární pes plemena shiba-inu, který byl tváří kryptoměny Dogecoin (DOGE).
Today Kabosu, our community's shared friend and inspiration, peacefully passed in the arms of her person. The impact this one dog has made across the world is immeasurable.
She was a being who knew only happiness and limitless love.
Please keep her spirit and her family in…
— Dogecoin (@dogecoin) May 24, 2024
Učitelka z japonské mateřské školky Atsuko Sato psa adoptovala v roce 2008 ze psího útulku. Následně pravidelně zveřejňovala jeho fotky a dalších svých zvířat na sociálních sítích. Jedna specifická fotka, na které má charakteristicky nakloněnou hlavu, zaujala i tvůrce jednoho kryptoprojektu.
Vývojář Billy Markus spoluvytvořil memecoin Dogecoin právě na počest memu s psem Kabosu. Jeho cílem bylo zesměšnit řadu kryptoměn, s nimiž se v té době obchodovalo.
Uniswap, největší decentralizovaná kryptoměnová burza, obdržela na začátku dubna od SEC tzv. Wells oznámení, které znamená, že se Komise proti instituci chystá vymáhat právo.
Uniswap se nyní formou blogového příspěvku k celé kauze vyjádřil. Burza tvrdí, že SEC poskytla velmi slabé právní argumenty a je připravena bojovat za celé decentralizované finance (DeFi) u soudu.
Podle prohlášení si firma najala právníky, které již proti Komisi úspěšně zastupovali společnosti Grayscale a Ripple.
Kryptoměnám se v minulém týdnu dařilo, a to celkem výrazně. Například token Pepe (PEPE) si polepšil o 70 %! Uniswap (UNI) šel nahoru o 45 % a Ethereum (ETH) v reakci na schválení ETF vystřelilo o 25 %.
Na druhé straně můžeme pozorovat pokles Tronu (TRX) o více než 7 %.
Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.
Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.
Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.
Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.
Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.